Колев и Колев /img/frontend/nomap.png"

Колев и Колев

А аз дадох 52 лв.за обувки на дъщеря ми (от розова кожа и велур),като велура се изтърка супер бързо и на това място изглеждаше все едно обувката е носена 5 години,а не 1 месец.С каквото и да ги почистя си стоят все така "мръсни" и просто ги захвърлихме.Не мисля повече да пазаря от тях,за тези пари има доста добри модели детски обувки...

Здравейте.Аз съм ваша клиентка от 6 години и бях много доволна от продукцията и моделите ви, въпреки не дотам ниските цени.Но нали качеството се заплаща.За съжаление от зимата забелязвам,че качеството на обувките ви е спаднало много.На ботушите на дъщеря ми(за 80 лв.),която съм я отгледала с ваши обувки, им се скъса ципа за има- няма 2 месеца.Реших, че съм някакъв карък.Но ето сега имам същия случай.Купих на 4 юли 2010 буйки за нашето бебе и на 30 юли едната буйка издае багажа(шева отпред се скъса).Нищо, аз не се ядосах, казах си те са в гаранция и ги занесох в магазина за рекламация.Магазина е в Младост, до Билла, с Голямата обувка.Заведоха ми рекламация,Макар че аз очаквах моментална смяна.Помолих продавачката ако може да съдейства да станат до края на седмицата,защото семейството ни заминава на почивка и тя го направи.Но ето че днес звъннах и се оказа ,че молбата и е била отказана и буйките ще и ги донесат чак във вторник,когато ние вече не сме в София.Т.е. "кел файда",че ще и ги донесат.Аз ще намеря кой да ги вземе от рекламации,но бебето няма да може да ги носи цял месец(до прибирането ни в София) и те съответно ще му станат малки.Сега на мен ми остава единствено да се "бръкна" още 20-25 лв.за нови буйки. А това можеше да не се налага ако някой беше уважил молбата на продавачката в магазина и бе изпълнил рекламацията за 5 работни дни,а не за 7.Но от "Колев и Колев" и казали,Че имат много работа.Нищо чудно с това слааабо качество на обувките им.Предполагам, че не съм първата,няма ба бъда и последната недоволна клиентка.Аз повече ваша стока няма сигурно да купя,но ако искате все пак  още известно време  да сте номер 1 на пазара,ще трябва да си завишите качеството и обслужването.Но като чета и мненията на служителите ви,явно и те са недоволни.Мирише ми на Фалит.

Моля, кажете какво е в момента положението във фирмата относно заплащане, работно време, бонуси, отношение към служителите, атмосфера.

КАТО НАПУСКАТЕ ОТ ФИРМАТА, ДОБРЕ Е ДА СИ ПРОВЕРИТЕ ВНЕСЕНИТЕ ОСИГУРОВКИ,ЗАЩОТО ЧАК СЛЕД КАТО НАПУСНАХ УСТАНОВИХ,ЧЕ ЗА 13 МЕСЕЦА НЕ МИ БЯХА ВНАСЯНИ.А КОГА ЛИ КАКА ОТ ЦЕХА ЩЕ СИ НАПРАВИ ТАЗИ СПРАВКА В ИНТЕРНЕТ? ПРОСТО КАТО ТРЪГНЕ ДА СЕ ПЕНСИОНИРА ЩЕ ПИЕ ЕДНА СТУДЕНА ВОДИЦА.

Уважаеми М.М. това е цитат от твоя пост :
"Потенциал за развитие има! Повече от ясно е, че няма как да бъде за всички! Винаги има някой, който е по-добър и печели класацията. Трябват амбиции".
Мили ми смехурко ти какво разбираш и как преценяваш "кой е по-добър" при условие, че си "първи брадчет" на някой си.

А до малкия посерко, който е недоволен от заплата си - не не са те излъгали това ти е заплата за продавач, в магазин където я влязат, я невлязат пет човека дневно.......какви извънредни искаш да получаваш - а колко обувки продаде днеска. Тези 290.00лв. даже са ти били много

В тази фирма нищо не е наред много лъжат тези хора особенно за заплатите.Те са супер малки супер ниски и все се случва нещо и все трябва да се работи извънредно и накрая никаква благодарност и най-вече този изванреден труд не се отразява по никакъв начин на заплатат ти тя все си стои 290 лева. Които иска да почва да си помисли добре и да не вярва на това какво им говорят на интервюто.Помислете си добре дали да почните там не си заслужава повярваите.

