Мегатекс АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Стамболийски 205&markers=София,бул. Стамболийски 205

Мегатекс АД

Отдавна няма мнения... Някакви отзиви за счетоводството?

Здравейте, бях на интервю в "Мегатекс" за позиция в сферата на човешките ресурси. Интервюто мина меко казано скандално. Асансьорът в сградата не спира на техния 4-ти етаж, предполагам защото не плащат таксите за него. В месец декември не пускат отопление, както и залите, стаите и коридорите им са тъмни (защото валеше дъжд и беше мрачно), осветление така и не се включи. Изобщо фирмата биеше на фирма пред фалит. Интервюто ми трябваше да се проведе с г-жа Петровска, която така и не дойде и след няколко безуспешни позвънявания до нея седнах лице в лице с г-н Зарков. Въпросите по време на интервюто бяха фокусирани върху всичко друго, но не и уменията и компетенциите ми. Половината интервю мина в общи приказки от страна на Зарков, а през останалото време задаваше настоятелно твърде конкретни въпроси, свързани с настоящата ми работа, на които аз му казах неколкократно, че не мога да отговарям, тъй като съм подписала декларация за конфиденциалност. Следващата гениална идея, която го озари, беше да ме пита за това какво работят родителите ми - направо ме върна в първи клас! След като отказах да отговарям на този въпрос той ми каза, че ако баща ми е пияницата на града няма да ме вземе на работа. Естествено, интервюто приключи точно тогава, просто станах и си тръгнах. Не си губете времето да ходите на интервю там - поведението на въпросния господин беше страшно арогантно и работните условия са потискащи, направо неадекватни.

Трагедията в тази фирма е безкрайна. Празните обещания са нещо ежедневно, още в момента в който ти стъпи крака за интервю. Почти никой не се задържа за повече от 3 месеца, защото му светва лампичката за какво иде реч и по възможно най-бързия начин се спасява. Материалната база е меко казано трагична, дори не може да се нарече материала база. Зарков на моменти е способен да отнася добронамерено към служителите си, но не може да се каже същото за Петровска, която едва ли не смята, че е нещо по-различно от останалите само щото е адвокат. Само, че е покъртителен адвокат, който кара друг да му прави капучиното. Уговаря се една заплата, получава се нещо, което е с около 50% по-малко. Изобщо не е за коментиране. Циганките, които метят по улиците взимат повече пари и най-вече си получават заплатата всеки месец. НЕ ОТИВАЙТЕ ТАМ, дори на интервю. Ще бъде най-голямата ви грешка!

Ще започна от поканата за интервю. Обади ми се доста изнервена жена, която 2 пъти ми повтори да им се обадя, ако нямам намерение да идвам. Още тогава не ми направи добро впечатление, но реших че не трябва да изпускам възможност.
За млад човек сграда е меко казано стресираща. Сякаш се прехвърлих в 1988 година.
Интервюира ме 1 доста възрастен господин, който изглеждаше уморен от живота. Сякаш знае че жена му му изневерява с най-добрият му приятел, но иска да си запази добрите взаимоотношения с тях, защото няма други близки хора и намира утеха в чашката късно вечер.
Разговорът ни продължи 7-8 минути. Говореше ми с насмешка. Въпросите бяха предимно какво работят майка ми, баща ми и сестра ми- почти нищо за мен самия. Опита се да ме убеди, че градския транспорт е неудобен и това че не разполагам с личен автомобил едва ли не ме прави половин човек. За кратка ни среща се заяждаше с мен за образованието, което съм избрал и опита, който имам. Не четат ли CV-тата преди да поканят някого на интервю!? Само си изгубихме времето и двамата.
Дори интервюто да беше минало гладко нямаше да се надявам на нещо. Тотални аматьори! Разбира се ще разкажа на колкото се може повече хора, за да не си губят времето с тази фирма.

сградата е от социализма, заплата - под 1000лв, осигуряват те на по-малко, работа много.

За мой срам имам известен опит с тази фирма (тези фирми). Всички изписани коментари, свързани с неизплатни заплати, неуважение, претоварване на персонала и пр. са чиста истина. Ръководството живее с идеята, че назначените служители са длъжни да изпълняват трудовите си задължения на 150%, но задълженията на фирмата към тях са пожелателни. Обещанията са за високи заплати, но на практика получаваш около 1/4 от обещаното ( това е в случаите, в които изобщо пучаваш заплата). Фирмите са структурирани така, че дори и в последствие да имаш желанието да си търсиш правата нямаш юридическото право да го направиш.
Не се лъжете!
Успех!

