УНИКА /img/frontend/nomap.png"

Говорим за "Уника софтуеър сървисис" в Пловдив. Липсата на мениджмънт, организация, посока на развитие, е потресаваща. Тук никой не знае кой с какво се занимава, кой за какво е отговорен, кой да питаш за помощ. Няма менторство, няма тийм лийд, няма ясни правила за начинаещите. Прехвърлянето на топката е обичайна практика. това не е среда за развитие на млади хора. Ще се научат (ако изобщо оцелеят) само на бюрократични номера, без да вършат никаква работа. Ако оцелеят ще ги натоварят с двойна работа и заплата около 3-4 пъти по ниска от австрийската. Заплащането е ниско в сравнение със софийските фирми, и при положение че се работи от вкъщи, просто няма стимул. Стари кадри, изпечени в шикалкавенето може и да оцелеят, но НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ ЗА МЛАДИ ХОРА, които искат да се развиват в кариерата!

Бях на две интервюта за дъщерната компания UNIQA Software Services за IT позиция. И двете интервюта бяха невероятно неловки, човешките ресурси и ръководителите с които говорех мълчаха неловко през половината от времето все едно не знаеха какво да ме питат, едва ли не очакваха сам да си проведа интервюто. Питаха ме 5 пъти за неща които бях описал и в CV, и в мотивационно писмо, това е показателно колко точно ги интересува кандидата, щом не са прочели нищо за него, на този етап не знам защо изобщо пращам документи. Кандидатствах за една позиция, но през цялото време ми казваха че ще съм на друга, т.е. те дори не знаят какви обяви имат и за какво съм кандидатствал. Второто интервю ми го изместиха с един ден по-рано буквално два часа преди да започне, въпреки че си взех отпуск специално за него - понеже в момента работя на пълен работен ден, и се опитаха да ме излъжат в очите че аз не знам кога е, нищо че си бях записал. Отново не знаеха какво да ме питат, чуждестранния им представител ме пита дали имам стаж на няколко позиции - отново, защо пращам CV? 3 седмици по-късно нямам отговор дали съм одобрен или не, въпреки че човешките им ресурси казаха че ще получа такъв до края на седмицата. Много пренебрежително отношение.

Какво се случва в УНИКА? Отново трансформация?

БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Във връзка с обявата за град Хасково, която се върти от години, имам да кажа, че през тези години се смениха много недоброжелателни хора, които поработиха по няколко месеца,някои от тях явно сами разбраха, че не стават за тази работа,други са били през повечето време в болничен. Не е коректно като ти самия не ставаш за нищо, да петниш името и репутацията на друг доказал се човек.

Заплащане - ниско и несправедливо.

Заплата на позиция експерт около 1800 бруто в гр.София.

Социални придобивки - няма. Допълнително здравно - няма.

Работейки в застрахователна компания всеки служител би очаквал да има застраховка, като фирмена привилегия, но уви, такава няма, с изключение на COVID застраховка.

Работи се от вкъщи, но това не е особена привилегия, защото обема на работа определено е по-голям отколкото работа в офиса.

Обявата за работа за град Хасково се върти години. Не губете времето на хората. Светлето няма да даде шанс на никого,защото иска
нейният син да заеме мястото. Така ,че слагайте Радко да работи. Той и без това си кара служебния автомобил.

Уника е подвеждащ застраховател. Имах застраховка на къща. След повреди от градушка, дойде вещо лице от Уника, описа щетите и направи протокол. От Уника поискаха 3 оферти за ремонт, впоследствие, след дълги уточнения, потвърдиха ремонта, като отговориха, че трябва да го платя и след това ще ми изплатят сумата. ДА, ама НЕ. След като им изпратих фактурата за ремонта и банкова сметка за превода, казаха, че щетата не е от градушка. Един топ-"експерт" се произнесе на база на две снимки. Възразих, приеха жалба и отново отказаха. Абсолютно некоректни!

Като бивш служител, Ви съветвам не си губете времето и нервите в Уника! За съжаление избягаха професионалистите (единствено в IT отдела останаха хора, които са наясно с процеса) . Става единствено за току що завършили студенти, за да понатрупат опит. Както са писали и други хора, може да ти вдигнат заплатата, само ако тръгнеш да напускаш. А иначе стартовите са под 1000 лв.,няма допълнително здравно(освен ако не решиш сам да си го плащаш), няма бонуси за заслуги, няма дори осигурена вода. Друго лошо е, че от толкова много текучество, вече почти никой не е наясно какви точно са му задълженията. Никаква комуникация и отзивчивост от страна на шефовете. С две думи- пълен хаус цари в Уника.

Пичове ето начин как да си изкарате малко пари от интернет: https://free-litecoin.com/login?referer=52594
Аз си изкарвам до 1LTC всеки ден