Ами нека и аз да дам мнение. С надеждата да е от полза и на бъдещите и на настоящите служители. Дори и на хората, които (ще) ви плащат, защото те управляват "кораба".
Да, заплатите са ниски. Шефовете също го знаят. Но затова са измислени премиите и атестациите, чрез които можеш да добавиш към основната си заплата немалка сума. Друг е въпросът, че месечните минимуми наистина са високи. Може ли това да се промени? Може! От кого зависи? От всички!
Уважението... ами последната година или две настъпиха промени, които повлияха отрицателно върху качеството на работа у служителите. Липсата на добро отношение се отразява точно там. И това се забелязва от всички. И все пак не смятате ли, че това зависи И от вас продавач-консултанти?!?! Имате право да изразите мнението си и го направете. Така като си говорите само помежду си нищо няма да се промени. И бъдете постоянни, защото може и да не ви чуят от първия път! Но един умен работодател обръща внимание на тези неща. Ясно е защо. Тук трябва и малко психология.
Писали сте разни безсмислици... ама на кого му е необходимо вашето мрънкане? Знаете ли, че има работодатели, които не разрешават да се сяда? Стоиш 12 часа прав; работиш извънредно и този труд не ти се заплаща,:приемаш стока след работно време, щом се налага оставаш до 1 или 2 часа през нощта; почиваш само един ден; понякога дори ти отнемат правото на обедна почивка и това е цената, която трябва да заплатиш, за да взимаш по-висока заплата??? Ами в крайна сметка всеки има право на избор и да не забравяме, че човек сам е отговорен за този избор. Когато не си съгласен с нещо или си отиваш или се опитваш да промениш нещата с борба, труд и отлични резултати. И ако това не подейства, значи шефът ти наистина е з****к! Но това е положението! Той е шефът! И караш напред! Доста злостни коментари прочетох тук и това ме подразни. Ако си мислите, че има работа, която да оцените +5 по всички параграфи - жалко за вас - още много дълго ще се оплаквате. А пък и това е участта на продавач-консултантите. Все пак това не е работа в офис, не се почива всяка събота и неделя, работи се по празници, понякога се налага да поемаш смени и на колеги и ДА – магазините се чистят всяка сутрин! Това е едно от задълженията, няма какво да недоволствате.
Потенциал за развитие има! Повече от ясно е, че няма как да бъде за всички! Винаги има някой, който е по-добър и печели класацията. Трябват амбиции.
Хората, с които съм работила, станаха мои приятели. Може би има и доза късмет, за да се сформира ''яка банда'' :) и смея да твърдя, че с колегите ми бяхме най-добрият екип! Клиенти са идвали да ни носят бонбони от благодарност за професионално обслужване. Да, смятам, че можеш да бъдеш професионалист в работата си, защото ти не си просто продавач и това не е магазин за хляб!
Последни думи: Борба за оцеляване! Това е! Нещата непрекъснато се променят. Да се надяваме, че скоро ще се повиши и заплащането. Има защо! И си остава основното, с което човек се съобразява, когато си търси работа.
Успех!

Заплатите са много ниски,за работата,която се върши.Минимумите са безбожно високи,но се вдигат постоянно.В магазините продавачките продават,чистят,занимават се със счетоводство и то на един куп листчета и системи,извършват касиерска работа.И всичко това за смешна заплата,скоято семейство не се храни.За уважението няма смисъл да се говори-няма го.Продавачките са лицето на фирмата,но към тях се подхожда като към хора втора ръка.Какви привилегии?Глупости,няма такива филми.Работим с готини колеги,но ядовете и тъпите измислици на ръководството създават ненужно напрежение сред персонала на магазините.Общо взето-фирма,която пропада и губи уважението на служителите си.

Заплатите са смешни.Шефовете се отнасят със служителите от провинцията като с хора 2 ръка.Почти никъкви.Уж стабилна фирма на пръв поглед а не дава сигурност на служителите си.Свободно време ли какво е това смените са по 10-11 часаа извънреден труд не се плаща.Никакъв потенциал за развитие особенно ако предварително нямаш даден гръб .Иначе магазините са на хубаво място ,колегите на едно ниво се разбират добре но шефовете се държат надменно и това води до стресова обстановка в иначе спокоиното и монотонно ежедневие.

заплатите са супер смешни,а никой не го интересува за персонала.
колегите са горе долу,но ф-та е на път да загуби кфалифицираните си кадри.:D:D:D:D