УНИКА /img/frontend/nomap.png"

Божичко,
тия ако знаят каква бобмба ще изпухне до десеттина дни, ще си вземат предварително еднопосочен билет за Австрия и то не само за тях ами и за част от антуража им. Само дето не знам как ще ги посрещнат там.

Жалко че нещата достигнаха до това ниво "благодарение" на управлението в ЦУ и респективно и в провинцията.Разпада се ценостната система градена в годините,агентската мрежа и клиентите, които са събрани с цената на много усилия от страна на служителите.Системата "Кариера" доразви паричните доходи на управителите.Жалко за Уника и за професионалистите ,които си заминаха!!!Дълбок поклон!

Истината е че благодарение на всички бивши служители, ние които останахме, сега сме принудени да се борим и да даваме всичко от себе си, за да запазим рабтата и репутацията си. За съжаление Витоша се беше превърнала в крепост на "осакатени" професионалисти, парцалени кукли и парашутисти....същите в обратен ред започнаха да си тръгват...Пълен крах на идеята, че е възможно да се направи реформа към по-добро, поради простия факт, че няма звено или клон, които да не се прогнили отвътре..и отчаянието роди безумия от страна на ръководството. Безвъзвратно закъсняли мерки според мен, защото за година и половина не се намери никой, който да поеме отговорността за постепенното извършване на тези промени, всички бяха прекалено заети или да договарят личните си условия или да заемат позата на незаменимите професионалисти.....

Много ме забавлява този форум за "УНИКА" :-)))) Тука, всички бивши служители се надпреварват да плюят екс-работодателите си,и недай боже някой настоящ служител да спомене нещо що годе добро за фирмата, друга глутница се втурва да го плюе и критикува. Мдаам, наистина е много смешно и детинско от страни. Аз съм клиент на тази фирма от времето на Витоша по различни видове застраховки имам - КАСКО, ИМУЩЕСТВО, ЖИВОТ.Налагало ми се е да ползавм обезщетения разбира се и съм изключително доволен. Както от служителите в офиса където ме обслужват, така и от коректонстта на обезщетенията.А мисля това е най-важно как се чувстат клиентите.
На компанията и екипа й пожелавам да са все така отзивчиви и вежливи, а ако е вярно че имат някакви затруднения по-скоро да си преодолеят проблемите.

Боби,
Незнам как са ти промили мозъка, но скоро няма да можеш да прилагаш опита си или да се учиш просто защото няма да я има твоята УНИКА. Познавам много от настоящите служители. Повярвай познавам много от новоназначените служители и те също не виждат бъдещето си там. Не ме разбирай грешно. Аз не съм от хората които страдат по Витоша. Тя ще си остане сантимент в сърцата на хората които сме работили там. Факт е обаче че имаше нужда от реформа и че трябваше зад гърба ни да застане Европейски застраховател. Но УНИКА под ръководството на Дон Алфредо и Дядя Паул и Миуенка, която са я изгонили със шутове от AIG и Ernst and Young.
А на теб ще ти спомена само че нещата на "твоята" УНИКА са тръгнали доста зле и в Украйна и в Румъния.

"бъдещата" Уника никога вече няма да бъде "миналата" Витоша.
Компания е в процес на реорганизация - много недоволни "бивши-настоящи" и "много доволни" нови. Трансформацията от "семейна" компания към клон на международна компания е драматичен - други принципи и методи на управление.
+ Млад колектив, колеги с добра мотивация за работа, и желание за въвеждане на съвременни стандарти. Възможност за работа с международни експерти.
- Малко въведена методология, принципи, бизнес процеси и практики. Слаба вертикална комуникация, липса на ясна визия за бъдещето (а може би умишлено прикривана).

За утвърдени експерти - възможност за прилагане на знания.
За млади специалисти - ..... нови възможности и кариера.

Много добри коментари от настоящите служители на компанията, но много скоро ще има само бивши служители, тъй-като няма да имат клиенти за обслужване.

Ами да, те и напускат колегите. Все по-масово. Вече станаха твърде много случаите, когато цели агенции и офиси напускат, всички служители, с целия бизнес. Цели райони от България вече отсъстват от картата на Уника. И още се канят да ги последват. Едни от най-кадърните и най-способните хора напуснаха през последната година и продължават да напускат. За сметка на това се назначават клоуни и палячовци, заради които целия пазар се смее на компанията и собствениците. Австрийско-българското управление е станало за посмешище не само вътре в дружеството, сред служителите, но и сред клиентите и конкуренцията. Наистина много жалко!

Нямам оплаквания от компанията.На всякъде има промени и не всичко върви по вода. Неразбирам за какво скачат колегите от форума,на които не му изнася да си ходи няма какво да реве.

За мен наистина беше удоволствие да работя за Витоша, и по-специално за Витоша Живот. Там имаше и продължава да има страхотни хора и професионалисти от коита научих много.Ноу-хауто, което донесе УНИКА също се оказа много ценно и в момента именно то доста ми помага в компанията в която работя. Ще ми се да вярвам че всичко което се случва в компаниите от групата сега е за добро но надали. А иначе не смятам че трябва да има класифициране на назначени от УНИКА и стари. И в двете "групи" има страшно свесни хора и такива които не знаят къде се намират. Но все пак на по-новите колеги искам да им кажа, че силата на Витоша през годините бе сплотеността на хората които работеха там. Именно това започва да липсва на компанията сега.