- Няма производство. Шяло да има...
- Офисите са... нямам думи. Кабели по земята, стара техника, стара дограма, стари врати... както е било при построяването от комунизма.
- Изключени машини с лед лампички ( да не се хаби ток сигурно).
- Управителя е стархотен купонджия убеден съм!
- Имат 3-4 големи папки с напуснали служители на рафта най-близо до "HR"-ката ( младо момиче за всичко в офиса). НАй вероятно се ползват често...

Това са впечетленията ми от интервюто.

зарку бате е един вчну пиан шевестар,каде се не са гу доебли.тоа е клитурис бате и ногу бои изеде ама пус халкохол?а фирмата у факултето,за да птави шеверме на мангесарите,каде да мо гласуват.кои не е отишел тама не гу е отмастил шото дришлю.коиту не верува нека ми се обади на тилифона.024943169, ас ам жури!

Да споделя и аз своя кратък но съдържателен опит във фирмата. Там няма производство, няма развиване на дейност, няма реална комуникация. Клиентите се гонят с грубо отношение, неотговаряне и завишени цени. Зарков напълно не се интересува от бизнес с електроника, а само да прелива от пусто в празно. Уж се работи по някакви свръхсекретни проекти но и там нищо не става, поради отвратителното му отношение към потенциалните партньори. Не случайно никоя институция не желае да работи с него но за сметка на това всички го съдят за нещо. Дълговете на фирмата към НАП са повече от 20000, към банки сигурно над 500000. Постоянно ходи до тях да се моли да му оправят кредитие но от там не искат и да го виждат. Не се лъжете, осигуровките не се внасят, заплатите не се изплащат защото няма пари, дейност само се симулира а когато дойде потенциален клиент направо се гони. Зарков опитва да продаде етажите на дружеството но никой не иска да ги купи заради баснословната сума. Хората идват и си отиват веднага. Видяла съм как за няколко дни човек разбира каква е ситуацията и си тръгва. Назначават се постоянно нови и нови на идиотски договор - заплата в края на следващия месец, 6 месеца изпитателен срок, даване на първородното и т.н. Човек никога не вижда обещаните пари а дори да съди - няма смисъл, защото Мегатекс не притежава нищо, имотите са на друго дружество на Зарков, което се пази "чисто" от оплакващи се. Идвате за два месеца, не ви плащат и после можете само да се оплачете на арменския поп или да се наредите на опашката за получаване. На персонала се вика, дават му се глупави задачи и се очаква да тормозят другите хора така, както самите те са. Ако не си съгласен ти се напомня кой си и как не струваш нищо. Работа има само за юристите заради многото съдебни дела срещу Зарков, и за секретарката която трябва постоянно да му напомня като на идиот за предстоящите срещи и да звъни да тормози хората които Зарков е решил че му дължат пари.

Фирмата НЯМА бъдеще, НЯМА адекватно управление, НЯМА пари, НЯМА идеи. И няма да ви плати.

Какво има да се коментира. За една година пет пъти пускат следната обява:

Холдингова компания Мегатекс с иновативни дейности в няколко отрасъла търси за включване в екипа на Финансово-счетоводния си отдел като:

Финансов мениджър

Изисквания:
- Солидни позиции и много добри контакти на високо ниво в банкови институции у нас и в чужбина
- Дългогодишен и богат опит във финансовото кредитиране, преструктуриране на кредити и друга дейност свързана с оптитимизиране на финансите
- Образование "Финанси и кредит", „Банково дело“ и/или друго подходящо за длъжността
- Изразена резултатност, енергичност, инициативност, пробивност, отговорност и лоялност

Функции и отговорности:
- Комуникира с финансови институции с цел финансиране на фирмени проекти
- Убедително представя дейността на компанията и нейните бизнес планове пред инвеститори, финансови организации, фондове
- Обезпечава със средства фирмени проекти
- Води преговори с финансови институции и подготвя сключването на договори
- Поддържа контакт и води кореспонденцията с кредитори

Предлагаме:

- Трудов договор с Мегатекс Комерс
- Стартово възнаграждение -1200-1400 lv.
- Логистична и административна подкрепа

Финансов мениджър за 1200 лева. Редовите счетоводители вземат чисто по толкова!