Фантастико-Супермаркети ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Витоша, Квартал СИМЕОНОВО, ул. МОМИНА СЪЛЗА, 14А&markers=София,Район р-н Витоша, Квартал СИМЕОНОВО, ул. МОМИНА СЪЛЗА, 14А

Фантастико-Супермаркети ЕООД

Работих за тях далечната 2013 година. Само глоби, плащане на липси и бракове. Беше много, мнгоо зле. Скапан плод и зеленчук пристигаше. Говорих с една жена която работи на каса относно глобите и тя ми вика сега положението е още по зле. Леле. А аз едното време имах 120 лева или казано по просто 3 глоби за 1 ден. Нито съм виновен че цигарите бяха свършили защото съм обикновен продавач касиер и не поръчвах аз цигари. Половината ден зареждах скапания им зеленчук но имало по хубава стока в склада което е пълна лъжа и получих глоба че лоша стока съм зареди. Разбира се не знам кой е бил проверяващия за да го поканя в склада да ми покаже хубавата стока, която я няма за да твърди такова нещо хахаха. Яко текучество на кадри. Сега като клиент в магазина им всеки ден гледам само нови хора и касиери за 1, 2 дни и си тръгват. Никой няма да им търпи глобите. Продажба на кисело мляко по 4 броя, ама ние поръчваме каса 20 броя касета. Изтичат. Накрая не си ги взимаш, ама плащаш бракове. Хахаха и пари да ми дават не бих се върнал да работя за тях. Парите в плик бяхя смешна работа. Мега, мега зле... И не с 5, а с 6 звезди си качвайте обявите вече никой не ви иска. В квартала всеки е работил за магазина ви. Както каза една колежка това не е работа, това не е заплата, а благотворителност. Като пишете глоби и глобявате спите ли спокойни, щастливи? Някой хора хранят семейства, децата си, и това 50лв глоба за служител е глупост. Как не Ви е срам... Бачкайте си роби..

Не разчитайте на корумпираната и измамна фирма. В централния офис всички са назначени с връзки и зависимости за много пари и далавери. Венета, бивш управител, ги изнудва срещу пробутване на крадливото й протеже-управител на магазин, съответно и той се готви да кацне в офиса и да стане изнудвач. Малко му е краденето, може и повече да краде. В човешки ресурси има една госпожа /в тясна връзка с един от мениджмънта/от малко градче около Габрово и тя напълно безполезна, но стои и се прави на голямата работа. Ако сте нормални хора, не се хващайте с крадливия работодател, научил се да прецаква служителите си и клиентите си по всевъзможни начини.

Кирчо директора от централния офис на Фантастико до кога ще се купува и кара скапан плод и зеленчук по магазините. Ебаси и директора си. Майка ти и баща ти да похапват скапали плодове и зеленчуци и на тях да им правиш глоби и удръжки от заплатата.

Тотална ли са на организация. От тези хора нищо хубаво не може да се очаква: несериозни са една елементарна трудова книжка не могат да попълнят, ако го няма Владимир Николов няма й кой дя подпише трудовата книжка. Условията на труд са ужасяващи, не се заплаща нощен труд, не се заплаща допълнително изработени часове, не те пускат за лекции в определени магазини за това се преместих в студентски град, където ми направиха графика, но другият магазин ми беше по-удобен. Нито веднъж не получих реална заплата, бях болен от ковид и ме глобиха, защото съм бил болничен. Не спазват противоепидемичните мерки, дават ни еднократни маски, което не е сериозно. Не дават ваучери, ако си в предизвестие нищо че си го от работих съвестно. Не съветвам никой да работи за тях.

Към бъдещите кандидати

Още при подписване на договора за работа се ,,съгласявате'' да работите на минимума от 700 лв.
Това означава, че при ревизия ще ви удържат 200-300 лв. от обещаните 1050 нетна/1300 лв брутна/ заплата.
Дори и да няма ревизия, вероятно ще ви глобят или удържат сума за брак. Има разминавания между осигурителната сума в НОИ и превода по банкова сметка.
Бонуси - обикновено са само за управителя и неговите близки.
Имайки предвид, че се работи след 22 часа, не ви се заплаща нощен труд. Не се плаща извънреден труд.
Ако нямате ,,пълен'' месец няма да получите ваучери за храна.
Вероятността да не ви се плати за работа по празници е голяма.
Отпуската задължително започва от понеделник. Задължително е да е 5 или 10 дни.
Графикът е лишен от логика и обикновено се отказвате от личен живот.

