Частно основно училище Джани РоДари https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Гео Милев 158&markers=София,ул. Гео Милев 158

Частно основно училище Джани РоДари

Извинявам се,в предишното мнение пропуснах(за първи път пиша във форум ) да кажа,че работя от 3 месеца като мед.сестра в яслена група и се казвам Камелия Николова.
Не е редно да сме анонимни, нали.

Работя в Джани Родари съвсем от скоро, от 3 месеца.В началото като дойдох наистина напуснаха няколко по-стари служители.Не искам да се бъркам в минали отношения, пък и няма да е честно,не знам кой крив ,кой прав,знам само,че работата с хора е най-трудната работа.Понякога човек е изморен и някои неща му идват в повече,както се казва и малката капчица прелива чашата. Не знам как е било преди,но мога да кажа какво е положението през последните месеци. От както съм там ,ежедневно се убеждавам с очите си,колко трудно е да се намери подходящ персонал.Повечето идват с очакване за никаква работа,но голямо възнаграждение.Просто не им се работи на хората. Как ли не се опитваме да задържим някого но уви..постоят един ден и като видят ,че децата си искат сериозна грижа,че трябва да се свърши и това, и друго, и трето, казват ооо айде чао.
За да работиш в такова заведение трябва да притежаваш някои базисни качества. Като на първо място е любовта към децата и отговорност към това ,което трябва да правиш.Когато си изпълняваш съвестно задълженията при нас ,няма защо да се притесняваш за работната среда,защото тогава и ръководството ще е доволно и колегите ще имат добро отношение към теб, т.к. няма да се налага да вършат част от твоите задължения- и ето ти я добрата среда.
Затова (към кандидатите за работа),не „заобикаляйте това учебно заведение”-както някой беше написал. Напротив , ако ви се работи елате, вижте,може би това е вашето място.
Що се отнася до Директорката, г-жа Йосифова, за времето от както съм там отношението и към мен е безупречно, каквото сме се разбрали това и става,заплащането е коректно,дори имах няколко случая с проблеми от личен характер, тя прояви разбиране и нямах никакви проблеми, нито с отпуск,нито с болничен.
Това е моят личен опит и впечатления за времето от когато съм там,в личен план няма какво повече да искам от един работодател. А идеални никъде няма,то и ние май си имаме кусури,нали :).

Това място се превърна в публичен чат. Но искам да кажа само едно нещо как човек, който вече не роботи в тази фирма може да коментира събитие от последните две седмици. Човек, който не е присъствал на репетициите и организацията за тържеството да изказва неща, които нямат общо с действителността. Винаги г-жа Йосифова е осигурявала нужните неща за тържествата и необходимото място. Всичко което е поискано от учителите е изпълнявано. Учителите сами подготвят сценариите и преценяват в каква зала да бъде тържеството спрямо това, което ще се представя. Г-жа Йосифова само изпълнява желанията на учителите си.

ФАКТИ ?!?!?!-бля бля.

по т.1- това е в графата ЕЖК(една жена каза..)

по т.2-ДА ! даже се редят на опашка(само,че за се разправят с директорката).

по т.3 -ДА!Помнят се тържествата..особено последното-половината родители са били извън залата т.к. на г-жата не и се дават пари за наем на по-голяма зала(обадиха ми се две майки,за да изкажат възмущението си)

по т.4 -ДА! Децата заобичват своите учители ,ако успеят да им запомнят имената преди да са напуснали.

по т.5 -Да! Учителите са добри (ВЪПРОС ?-защо тогава все не и харесват на госпожата, и ги сменя и прогонва постоянно?-следователно или лъжеш,че служителите са добри или,че г-жата е толкова "помагаща и подкрепяща".
Някой да работи от 2години там и да се чувства добре- искрено се съмнявам,като се имат предвид истеричните изблици на директорката с лабилна психика.Ядоса я нещо в училището -отива и крещи в детската градина или яслата (където набара жертва)или обратното.
Дори да не крещи по теб самата,то само да присъстваш на това е ужасно,атмосферата е черна, отровна,(о да, със сигурност си присъствала на подобни сцени стотици пъти).
Питам се,защо след като някой критикува директорката, Вие "защитничките"веднага започвате да казвате колко са добри учителите,клиентите,децата,материалната база и т.н.
-ДА така е -никой никога не е казвал лошо за тях.
Проблема на ЧОУ Джани Родари е лудата директорка и всички го знаете.Само тя горката, не може да се погледне отстрани и да разбере ,че всичките и неприятности идват от самата нея,тя си ги причинява.

