Дружба АД /img/frontend/nomap.png"

Дружба АД

Така е тук в нашия град и където се спуснат парашутисти от горните етажи без понятие от машиностроене.Така е когато софиянци имат дялово участие,зле е за работника който работи и чака в края на месеца някаква си там заплатка.Я да дойде софиянец в РАЗГРАД И ДА РАБОТИ ЗА ТЕЗИ ПАРИЧКИ,тогава да види за колко дни преброени ще му стигнат.Ама нали сме от дълбоката провинция и си траем просто няма на къде.Унизително,срамно и безпарично бъдеще за всички които останахме в този град,затова децата ни не искат и да се връщат когато веднъж излязат от този затворет кръг.

Четох много, разбрах малко. Господа, директори завода невърви!
Съберете целият персонал на плаца и всеки да си каже мнението за бъдещето на завода. Чува се за съкращения, след като няма производство, не трябва и ръководен персонал. Директор, счетоводител, касиер и работници, ще спестите много от фонд работна заплата. Спрете служебните автомобили, господин Боляров може да спи и в заводският апартамент. Раденкова да пресметне икономическия ефект от предложението.

Tiya hora, koito sa mnogo dalech ot TEHNIKATA i uzh si bili namerili po-hubava rabota s koi znae kolko protektsii ot visoko nivo te i taka si pochnaha rabota v DRUZHBA-AD mogat edinstvemo da paradirat chrez svoeto nahalstvo. GOSPODA BIVSHI slyzhiteli deto si obrahte krushite kato DEZERTYORI nyakoi ot vas ne vsichki byaha ot kol i vazhe vepreki che tochno vie vzemahte mnogo po-golemi bonusi ot svoite kolegi rabotnitsi, zashtoto i togava si byahte na nyakogo chovek ot rakovodstvoto kakto i sega kadeto i da otidete! 95% ot vas dori nyamat
tehnichesko obrazovanie.

Има ли смисъл да се пише , просто символите са малко, дано мечтаната година с многото поръчки и работа с западни фирми стане реалност, но дотогава ....... просто в тази фирма и заплатите да станат добри , пак ще е същия хаос.....

Съжаляваме това е положението които остиска тази година,догодина ще почерпи чао за сега ще се видим на банкета.
Ако има такъв!:)

Не си твърде прав в твърденията. И от техническа дирекция не малко хора напуснаха. Но за едно си прав - настоящите едва ли ще напуснат завода. Но ... влез им в положението - къде биха си намерили работа???

Пенсионерите трябва да се уважават наистина са дали много за този завод! Но аз смятам 4е при едно финансово затруднение на завода - по добре е хората осигурени до края на живота си да се оттеглят от колкото да си трагнат млади и способни хора на които им предстоят десетки години до пенсионирането им!

Защо така хулите пенсионерите,нали тези хора са работили за да създадат вашия комфорт.Не трябва да сте неблагодарни.Това са вашите родители.Почитайте ги.За да са на работа още, значи ,че са способни и заслужили.Помислете ,залужават привилегии например безплатна храна и безплатен курорт.На техните години вие ще сте много по-зле!

Това не е форум,но уважаеми XXL,искам да ти кажа ,че този завод може да е деиствително много зле в момента ,вследствие на неправилната политика на управляващите,но все пак все още продължава да работи.И това се дължи единственно на дългогодишния опит и професионализма на НАЧАЛНИК ЦЕХОВЕТЕ.А не на останалите,които по цял се крият по всевъзможните дупки из този завод,гледат да мине работното време ,оплакват се непрекъснато,мърморят и хленчат.Факт е ,че в момента напускат кадърните,които могат да си намерят работа на друго място и вярват в себе си.

здравейте! искам да си дам мнението като участик в сабитията които се разиграват в тази недотам чак толкова зле фабрика.Заводът в момента е като едно стадо без пастир,всеки е началник, цари безпорядък и хаос.Дори и началник-цеховете не знаят какви са им задачите за месеца ,до последният момент спират производство ,започват друго- а от това страда персоналът.Работниците се обраха и останаха само калпазани , пенсионери и трудоостроени.Просто в момента и да искаш нещо да направиш ти нямаш с кого!И 200 лева да станат заплатите тези хора които са в "Дружба"пак ще са там -нямат друго място кадето да ги оценят!!! Специалистите останаха шепа хора ,които и аз незнам как ги задаржат(десетина човека).Атанасов и доверените му лица(Ахмедов,Соколов)по цял ден се чудят къде да се скрият да мине деня.Конструктивния отдел- Гошо-тъпото,Митко -облото,и няколко жени-голи и боси на тема машиностроене.Е как да върви работата и то дето я няма!!Неделчев пак че Доктора и Боляров го изкарват от нея канцелария- да ви имам Търговските директори!Търговският от стола не става!!Ако се търгува по НЕТА и аз да бях станал директор!На един човек като му видиш походката и ти става ясно и за работата ,която върши.Май се олях!!