Това е най-гадното място на което съм работил. Глоби, лошо отношение, в трудовият договор и в длъжнастната характеристика пише едно, после се оказва съвсем друго. Оставането след работно време е нещо нормално и най-нормалното за тях е да не се заплаща. Работих в магазин, в който за две години смени трима управителя и плащахме ревизии, бракове, липси да припадък. Собственика явно му е изгодно да няма достатъчно персонал, защото чакахме 5 месеца служител на сектор хляб, но аз не го дочаках.

Не е лоша фирмата за нашите стандарти. Някога работех там после се преместих другъде но условията са си пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ . Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 67г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо преди 3 години реших да напрявя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като цената на тази валута откакто е създадена винаги върви на горе. Идеята ми беше че някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50 за да се пенсионирам тъй – като дори не съм и санувал че цената на Bitcoin ще нрасне толкова бързо.
Биткойн е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечните си доходи може да отделяте.
Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Здравейте, напуснах Фантастико преди около 3 месеца. (Намерих си по специалността работа). Много е зле работата, хора. Прекалено е много, няма никакъв персонал, парите не си струват. Проверките са много и искат майка си и баща си. Почивките не са почивки а мрънкане защо си отишъл.
Лично аз бях на плод и зеленчук. Единственото хубаво нещо в работата са колегите. Общо взето - Фантастико обединява хората с цели и амбиции дошли за 1-2 години, колкото докато си хванат по специалността нещо и да изкарат някой лев, стараейки се да не затормозяват своите родители финансово.
Както вече споменах, работата е прекалено много. Защо? Защото няма персонал и целите са безумно високи за 3-4 човека нощна смяна, която НЕ СЕ ЗАПЛАЩА, извънреден труд във Фантастико не се заплаща. Само се лъже, но след като си погледнете заплатата, разбирате, че не са превели нищо. Случвало се е колеги да остават до 2-3 през нощта, просто ги пишат без дори да знаят и им се казва, че са докато не си свършват работата няма да си ходят. Ревизиите се заплащат изцяло от магазина. Ако някой открадне нещо, вие го плащате със заплатите си. Помня на една голяма ревизия минусът беше 60 000 и ни удържаха по 400 лева, правете си сметката... Управителите или заместниците са зомбита обсебени, с 2 ипотеки и малки деца, както се казва нямат избор.
Мое мнение е да бягате надалеч, по-добре в Кауфланд или Лидл, дори Т-Маркет и Билла, отколкото във Фантастико.

Може би едно от най-лошите места за работа!Ще изброя и минуси и плюсове, нека да стигне до повече хора, за да не биват експлоатирани, по този начин.
Начина на работа и държанието с персонала е под всякаква критика, там си чистач, общ работник, количкар и общо взето това НЕ Е достатъчно ЗА РАБОТОДАТЕЛЯ. Достатъчно е да оставаш след работно време и да не се плаща, да караш нощти смени и за тях не се плаща, достатъчно е да си гъзелизец и да играеш по свирката. Работа като касиер е напрежение от всякъде нямаш право да седнеш (опашки правиш така), нямаш право и на комуникация (едно здрасти да кажеш, разсейваш се) всичко върху теб се излива (това е на друга цена, ама то е скъсано и т.н) и в най-добрия случай на всеки позиции си тръгваш с половин час по-късно (ВСИЧКИ ОСТАВАМЕ ЗА КОМПАНИЯТА). Когато стоката не излиза ТИ плащаш, не си видял че крадът, когато е изтекла плащаш но ТРОЙНО!?. Почивките за 8 часа общо са 45м,получаваш 30 но ако има опашки си длъжен да я прекъснеш, не ти се дава после (да не си идвал).Отпуска имаш право на зимна и лятна, но не винаги се отразяват правилото който първи си за плюе. Заплащането е заплата +бонус, като от бонуса могат да ти отрежат по всяко време. Работно време за студенти е гъвкаво зави си от позицията.
МПЖЕ БИ ЕДНО ОТ НАЙ-ВАЖНИТЕ НЕЩА, НЯМА ОРГАНИЗАЦИЯ, НЯМА ЕКИПНА РАБОТА, НЯМА РАЗБИРАНЕ!
НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА И ДА ПОМОГНА С ТОВА СЪДЪРЖАНИЕ!

На 12 часова смяна никаква почивка. Робски труд и плащане на липси и бракове. Мега зле. Скапан зеленчук пристига, а накрая се плащат брака от него