Сосиете Женерал Експресбанк АД /img/frontend/nomap.png"

Сосиете Женерал Експресбанк АД

Аз в момента кандидатствам за работа в банката в ИТ отдела и мога да напиша за първите си впечатления.Първо,малко ми е странно колко хора са написали че чакали с месеци отговор и колко бавно се случвало всичко,защото с мен се свързаха може би седмица след като си пуснах СВ-то,и в рамките на по-малко от месец направих 2 интервюта и в момента чакам отговор.HR-ката беше изключително мила и усмихната,ръководителите на ИТ отдела също бяха много готини и съм изключително доволен от отношението към мен засега.Приемат ли ме на работа ще пиша пак за следващите ми впечатления

съвсем скоро по медийте ще лъсне как се съхранява архива на тази банка същия цяла нощ беше хвърлен на пътя със пълен достъп до него това са кредити ои фирми и частни лица и всичко това е документирано

Чаках ви много време да си оправите продуктите, но е време да напиша своето мнение. Интернет банкирането ви е в отвратително състояние! Такова е от месеци, но вече не се търпи, особено, след като събирате и пари за поддържането му! БанкОнУеб услугата ви сигурно е и опасно за нас потребителите, защото забива постоянно, сървърът бави по минута и накрая изкарва грешка. Накрая, ама без майтап, след половин час опити, отивам си в профила, всичко е супер бавно, кликам върху едно от менютата и ми изкара грешка, че нямам достъп. След това не можех да влезна в профила си часове и бях притеснена да не би някой да ме е хакнал. Докарахте ми много голям стрес и последните месеци се боря с вашия портал като с не знам какво. Изключително съм разочарована. Ако не оправите проблема съвсем скоро, не само аз ще си тръгна от вашите кофти услуги. Не коментирам лихвите, които са на 0. А и не разчитайте, че и другите банки са като вас и няма къде да ходя. Има и по-малко зле, уверявам ви и са много..излагате се, силно!

Чува се, че спират великденските и коледните бонуси!

Каква ще е мотивацията ни оттук на сетне, за да работим в тази институция?!

Е няма такива мизерници!! И това ми било банка!!
Каквото стигне до Централата във Варна се забатачва. Учудвам се, че във Варна има толкова безмозъчни хора, колкото са наели в тази т.нар. "банка".
Ако искат да те освободят, то няма като нормални хора да ти съобщят; причакват те вечер в 18 ч., за да ти връчат "предизвестието", в което пише, че това ти е последния работен ден, т.е. от следващия ден си аут. По този начин разкараха дузина колеги само в последните 2-3 месеца. Колегите не можаха дори прощално писмо да изпратят, т.к. веднага с връчването на "предизвестието" се отрязваха всиките им достъпи, вкл. и до служебния им мейл.
Отделно, че за да те наемат си ги чакал 4-5-6 месеца.
Французите (те са само шефове) всичките надменни - имат ни за 3-та ръка хора, някаква тяхна колония за роби. Българските шефове - подлизурковци и гъзолизци. Юруш на макс, но получаваш от всички разнопосочни задачи. Никой не знае как да се свърши нещо правилно.
Яйчарките (HR) лижкини от класа. По всякакъв начин се опитват да те забаламосат как ти се предлага "почти" това, което си казал като минимум на интервюто, а то се оказва двойно по-малко.
Няма смисъл да си хабите времето и нервите с тези нещастници!

Здравейте!

Може ли информация за Кол Центъра? Какво е заплащането, много обаждания ли има и как протича работния процес?

