Загорка АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Стара Загора,ул. Хан Аспарух 41&markers=Стара Загора,ул. Хан Аспарух 41

Загорка АД

Беше добра фирма, но с усилията на две поколения мениджмънт сега е мнооооого далече от добрите фирми и още по лошо е, че продължава да потъва.

добра фирма

Хах чета и се смея колко комично и трагично едновременно

Напълно подкрепям последния коментар на Консуматор на бира Загорка Клиент.
Вместо само да се оплаквате , защо просто не си вършите работата.
Един вели човек е казал“ Не питай какво може родината ти да направи за теб, а питай какво можеш да направиш ти за родината си.“ Просто заменете родина с Загорка.
Ако пък това не твоето място, просто напусни.
Промяната е право на живот. Онези, които гледат единствено към миналото или настоящето, със сигурност ще пропуснат бъдещето.

Здравейте отново на всички участници. Просто съм потресен от вашето негативно отношение към фирмата. Излагате се ама яката пред всички с тези ревове и уене срещу фирмата. Не ви ли се умориха пръстите да пишат подобни нещастни излияния?

Кандидатствах в Загорка преди доста време (може би лятото, дори не помня) за позицията "търговски представител" в гр. Пловдив . Преди медец и половина ми се обадиха за интервю. Оттогава досега ходих вече на три. Третото ми беше преди около 2 седмици, като тогава ми казаха, че независимо от резултата ще се обадят.

Та питането ми е- винаги ли толкова се проточва избора на кандидат или да не се надявам? Използвам момента и да попитам за условията, ако някой може да ги сподели?

Имам поглед върху нещата в компанията, коментара на бившия мениджър качество е уместен, не че той ставаше за тази работа, но поне коментара му е обективен. Узорпирания HR отдел е под всякаква критика, и това е мнението на всички в компанията. На почит са хората без качества и интелект, но със завидни доноснически знания и развито въображение! Колкото до пародийното управление на завода, само за пример ще дам, как въпросния човек, който е бил на интервюто на мениджър качество заедно с HR партньора, се напива като дъска на всяко парти......

Попаднах на обява в jobs за Търговски представител за Гр.Стара Загора и изпратих документи за кандидатстване за длъжността, но при разговори с познати и служители в Загорка-Те направо ме отказаха, реших да потърся информация и в нета и попаднах на мненията тук и дано не ми се обадят за интервю Където и да попитам (Представители на други фирми) всеки ми казва че тази фирма в момента е с много лоши условия за работа.

Хахахахааааааа,

Аз пък си мислех че безхаберието, тесногръдието, шуробаджанащината, некомпетентността и липсата на каквито и да било мениджърски подходи са само в мениджмънт тима и продажби, а то какво се оказа - “заразата” била по силна от чума и е превзела всички отдели. Жалко за компанията ...............за много хора преди години тя беше издигната в култ..... а сега до къде я докараха некадърниците

