УНИКА /img/frontend/nomap.png"

Няма да се учудя,
ако в централата са открили нова длъжност, за поредният капацитет който да следи форума тук и да им вдига рейтинга - колко добри работодатели са.

Вероятно, написаните до момента мнения са от колеги работили във бившата "ВИТОША"и сега ги мъчи носталгията по "социализма" :-))))Но аз съм от новите служители назначени от ръководството на "УНИКА" и изобщо не мога да кажа нищо лошо.

Браво alfred :)))

Каква работоспособност, каква ефективност колегааа? Ква Централа.....с ОУ от 1993 и 1995 г., накъде? Да не казваме че най-новите ОУ са от 2002 г., че ще ни се смеят. Без писмени правила за ликвидация, без указания за сключване на застраховки....В крайна сметка без австрийците, щяхме да кретаме още 4-5 години, а след това? Който не му харесва, че времето на безконтролното плащане на щети и луди пари под масата (ДТВ) за наши хора е свършило, да си ходи.

Продължава "ловът на вещици" в компанията. Днес напусна един от колегите, който даваше пример за работоспособност и ефективност. Колкото и да не се иска на колежката, написала долният пост, истината е, че УНИКА БГ потъва бавно и сигурно. Лафовете от сорта - непопулярни мерки - сме ги слушали единствено от отявлено тъпи политици. Насаждане на страх и ужас не са мерки, с които се въвежда европейски модел на работа. Някои участваха в потъването на AIG, сега да се готви УНИКА ВИЕНА. Всъщност, може би това е и целта. Само този сценарий отговаря на снимката на фирмата към момента.
Ако не е УНИКА ЖИВОТ да повдига рейтинга на двете компании, КФН ще заключи лиценза и ще изхвърли ключа.
Може да сте сигурни, че в компанията работят супер професионалисти. Но също така може да сте сигурни, че другите застрахователи имат списъка им, и водят или са провели разговори с тях.
Апропо, има и друг, мнооого по-малък списък. На хора, които в никакъв случай не бива да се допускат до входа на водещите застрахователни компании. Честито на хората, които са в него. Някои имат време да се преориентират професионално. Все пак селското стопанство в Западните покрайнини се нуждае от работна ръка, а България - от редовна реколта картофи...:((((((((

За никого от бранша на застрахователите не е таина, че в момента се извършват някои болезнени трансформации, за да започне да функционира застраховането както в "нормалните бели "държави. В тази връзка искам да кажа, че се гордея,че съм част от екипа на Уника, да противно на всички хули които са изписани във форума от мои бивши колеги.Разбира се не се конфронтирам с тях, те също си имат своето право и всички ние , които избрахме да работим ЗА "Уника" ги пподкрепяме в избора им и ги уважаваме.....но не може да не се каже нещо добро, за усилията на ръководството да наложи някои правила,За да започне да се работи в тази фирма ефективно и да се сключват качествени договори. Не да се застрахова всичко на ред -кьораво, куцо и сакато да ти е клиент само и само да не се изтърве някои лев премиен приход, без да ти пука после колко ли стотици левове се дават за да се компенсират щети на разни трошки дето вкарват по 200 лева премия и ти изкарват 2000 лева от щети. за какво беше това застраховане на всяка цена, което се правеше до момента !? Пълно безумие според мен, и идиотските кампании за "Гражданската отговорност" всяка година - пилета, вино томболи с апартаменти,,,, прочие тъпотии,Е, слава богу за УНИКА тези ненормални времена са минало, тук всичко ще се прави по квалифициран и утвърден от опита на колегите в Европа начин. Вярно сега са предприете така наречените не "популярни" мерки дето не се харесват от всички , но това е за добро!Компанията е с индивидуалност и собствен подход в налагането си на БГ пазара. Има много мотивирани млади хора, които има за какаво да работят усилено, определено има развитие за тези които искат да правят кариера и желят да станат експерти в сектора.

Мда, много не-ласкаво е написаното до тук. И много вярно, за съжаление. Привличаните с години и много професионализъм клиенти и тяхното доверие се пръскат като пилци, защото не са пожелани от новата стратегия на Уника. Което, всъщност, е прекрасно за нас, които вече не сме в тази компания, но останахме в същия бранш...

Жалко за хората работили за изграждането на имиджа на ЗД Витоша АД ( днешаната Уника )! Стоиностните хора вече почти ги няма, защото не могат да понесат безобразията на така наречените нови професионалисти събирани от кол и въже. Да им е честито на австрийците избора на Уника за най-коректен застраховател за 2007 година, защото скоро няма да има свестни служители, че и клиенти към които да сме коректни!

Нямам идея тези австрийци какви си ги постилат но до две години тази фирма я нема на пазара а работната заплата е смешна работа

От днес започна сериозното текучество в компанията. Напуснаха хора, които носят повече от 30% от годишните приходи.
Цветя за гроба на УНИКА. 2009 година няма да има на пазара дружеството, което се целеше за трето място на пазара у нас...