Фантастико-Супермаркети ЕООД

Това е типичната българска фирма, която се възползва от безработни лица, назначава ги на работа и по този начин държавата опрощава данъци и дава много пари за младежи назначени на работа. При първа грешка те гонят, защото търсят следващия безработен, който да назначат и да получат придобивки от държавата. Уважение - НЯМА! Оставане след работно време, парични НЕЗАКОННИ ГЛОБИ, РАБОТНА СРЕДА - кошмар както и условия! Привилегии - няма - нито карта за градски нито нищо...бягайте на далече!!!!!

Здравейте, някой да сподели мнение за работата в офиса и по специално за длъжността юрист?

Здравейте, интересува ме мнение на настоящ служител на позиция Касиер в Ф на Любляна, Овча Купел. Майка ми възнамерява да подаде документите си там. Интересуват ме смените, почивките през деня и дали работата й е сързана само с касата. :)

Някой може ли да сподели какво е "Оператор на компютър", какво е работното време и заплатата?

влезнах да пазарувам в фантастико студентски град, на щанда за бири посегнах да взема любимата ми бира и бутнах без да искам друга бирена кутия до нея поради близоста им. бирената кутия падна върху други долу в хладилня шкаф и счупи една друга стъклена бирена нова бутилка. менъжерът мигновено се появи и ми каза да платя счупената бира. аз веднага отказах и тои се обади на охраната. охранителя доиде и ми обясни че ще трябва да платя и ми се скара както се карат на лошите хора. аз се обадих на полицята и ги поръчах да доидат да ме спасяват евнтуално от охранителя. чакайки полицаийте около 15 минути охранителят ми предложи да не плащам счупенат бира и да продължа да си пазарувам. аз изнервен и обиден от отнетите ми права на потеребител се съгласих да се обадя на полоцаийте и ги отказах за посещението. след което напуснах фантастико и се заклех да ме одари гръм ако поестя отново тази фирма където и да е по планетата и в цялата вселена. до края на животъ ми няма да забравя лошото отношение на фантастико към мен.

Аз съм кандидат за работа и утре трябваше да съм на интервю. Трябваше защото няма да отида сред прочетеното тук. Щях да допусна голяма грешка.

Някой да каже актуално мнение за Фантастико?

Имах възможност преди няколко месеца да започна работа във ФФ и отказах, за което съжалявам. Започнах работа на друго място, но се случиха поредица от лоши неща и напуснах, така реших, че този път ще започна там.
Обадиха ми се за интервю след като подадох CV и мот.писмо. Явих се, без много губене на време ми дадоха бележка с нужните документи, казаха ми кога да дойда. Така и направих.
Обучението се провежда в офиса. Аз кандидатствах за касиер, всичко написано тук е достоверно за длъжност "касиер". Обучението, проведено в офиса е 2 дена, след което те изпращат в магазина.
Като "стажант-касиер" задълженията ти са следните:
-залепяш се до колежка/колега и гледаш начина на работа, продължителност - 1 седмица,
-2-ра седмица те пускат да маркираш и да обслужваш клиенти под надзор на обучаващия касиер,
3-та свдмица - работиш сам, започваш от самото начало до края, отчиташ каса като си МОЛ.
За протокола-никъде го няма това 3 седмици обучение.
Мен ме оставиха на втория ден сама на каса, което не е проблем. Колежките ми помагаха с кодовете и неща, които за първи път се сблъсквам.
Никой не ми е крещял до сега, никой не ми се е скарал. Всеки обяснява и изчаква. Всеки е шеф на всеки - няма такива. Аз работя в ФФ с над 80 човека персонал, ако всеки дойде да ме командва какво ще стане? Само и единствено Гл.касиер ме командва. Каквото тя каже, това се прави. Зам.управителите и управителя никога не се месят, ако има нещо и казват на нея, а тя на мен.
Понеже магазина е голям, а никога не стига персонал трябва да се мие, бърше, чисти, както на всяка друга работа. Наплива от клиенти е огромен, тоест, ако не чистиш, то клиенти обслужваш. И тук всеки се мръщи , щото повечето идват да си клатят краката, а другата част - може би са попаднали в неприятни ситуации.
Заплащането е едно най-високите в този бранш. Проверките са редовни. Почивките не са мираж, аз всеки ден си излизам в почивка, гл.касиер е изготвил графика, така че да си излезеш в почивка преди най-голямата лудница. Работи се 5/2. 8 часа и половина, осигуряват те на това, което взимаш. След работно време се отчиташ и от теб зависи колко ще се забавиш.

Хора стига с тези глупости... Аз съм работила в друга верига магазини и преди да започна реших да пточета някое мнение....еми всички бяха такива негативни, но аз реших да пробвам... Аз специално нямам оплаквания от фирмата редовмо заплащане коректно, мисля че ако си вършиш работата и не мързелуваш няма да ти викат и глобяват... Това аи е до вас щом сте останали с лоши впечатления сте си го заслужили

Ще бъда максимално откровен и непривързан:
Плюсове:
- Редовно заплащане, без забавяне
- Управителите се държат добре с персонала
- бонус ваучери и карти за намаление в някои заведения
- възможности за повишаване в йерархията

Минуси:
- *постоянен недостиг на персонал
- **адски много работа, която, ако не се свърши, работникът няма право да си тръгне, поради *
- редовно задържане от 15 минути до два часа и половина(не преувеличавам, на мен ми се е случвало) след смяната поради **
- с увеличаването на заплатите започнаха и всекидневните проверки, хванат ли те в провинение(скъсани ръкавици, ненапълнена тавичка, неподредена стока...), глоба от 20 до 50 лева
- почти всеки месец, когато се правят ревизии, се установява недостиг, който персоналът заплаща, сиреч ти взимат по 50 лева от заплатата, без да си се провинил, лукс е да ти плащат точно толкова, колкото е по договор
- управителите се държаха добре с мен и колегите, но една от мърчъндайзерките ни беше голяма невротичка и си позволяваше дори да ни обижда
- макар и рядкост, нагло поведение от малоумни клиенти се среща - това не са зрели хора, а бебета, заключени в тела на възрастни
- за другите сектори не знам, аз работих в Каре и почти винаги на щанда бяхме по трима(нощен, 9-ка и 10-ка) а по принцип трябва да сме четирима(нощен, 9-ка и две 10-ки). Отделно понякога липсват и рибари и тези трима души трябва да поемат и част от рибарските задължения. Моят сектор беше залепен до Топла точка, където положението беше същото.
- война за смените - никой не иска да е нощна смяна или някоя дневна поради **, постоянни размествания в графика, променят ти смените и не те предупреждават за това. ***На мен ми се случи да дам 12-часова смяна(12:00 - 00:00), тъй като нямахме свободен за нощна поради * и аз трябваше да допоема и неговата
- даваш извънредни смени поради *, поне ти ги връщат при първа възможност, което е плюс
- само в екстремни случаи като *** ти връщат допълнителните часове, които си дал. В противен случай не се броят и не ти ги връщат или не ти ги доплащат.
- касиерите са първите, които си го отнасят при някакъв проблем, не съм виждал касиер, който да има ведър външен вид, отделно магазинът никога не работеше с всичките си каси. При свръхнаплив от клиенти, което става често, работеха 3-4 каси.
- ако си продавач-консултант, ще можеш или да обслужваш клиенти, или да поддържаш витрината. Да намериш някакъв начин да редуваш двете в рамките на смяната си е лукс поради *.