Пиша конкретно за позицията кредитен анализатор - може би се чудите защо обявата се върти повече от година и все търсят хора. Прочетете следващите редове:
1. За да те назначат минават три месеца - срещи, интервюта и т.н. Като стане ясно, че си одобрен обаче всичко трябва да стане за по-малко от ден.
2. Като започнеш - нямаш достъп до системите и всеки достъп отнема от седмици до месеци, а в това време от теб се изисква да си вършиш работата.
3. В банката се използват изключително много софтуери и тулове, които ако въобще работят са изключително бавни и не са насочени към потребителите - представете си дос-овски програми.
4. Заплащане - договаряш се за определена заплата, която обаче се формира като добавиш и обещаните бонуси за Коледа и Великден. Обаче първо може въобще да не вземеш бонусите, защото като започнеш за да получиш бонус се изисква определен стаж и второ може да те уволнят преди да дойде време за бонуса (практика за да не се изплащат бонуси).
5. Работна обстановка - изключително напрегната, защото шефовете са две дами, които не знаят какво искат. Всяка от тях има различни виждания и изисквания и в зависимост от това кой ще гледа случая трябва да се съобразиш с техните коренно различни изисквания. Двете дами си позволяват непрекъснато да крещят и да ти се карат за неща, за които не си виновен, вкл. и за грешките и на другите.Те са на принципа: всичко, което правиш е неправилно; ти си виновен за всичко. Ако направиш нещо както са ти казали писменно, след 5 минути получаваш е-майл в който ти се карат защо си го направил така, а не иначе (10 реда по - долу в мейла се вижда, че те са ти казали да го направиш по този начин). С две думи обстановката е инфарктна - след разговор с шефовете си пред нервна криза.
6. Въпреки, че работното време е 8 часа от теб се изисква да стоиш поне до 8 вечерта и ако не си там като те потърсят - това е велико престъпление. В тази връзка хора със семейства, деца не могат да издържат дълго.
7. Освн преките задълженията ти се дават да правиш и други неща, които обаче не се таксуват за работа.
8. Ако не си на тяхното мнение ти се държи тон, общо взето нямаш право да изразиш мнение.
9. Работата е за два пъти повече хора и затова натиска, който се оказва е голям, което естествено оказва влияние върху качеството на работата.
10. Ако решиш обаче да бъдеш точен и прецизен те уволняват заради това, че си прецизен и хващаш неща, които други преди теб са ги проспали. С две думи не можеш да им угодиш - каквото и да направиш си лош и неефективен.
11. Ако решиш да ползваш отпуск - това е престъпление. Въпреки, че отпуските се планират от началото на годината, ползването на отпуск е съпроводено с хиляди молби до "великата" шефка, която обаче намира време да ти каже дали ще ти разреши отпуск вечерта преди първия ден плануван отпуск. В тази връзка ако решиш да плануваш отпсуката си и да направиш резервация е чиста загуба, защото може да не ти бъде разрешена отпуската и да изгориш с капарото.
12. Въпреки, че при изискван 8 часов работен ден работиш минимум 11 часа ако ти се наложи да излезеш в по-дълга обедна почивка или да си атръгнеш по-рано - това е престъпление и не може - трябва да си вземеш отпуск (ако ти го разрешат).
13. В последната повече от година нито един нов човек не се е задържал на тази позиция - или сам напуска, защото не издържа или не му продължават договора след изпитателния срок (познайте защо).

След като прочетете тази статия, озаглавена "Kak дa paзбepeтe, чe вaшият шeф e пcиxoпaт"?
за кого се сещате и кого най-добре описва?:

а)ВПА
б)ВП
в)СС
г)СО

С оглед на случващото се в гр Русе смея да твърдя че централен офис е крайно време да се отърве от интригите и фамилиарниченето свързани с г-жа Бежанова и г-н Тошков! Моля управлението в София да вземе мерки и да си отвори очите !

Обещах си да не поглеждам назад, но след като вече не съм част от тази "организация", бих споделила това което се говори по коридорчета, на пушкома, по кръчмета. А и всеки знае, че емоционално не напускаш доста дълго време...Виждам (и чувах), че ИТ отдела е много коментиран, то си личи и по последния пост. Като цяло, това което е всеобщо мнение, е че откакто се появиха PMO-та нещата в "Ай-ти-ту" (както е известно във банката) значително са се подобрили от гледна точка на организация и комуникация. Необяснимото (а може би напълно нормалното) е как този от Русе са го назначили като шефче....след като всички които са се опитвали да работят с него знаят за какво става въпрос. Ама, то да е само той..Омразата и лошите чувства с дпо са заменени с по-продуктивни и колегиални взаимоотношения. А това, че в отдела който определя правилата за това как се управляват проекти няма нито един сертифициран ПМ, по-добре да не го коментираме. Същото е, в отдел Счетоводство да няма нито една счетоводителка, завършила Счетоводство, или в отдел ФП да работят хора, завършили ИТ (или КСТ..,каквото и да е там). Много добра новина е, че този който не уважаваше служителите си, най-после се е разкарал (някъде в гдр-то). Кажете ми как хора, които нямат понятие от у-неие на проекти могат да внедряват методология, да избират туловете за у-ние на проекти, да назначават проектни ръководители към съответни проекти. И от всичко това няма как да не страдат амибициите на останлаите 'простосмъртни' хорица от другите дирекции, които искат да подобрят имиджа на банката, да направят организацията по-ефективна, да осигурят повече бизнес, повече богати клиенти....Лошо Седларов, Лошо. чр и дпо и в доста голяма степен лошите практики на ит са като танкерна котва, закачена на лодката сгеб.
Затова отношението на ръководството към хората е толкова обидно и лошо, заради мултиплициращата се некомпетентност. И все пак, има толкова интелигентни колеги с идеи, които са 'донесли' от други места, които постоянно търсят обратна връзка.., но те остават нечути и неразбрани от преките си ръководители, което е напълно разбираемо. Но както каза нашият вече бивш премиер - такъв ни е материала! Хе-хе-хе, Успех и се уважавайте повече като хора, не като колеги! Аз съм си добре :-)