Forton International /img/frontend/nomap.png"

Forton International

Удоволствие е да се работи в екипа на Фортън. Има и минуси, но плюсовете са много: като се започне от отличната локация на офиса в идеалния център на София, хубавия офис, качествените колеги и новите попълнения на екипа, подбрани умело от мениджърката човешки ресурси, които и за в бъдеще ще останат гръбнака на компанията, доброто отношение, кооперативност и креативност от страна на висшето ръководство и мениджърката човешки ресурси, усилията полагащи се да се развива персонала ни се ценят от всички, и аз лично се чувствам спокоен и сигурен за мястото си тук, единственото нещо, което виждам като минус е, че актуализирането на заплащането ни изостава и конкурентните ни фирми се опитват да крадат кадри с по-високо заплащане, а не всички са лоялни като мен и виждам, че повечето колеги могат да напуснат заради по-високо заплащане.

Имам позната, която работи във Фортън. Там назначенията не се извършват с връзки, минаваш по каналния ред с интервю. Или си за там или не си, всеки случай не правят компромиси с критерийте си за персонал и не вземат всеки : )) Ако имаш нужните личностни качества, опит, образование, много добър английски, имаш наистина желание да се занимаваш и развиваш в тази сфера - имаш шанс.След като са ти направили оферта, значи си техния човек.
Освен това, ако се докажеш със времето, те наблюдават и оценяват.
Тя казва, че е доволна и от заплатата. Имало служители от Американския Университет, хора, работили в чужбина или в големи мултинационални компании....Затова си мисля, че Фортън е едно от малкото останали добри места и за работа и за кариера в България.

Аз също съм доволен за сега като служител. Вярно е това , което споделяте.
Работя вьв Фортон от известно време, не е много, но е достатъчно , за да си изградя мнение.
С две думи: либерален начин на управление, изпълнителният директор никога няма да ти се развика, да те обиди, по-скоро ще ти даде насока за нещата, ще получиш подкрепа и отговор, когато ти е нужен.
Хората сьщо са готини, млади, интелигентни, интересна им е работата. Чувстват, че научават нови и нови неща всеки ден. Има пътувания в чужбина, има срещи с представители на бизнеса/ българи и чужденци/.
В офиса често има забавни случки, майтапи : ), не е скучно и досадно. Хората са отговорни, спазват сроковете, вършат си работата качествено.
Ако си пушач обаче, да знаеш, че в офиса и сградата не се пуши и повечето служители са непушачи.

Много мои приятели споделят негативен опит от своите фирми. Стоят с часове след работа, тормозят ги, пътуват по 1,5ч. до работното си място, плащат им недостатъчно или не ги пускат в отпуск повече от седмица, голямо текучество и новите все трябва да се обучават.... Тази фирма дава доста екстри на фона на останалите. Освен, заплата, бонуси, допълнителни придобивки, има практика всеки рожденник да получава подарък-изненада : ).
Въпреки че е малка компания, има коледно парти, тиймбилдинг и др. фирмени мероприятия, командировки, различни обучения в страната и чужбина, разнообразни проекти. Ако имаш проблем - повечето хора ще се отзоват и ще се опитат да ти помогнат.

Работя във Фортон от около 1 година. Разбрах, че преди време компанията е имала криза с ръководството и персонала. Много хора са напуснали, имало е интриги и игри. Обаче сега нещата са се обърнали на 180 градуса. Готиният екип, доброто отношение, и хубавия и модерен нов офис, както и сигурността в работата за следващите няколко години са достатъчна причина да искам да продължа да работя във Фортън и да не търся друга работа за сега.

Доста негативни мнения четох по разни форуми, относно АДРЕС и за AG Capital като холдинг. Слава Богу ситуацията във Фортон далеч не е такава. Просто не е много популярна компания. Заплащането е добро, колегите са страхотни- високо-квалифицирани, млади, можещи, амбициозни, и най- вече компетентни. Офиса в София се намира в центъра. Компанията предлага възможности за развитие, организира тренинги. И не на последно място, работното време е гъвкаво и на човек винаги му остава време да свърши някоя своя наложителна работа.