Дълго време се двуомях дали да пиша впечетленията ми за тази компания и в крайна сметка реших, че след като Heineken имат програма наречена Speak up то тогава е в реда на нещата да говорим. Всичко изложено по-долу са факти:
Ще започна съвсем от начало :
ИНТЕРВЮ 1
Интервюто ми беше насочено и потвърдено за 10.00 часа сутринта в Стара Загора. Бях на уреченото място (завода на Загорка) в 9.45. Не бях допуснат в завода, като охраната ми каза да чакам. В 10:30 получих SMS, че ще ме приемат след малко. След малко се оказа в 11.30 часа (един и час и половина закъснение) (без коментар). Посрещна ме господинът Радо (с гръмката позиция HR бизнес партньор), като беше облечен с едни доста широки панталони от джоба на които висеше дълга връзка за ключове. Може би ще попитате защо това ми е направило впечетление – ами защото въпросният господин също така отговаря и за EHS а една такава връзка е абсолютно недопустима. На интервюто присъстваше и ръководител на отдел пивопроизводство – до ден днешен не ми стана ясно той какво правеше там при положение, че аз кандидаствах за мениджърска позиция която е в отдел контролиращ пивопроизводството!!!!!??????
На самото интервю неколкратно бях питан (индиректно) дали съм склонен да правя компромиси и да си затваям очите (към онзи момент смятах че това са провокативни въпроси, за съжаление се оказа че не са били провокативни).
ИНТЕРВЮ 2
Второто интервю беше проведено в София. Първо ме интервюира Supply Chain Manager (от Хърватия, който се очакваше да ми е пряк ръководител) а след това една „фамозна“ дама кояте се оказа HR директор с фамиля Тод (тя е началничката на Радо) и бившият вече изпълнителен дирктр – Никос (от Гърция) – за това интервю няма да навлизам в подробности – просто ще кажа, че думата пародия е твърде мека за това как беше проведено.
ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РАБОТА
Получих обаждане от HR бизнес партньора, че ме канят на работа и искат да започна възможно най-бърза след като ми изтече предизвестието което се падаше в дните точно м/у коледа и нова година. Неколкократно попитах господинът HR бизнес партньора сигурен ли е и не е ли по добре да започна в началото на янури – отговора беше, че моята позиция е много важна и че не могат да и чакат и ден повече, при което аз се съгласих и си подадох предизвестието в настоящата ми тогава фирма. Но  няколко дена преди коледа плучих обаждане (познайте от кой ) да правите сте – от HR бизнес партньора Радо да ме пита дали мога да почна в началото на януари, тъй като в дните м/у празниците нямало кой да ме посрещне – без коментар .
ЗАПОЧВАНЕ НА РАБОТА
На първия ми работен ден получих поредната „приятна“ изненада – беше ми съобщено, че прекия ми ръководител няма да е въпросния хърватин който ме интервюира (защото той напускал) а ще бъде някакъв чех на име Ондрей. На въпроса ми защо не са ми казали по време на интерютата отговор не получих.Тук вече ще си позволя да коментирам.
Дами и господа HR мениджъри и бизнес партньори – така не се прави, това е абсолютно непрофесионално и безхаберно поведение.
Тъй като коментара става малко дълъг ще мина в по-сбит режим.
Бъдещи служители пазете се изключително много от създанието Росица Йорданова – тя е кучето на господина Радо – ходи и му докладва кой кога отишъл на работа и кога си тръгнал, на кой вратата на офиса му била затворена и т.н. Аз такова долно и мръсно създание не бяха виждал.
Уважаеми Тод, Радо и Краско – когато отговаряте за EHS и налагате правилата на другите е редно първо вие да ги спазвате – и тримата не ползват парапета когато се изкачват или слизат по стълбите.
Даре, не може да заявяваш че си голям специалист по микробиология защото сама си я била научила (смешно) – хората учат в университет по 5 години за да имат самочуствието да кажат, че са микробиолози – един микробиолог не би допуснал в хладилника в лабораторията на Загорка да се съхранява сладолед!!!!!??????
Относно въпросния Ондрей, който няма и 40 години – как може да дадете власта на цялата пивоварна на човек идващ от Индия и който от ден първи започна с лъжите и измамите.
ВЪПРОСИ:
1. Ондрей,през месец март 2019 след инсталирането на новата миялна машина партидите Загорка Ретро (на която на етикета пише непастьоризирано) пастьоризирани ли бяха или не и съответно това ретро ли беше или не и какво пиха хората?
2. Ондрей ти искаше ли вече експортирано пиво до дилърите да се връща отново в акцизния склад?
3. Ондрей, беше ли напълнено пиво загорка 0.0 в рекламни кенчета на Heineken 0.0
4. Ондрей и дами и господа HR защо дпуснахте след иването на Ондрей да напуснат Мениджър Качество, Мениджър Подръжка и IT специалиста.
5. Ондрей, зашо когато пристигна говореше с нас на отворена врата а след това започна да я затваряш и да ни настройваш (мениджърите) един срещу друг.
6. Радо, не отива на HR бизнес партньора по време на Pillar review в присъствието на колеги от Румъния и Ирландия да се разплаквакато малко дете че му е много работата и особено когато чу че трябва да присъства повече в Стара Загора и по-малко в София.
Вметка- HR и висшия мениджмънт са локализирани в София!!!!????
Вальо, дълго мислех дали да пиша за теб, но смятам че в твоя случай не си виновен ти.
Новият Изпълнителен директор на Загорка е германец с опит в производството на шоколад а в Германия е бил началник на склад (не на завод) наHeineken - без коментар.
Смятам, че в този сайт трябва да се пишат истините и че българите трябва да се научат да говорят, алармират и да имат малко по-будно съзнание, затова и написах това което ми случи в Загорка.

Всяка прилика с имена, хора, дати и места е случайна и непреднамерена!