ICAP Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Към  "НаблюдатеЛ" : Може ли да бъдеш по - конкретен ? Благодаря предварително!

член48,ал.5 от конст.на РБ(дв.бр.56 от 1991изм.доп.бр.85 от 2003. работникьт или служителят имат право на безопасни условия на труд. работодателят е задьлжен да осигури на работника условия на труд които да не застрашават здравето му. Помислете си господа управляващи,вашите служители имат ли тези условия. Или да се намесим ние от инспекцията по труда.Имам позната която работи при вас и сме запознати с условията на труд.

Все още съм служител на фирмата и ще се опитам да дам безпристрастно мнение, доколкото е възможно. Най-важното, може би за всички, заплатата в тази фирма - ниска, но това се казва на интервюто, никой не пподвежда относно заплащането. Всеки си преценява дали го устройва. Отношението на висшите служители - коректно и възпитано. С шефовете няма проблем, млади и въпитани хора са и винаги влизат в положението на служителите. Работата - напълно постижима, никой не иска невъзможни неща. Колегите - голям екип, разнообразни характери. Факт е, че има текучество, но причината е ясна - ниското заплащане. За студентите е добре дошла тази работа, но след това всеки се преориентира. Впечатлението ми е, че не се опитват да задържат кадърните хора, които си тръгват заради ниското заплащане, но явно не им изнася да дават високи заплати, когато могат да се наемат нови хора, които се обучават бързо. А безработни студенти винаги ще има, така че проблем с намирането на хора няма да имат. За т.нар. "гарантирано повишение" - ами, колкото и да се доказва даден служител, все пак не може шефовете да станат повече от слжителите, а за да се издигне един, трябва да напусне друг.  Така че тук да се таят надежди е малко излично.

По "коментарите" ще ги познаете!
Относно коментарите, че който си вършел работата и си я гледал, щял непременно да получи повишение - е тука просто смешни ставате вече!

Все пак като се замисля, май че е по-добре да не оставаме чак единствената фирма за събиране на вземания, защото ще попаднем под ударите на Антимонополното законодателство, а то е по-голямо от всяка фирма в БГ, дори и нашата...

Искам да кажа на всички кандидати за работа.Cycle Credit,е наистина много добро място.Мениджърският екип е много добър.Докашеш ли,че си гледаш добре работата и я вършиш с удоволствие,повишението ти е сигурно,но ако гледаш само да се скатаваш,да се чудиш как да си търсиш причини да не работиш,не очаквай нищо добро.За 2 год фирмата се развива с такава скорост,че незнам в следващите 2 год,дали няма да останем единствената фирма в България,която се занимава със събирания.
Поздрави на всички и успех!
Весели Коледни и Новогодишни празници!

Лично аз не мисля, че заплащането е чак от такова значение, разликата между 550 и 650 лева е доволно малка. Най-голямата слабост на ИКАП и гръцките фирми в България по принцип е че не предоставят никакви възмовности за развитие на квалифицирани хора. Според мен това е и причината за голямата обръщаемост на персонала. Голяма част от оперативните задължения могат да се поемат от хора със средно образование. Английският език е само за комуникация с изпълнителния директор за България, и определено не би трябвало да е изискване за повечето позиции, които обявяват. Търсят се по-скоро силно мотивирани хора с много контакти, които да движат продажбите, което естествено е съвсем нормално. Ако обаче сте човек с  икономическо образование недейте да започвате работа там, защото само ще си загубите времето без да добавите дори минимална стойност към квалификацията си.

Истината е, че ИКАП и Сайкъл кредит в момента имамт много нови проекти и се нуждаят от спешно увеличение на екипа си. От друга страна,една от основните дейности на ИКАП е подбор и обучение на персонал така,че зад всяка обява стои реално работно място, за което ние ще намерим най-подходящите специалисти.
Успех на всички, които ще приемат предизвикателството ИКАП!
Д.Гринко

Относно заплащането и работата смятам,че е дсота добро за бранша, в други фирми като нашата заплащането е доста по-ниско а експлоатацията на труд доста по-висока!
За бившият служител- всички знаем, че последните няколко души, които са вече"бивши" служители бяха уволнени именно защото мениджърите държат на екипа си и не понасят хора, които идват само да си "полафят с приятели"
. Сега можете да плюете по форумите, а ние продължаваме да сме част от една много успешна фирма!

Фирмата е гръцка!!!Правете си изводи...не могат да си оправят тяхната икономика и постоянно вдигат стачки,но завзеха нашата икономика и дават жалки заплати,а експлоатират...
Чул съм от познати,че се работи много,а се дава малко там.Защо не се чуват такива отзиви за някоя немска или американска фирма???Защото хората знаят: за да имат мотивирани служители и да успеят да ги задържат за дълго време трябва освен добрата работна среда да има и ДОБРИ ЗАПЛАТИ.Все пак всеки ходи да изкарва пари,не да си полафи с приятели или да работи за честта на фирмата