ICAP Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Положението както в ICAP така и в CycleCredit е просто смешно. Нулева мотивация на персонала. Смешно заплащане което ти стига колкото до не умреш от глад от заплата до заплата, но разбира се изисквания има!!!
След като в бензиностанция като касиер/ка взимах повече пари или дори преди това като готвач във верига ресторанти за бързо хранене... правете си сметка дали искате да работите по 8 часа на ден и да ви се плаща като за 4.

Да бях попрочел мненията тук и попроучил нещата и хората отпреди това, вероятно никога нямаше да пусна CV в тази фирма. Както много правилно са отбелязали колегите по-долу в коментарите, ситуацията в ICAP е просто ужасяваща и това няма нищо общо с кризата в Гърция, нито с факта че фирмата е гръцка. Мениджмънтът е ужасно некомпетентен, а на средно и по-ниско ниво и доста слабо образован. Мотивацията на персонала е нулева. 80% от хората стоят там просто за да направят 1-2 години стаж или защото точно в момента не могат да си намерят нищо друго. Останалите 20% просто са хора, които поради ниско образование или пълна липса на амбиция за кариерно развитие просто са се примирили със статуквото.

Проявявам интерес към длъжността Експерт Човешки ресурси. Нима във фирмата няма такъв, или се търси нов, или подсилват направлението? Ако не се лъжа преди няколко месеца търсеха такъв! Отдавна работя в това направление. Моля за информация!?

В Сайлъл Кредит България се очертава интересна тенденция, хората се "приканват"/"помолват"/"измолват" да напуснат. Не се използва КТ и членове от него, за да се освободи даден служител, а термини като "приканвам" и "помолвам" влизат в сила тук. Естествено, това важи за "неудобните" служители, които имат мнение и не се страхуват да го изкажат. Имайте предвид, че ако днес сте служител на Сайкъл Кредит България, то утре може да осъмнете като безработен. Успех, Сайкъл, далече ще стигнеш!

"Несъгласен", аз съм на друго мнение. Лично себе си не възприемам като "звъняч". Смятам, че за тази работа трябва и доза интелект, а че това не се търси у интервюираните кандидати, е ясно. Започвайки работата, изискванията са нулеви. Но с навлизането в материята, стават все по-високи и все по-често се чува думата "професионализъм". В Сайкъл Кредит България няма професионализъм. Не мога да разбера защо мнозинството от колегите смятат, че е нормално да те мачкат, неуважават и да заплащат малко за труда ти. Ако човек няма високи изисквания към себе си, респективно към работата си, няма и да ги получи. Забелязвам, че доста колеги просто "звънят" и не им пука каква работа ще свършат, отчитат дейност. Е, аз се раздавам и смятам, че глупави хора, не са за тази работа, не могат един диалог да направят с клиента, повтарят само заучени фрази. В Сайкъл Кредит изобщо не търсят кандидати с някакъв интелектуален потенциал, наемат хора от кол и въже, а това се отразява на качеството на работата. Явно е, че в Сайкъл Кредит не се държи на качеството. Взимат се хора, които да звънят и да отхвърлят работа, без значение тази работа как е свършена. Писнало ми е да водя малоумни разговори с някои колеги, в които липсва всякаква съобразителност. Работят от месеци, а задават елементарни въпроси, на които трябва да ги е научила рутината в работата. Естествено на никой не му пука за това. Както и да е, положението ще се оправи само с нова работа. Наслука!

Леле хора, каква дискусия сте си развихрили! Ще изгоните бъдещите кандидати за работа в Сайкъл Кредит, дайте по-кротко;) Този несъгласен как се е изказал, пич, тука едва ли има хора с толкова акъл, че да ходят в БАН. Има хора, на които им "изчезват" буквички от клавиатурата и се тюхкат и вайкат, ти за БАН приказваш. Та, по същество да се изкажа, мили ми бъдещи кандидати, акъл да не ви лъже да започвате работа тук. Не ви трябва наш'та патардия, зле е положението в Сайкъл Кредит и на по-зле отива. Пари няма, ами и сносни условия няма. Айде от мен толкова.

Не трябва да се забравя, че това все пак е кол център, а не клиника по мозъчна хирургия и е напълно нормално да има висока обръщаемост на персонала. Нормално е хората, които работят тук, както и надзираващите ги да не са чак толкова умни или много квалифицирани, защото иначе просто биха си намерили по-перспективна работа. Който се чувства незадоволен и иска да си намери по-перспективна работа може да запише докторатура в БАН.

Не става въпрос за никакви протести, а за нормални работни условия, съгласно Кодекса на труда. По-долу беше зададен въпрос от "Въпрос" какви са по-конкретните нарушения. Изредих ги, ще обърна внимание и на още един пропуск, свързан с чл. 287 от КТ, който гласи, че всички служители подлежат на периодични медицински прегледи. Това не се извършва в Сайкъл кредит и е сериозен пропуск. Неприятни са ми няколко момента от коментара на "Протестиращ срещу недоволните":
1) "Просперираща" фирма, според твоите думи, е Сайкъл кредит. Не виждам никакъв просперитет в намаляващите екипи, постоянното текучество, ниските заплати и жалката "бонусна схема".
2) "Единствената такава за събиране на вземания" - невъзможно да е се случи, има голяма конкуренция, провери си източниците.
3) "Като не ви харесва - прав ви път" - служителите така и правят. Ако не си забелязал, постоянно някой напуска.
Ще обобщя написаното дотук. Нека бъдем реалисти и да не си затваряме очите пред очевидните неща. Проблем на фирмата е постоянното текучество, което е факт. Ако условията бяха задоволителни, нямаше мнозинството от служителите да са студенти, съгласни на компромис, с цел да помогнат на следването си. Масово напускат, когато завършат, а и по-рано. Останалата част, т.е. неучащите, "преминават" за няколко месеца, докато осъзнаят грешката си и се ориентират към нещо по-добро. Не съм попадал на такава фирма, която толкова да не държи на служителите си. Наистина е шокираща цифрата на напускащите. Вече не си правя труда да опознавам колегите, знам, че скоро ще си тръгнат, не си заслужава усилията.

До всички протестиращи искам да кажа само едно: като не ви харесва - прав ви път. Това е една просперираща фирма, която скоро е на път да остане единствената такава за събиране на вземания не само в България, но и на Балканския полуостров, а защо не и в Евразия. Една фирма с достоен ръководител събиране на вземания, голям човек и в прекия, и в преносния смисъл. Един истински "гринго" по нашите географски ширини, който се бори за просперитета на българската индустрия за събиране на вземания. Дал бог повече такива люде.

Аз ще Ви кажа по-конкретно - кабелите от и за компютър, монитор, мрежа, които изобщо не са прибрани и ги подритваме по цял ден и си плетем краката в тях. Осветеността на помещението вечер, защото вече се стъмва рано и ще става все по рано, а да не забравяме, че се работи до 20.00ч. Когато се сетя за нещо друо, отново ще пиша.