Добър ден! Аз съм учител в детската градина от две години! Също ще изкажа мнението си и то само чрез ФАКТИ:
1. Децата посещават детската градина с желание, а когато са почивни дни споделят на родителите си колко им липсва градината!
2.Родителите не пропускат удобен момент да изкажат благодарност за нашата работа!
3.Тържествата ни се помнят дълго от децата, родителите и учителите, само с приятни емоции и топли чувства!
4.Децата не само обичат, те ОБОЖАВАТ своите учители, които помагат за тяхното цялостно развитие!
5.Учителите дават на децата цялата си любов, внимание и добронамереност с една обща кауза- изграждането на едни дейни, мъдри и добри хора!!!
Относно работната среда: Аз израствам в тази фирма с всеки изминал ден; оказва ми се помощ, когато ми е необходима и получавам най-ценните съвети от целият екип! Децата ни се радват постоянно на нови играчки и пособия!Хора, недейте да злобеете срещу този, който ви помагаше и подкрепяше, когато имахте нужда!Сега говорите с лоши чувства, но не признавате своите грешки и своята глупост! Странно защо след като работното място и Директорката са толкова лоши, тук има хора, които работят от години и се чувстват добре????

Ха ха ,не се правете ,че не разбирате за какво иде реч г-жо Йосифова.
-столчетата са примера,който дадох от преди 6 години,а днес положението е същото ,само че инвентара е различен.Идеята е,че г-жата заприходява неща (с които си играят или се ползват от децата),лично на някого от персонала и после му прави отдръжки от заплатата.
Коментара ми имаше за цел(очевидно),че отношенията Ви с персонала са безобразни и това не се променя в годините ,просто конвейера си върви и сменяте служителите като носни кърпи.И се нядявам,че когато някой ,който търси работа,прочете моите постове,ще заобиколи от далече това заведение.
Просто спрете да захранвате човекомелачката на г-жа директорката(така или иначе ще избягате)-работодателя е shit.

Тези столчета се протъркват от 6г.,продължават да се протъркват и още стоят .Откъде са, че да си купя?
И от играчки имам нужда с такъв живот, да не ги замразявате нещо?
Май много датчани са налазили и от прекрасното място искат да направят Дания, ама не им се получава.Прекрасните хора тук са повече.

Като преглеждах коментарите сега и например преди 6 години не виждам никаква разлика. Възмутените служители и клиенти казват същите неща като тези от сегашните коментари. Е как така години наред всички си "измислят"едно и също: че госпожата крещи, че се крие като партизан да не би някой да и връчи нещо препоръчано, че глобява служителите за щяло и нещяло( децата изтъркали столчетата от седене, играчките от използване и т.н.)и т.н. и т.н. Хората и сдружение на пострадалите от госпожата са правили ( вж. Коментар 16.03.2011г
Май наистина " има нещо гнило в Дания".

Здравейте. Да се включа и аз, че като чета ми иде да се хвана за главата. Искам да изкажа своята благодарност към Дариа Йосифова, Ани Пецева, Силвана Дживтерева, Диана Каракостова. Благодаря, че научиха детето ми още от яслата да се храни, да ползва гърне и да следва някакви правила. Благодаря за всички положени усилия, че го научиха да си връзва обувките, да познава цветовете. ЧЕ ГО ОГРАМОТИХА!!!
Спрете да изливате злобата си и оставете хората сами да преценяват. Всеки един родител може да разбере, дали се работи или не с детето му, виждайки резултатите. А резултати има. Пък на ВАС, като не ви се работи просто ловете пътя, но не изливайте личните си проблеми върху хората. Не е коректнода плюете там, където до сега сте яли.

До подмазвачките:
-Абе какво само ни го навирате това ,че не сте анонимни а си пишете имената.Ми че то много лесно е това при условие ,че хвалите шефката.Я се пробвайте да кажете истината,(която мн.добре знаете каква е)и си напишете името.Утре ще ви е хванала за гушите буквално(да.. и това е правила госпожата).