УНИКА /img/frontend/nomap.png"

Като бивш служител в Компанията почти от създаването и като ЗК Витоша , продаването й, и стигнем до управлението на сегашният мениджмънт, мога да споделя, че откакто се управлява от тези последните, Компанията непрекъснато върви стремглаво надолу. Когато през 2005 г. компанията стана Австрийска, беше 4 по приходи и с безупречно име сред клиентите. Къде се намира сега и какво е отношението и към клиенти и служители може да проследите коментарите. Това беше компанията с изключително компетентни и опитни служители,които милееха за името на компанията, а така също за своето име и за това, клиентите да са доволни и обслужени професионално. За съжаление с назначаването на последния Мениджмънт всичко стремглаво тръгна в обрат на посока. Кадърните и опитни специалисти бяха освободени или принудени да напуснат, за да влезе в сила шуробаджанащината,да се назначават нови и удобни служителки, по ниско платени служители, които да служат....Заобиколиха се от ласкатели,за да изглеждат велики и сегашното състояние на компанията е резултата.....Така, че с тези хора толкова, жалко за хубавата компания която беше и за хилядите разочаровани клиенти и служители.

Здравейте, предстои ми интервю за работа на позиция специалист обслужване на клиенти. Може ли да ми кажете как протича интервюто горе-долу, също се интересувам в какви размери е заплатата, чета, че е само на процент, няма твърдо заплащане. До сега не съм работел в сферата на застраховането и нямам представа, какво е нормално да очаквам. За провинциален офис питам. Благодаря!

Абе тия нещо блъфират с обявите за работа. Пускат едни и същи обяви през месец или два за ликвидация . Възможно ли е да е толкова зле,че хората така бързо да напускат? Кой е шеф на ликвидацията? Чудя се дали да кандидатствам?

Не си губете времето с тази компания нищо полезно няма да научите. А стреса и униженията са гарантирани.Проблема на фирмата е висшия мениджмънт, който от години си е един и същ и съответно резултатите не се подобряват. Трагедията е пълна.

Верно ли е , че в шефовете от некомпетентност да не се изложат, не разговарят с служителите и заплатите са под 1000 лева в ЦУ.

Много долнопробна фирма. Ръководството не уважава служителите си. Някой директори дори не познават служителите си и дори не поздравяват в коридорите. Нивото на компетентност на ръководния състав е изключително ниско. Заплащането смешно. Лъжат хората с европейското име и хоум офис.

За престоя си в тази компания съм благодарен на себе си че не предадох клиентите си и им помогнах да спечелят делата към Уника на 90%.

Можете сами да си представите нивото на компетентност на "експертите" които отказват щети а после в съда им го нашиват два ката.

Как е положението тази година? Някакви промени?

НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С КОМПАНИЯТА, ЗАЩОТО ЗАПЛАЩАНЕТО Е ОБИДНО НИСКО - ЗА ПОЗИЦИЯ "СПЕЦИАЛИСТ ЗАСТРАХОВАТЕЛНА ДЕЙНОСТ ОПЕРАТОР КОЛ ЦЕНТЪР". ЯВНО ШЕФОВЕТЕ НЕ РАЗБИРАТ, ЧЕ "МАЙМУНИ С ТРИЦИ НЕ СЕ ЛОВЯТ" !! ЧИСТО ЗАПЛАЩАНЕ 630-640ЛВ. ЕДИНСТВЕНОТО ПОЛОЖИТЕЛНО Е, ЧЕ СА ДО МЕТРОСТАНЦИЯ И БИ БИЛО УДОБНО ЗА ДОСТА ХОРА (АКО ЗАПОЧНАТ ТАМ)... ПОМИСЛЕТЕ ДОБРЕ ДАЛИ СИ СТРУВА ДА СЕ УНИЖАВАТЕ ЗА ТОЛКОВА ПАРИ ?!?

Като бивш служител от година и малко, мога само да кажа, че се радвам че съм такъв и че се запознах с такива колеги на това място. Това е единствената положителна страна. За съжаление, за периода в който бях в компанията, не успях да науча нещо полезно за мен и да извлеча някакви позитиви от фирмата, която за мен е една от малките на БГ Застрахователния пазар и има още доста път да извърви. Заплатата НЕ МРЪДНА и с лев за повече от година.Работата, разбира се е "динамична работна среда", както си пишат в обявите -
много работа и нови задължения постоянно.От личен опит,както и от моите колеги знам, колкото и да говориш за суми и възнаграждения, резултата е нулев. Твоя мениджър казва, че те разбира, НО от по-горните позиции не давали:) Аз лично съм човек с опит и мотивация и да ми скъсват задника от работа за едно голямо нищо .. няма как.
Въпросното повишение .. (100 - 150лв) Ви го предлагат, когато си напишете молбата за напускане. Започват да Ви убеждават да останете.. поне така беше при мен и няколко колеги преди мен.
Привилегии .. КЪДЕ И КОГА?! Дори вода не осигуряват на работното място..! Въпреки че сега са в нова сграда и не знам .. може вече да осигуряват повече неща, дори и вода!
Премислете своите цели и мотиви, които Ви водят към тази компания. Ако сте начинаещ в застраховането, може да не е лошо мястото за Вас като начален старт. Но ако сте хора с опит и определени стандарти, то продължете с търсенето и успех!