Фантастико-Супермаркети ЕООД

Работех във "Фантастико" 2 месеца и това бяха най- отвратителните ми такива в целия ми живот.
Работех като касиер и най- големият плюс ми беше, че местоположението на магазина ми беше на 2 минути от вкъщи, а по договор заплатата беше 600 лева първия месец, в който се водиш "стажант- касиер", а след това става 700. Което ме устройваше. И до там...
По цял ден стоиш прав на касата, нямаш право да седнеш на стола, който е до теб и го ползваш да си слагаш торбичките на него. Нямаш право да отидеш до тоалетна или да пиеш вода- задължително трябва да попиташ някого.
Управителите и заместник- управителите се държат просто отвратително със служителите си. Управителят беше неграмотен и прост, не можеше да каже 2 думи на кръст и пишеше неграмотно. Държат се с теб супер подигравателно и надменно. Карат те да чистиш тоалетните на посетителите, защото чистачката е в командировка в друг обект и двамата управители стоят срещу теб и ти се присмиват, скръстили ръце, докато ти чистиш мръсотиите. Главните касиери също се държат ужасно с касиерите- викат им, обиждат ги пред 30 души, които чакат на опашка и се държат така, все едно си намерен на пътя и имах чувството, че им е кеф да те унижават.
Спират доста пари от брак и липси и реално получаваш минус 40, 50 лева от заплатата, която е в договора. Ако касата ти излезе на минус, трябва да бръкнеш в твоя си джоб и да възстановиш съответната липса, а ако евентуално си на плюс- паричките остават за фирмата.
Постоянно има някакви проверки и те глобяват, ако не предлагаш флаерите и билетите за трибют концерти и т.н. Абсолютно забранено е да търсиш стотинки от клиентите и ти крещят, ако случайно разберат, че си го направил.
За колегите да не говорим- страшни интриги се създават, постоянно клюки се нищят. А бе, пълен ужас. Трябва да нямаш никаква перспектива и възможност за развитие, за да започнеш там.
Наложи ми се да ползвам болничен и когато отидох да си занеса болничния лист в централния офис ми заявиха, че съм с предизвестие за напускане, което аз не бях давала, а управителят го е направил вместо мен без да си направи труда да ме предупреди. А реално ми беше направил услуга...

ВИЗИРАМ ВИ МАГАЗИН ФАНТАСТИКО В ДРУЖБА 1 (31) !!!! Хора , не се лъжете да започвате работа в тази верига , това си е един вид самоубийство...Не те приемат за човек , ами за техен роб ! Замесник - управителите се мислят за по-големи шефове от самите управители. Разни селяни дошли от ЧУКАРИТЕ и вече са много велики. Обиждат персонала без грам да ги интересува...заплашват както персонала си , така и техните семейства. Когато си им казал нещо ,което не им изнася те заключват в офиса , изключват камерите и започват да те обиждат...заплашват...да те блъскат...кажете ми това нормално ли е ?!?!?! Къде го има това отношение и това държание ?!?!?!?!

Dobur den!
Izvinqvam se che pisha na latinica.
Znachi, kato cheta komentarite i mneniqta na mnogo bivshi slujiteli vuv fantastiko, mnogo ot vas sa pravi za rabotata i natovarvaneto (nai-veche psihichesko).
No pari nikoi nqma da ti dade darom ei taka za nishto. Az v momenta rabotq vuv tazi firma i trqbva da vi kaja zashtoto sum si dovolen. Zaplatata pochti nqmam udrajki ot neq, poluchavame bonusi che oborota e visok, vaucheri za hrana poluchavame. Emi kakvo poveche moje da iska edin chovek? Da, zaplatite ne sa mnogo golemi, no v sravnenie s drugi verigi, fantastiko davat moje bi edni ot nai-visokite zaplati. Izvinqvaite mnogo, no nie bulgarite sme sviknali vse neshto da ne ni xaresva. Vqrno che ima proverki ot ofisa pochti vseki den, no kato si vursish rabotata nikoi ne se zakacha s teb. Da, upravitela i zamesnicite mu te karat nqkoi put da vursish neshta, koito ne sa ti zaduljenie, no pak kazvam PARI ZA PODPIRANE I PRIKRIVANE NIKOI NE DAVA.
LEK DEN VI JELAIA.

Работих 3 месеца в магазина. Не само лошото отношение на управата- пълна диктатура, а и постоянни удръжки за бракове- влизат с 2 дена срок, уж договорки за помощ на фирми, да им се изчити залежалата стока, а после се пишат на персонала, беше причина да напусна. Последваха заплахи за задълженията към мен- нямало да ми дадат и 1ст, защото не съм дала предизвестие! Та аз съм на непостоянен договор първите 6 месеца, а съм работила 3!!! След като направих проблем се оказа, че са ми удържали близо 400лв за брак!!!!!

Да работиш във Фантастико - още един начин да отнемеш живота си сам.
Но, сега ще пиша като клиент. Та, тръгвам аз в командировка за два дни и влизам във Фантастико, да си купя някои неща. Питам една женица откъде да си взема една ролка тоалетна хартия, а тя ми казва: "Аааа, продаваме ги само на стекове!" Взех стоки, които не се продаваха на стекове и отидох на касата да плащам. Гледам, нареден кибрит. Реших да взема една кутийка за всеки случай, обачеееее... "Продаваме го само на пачки!" Та така. Намерих едно сладко денонощно семейно магазинче и сега парите ми отиват там срещу много добро отношение.

Работих почти 3 години и равносметката е: Нощния труд се заплаща като дневен! Отношението на управата е меко казано безобразно. Заплатата зависи от СУБЕКТИВНОТО "мнение" на управителя. Явно политиката на този работодател е да се постигат добри резултати с намален състав на работниците. За което управителите взимат бонуси! Бонуси работниците взимат по СУБЕКТИВНАТА "преценка" на управителя. В офиса се правят, че незнаят какво се случва по магазините под претекста, че не им е докладвал управителя?!?!? Пълен фарс!!! В магазена в който бях охраната зареждаше: хляб, мляко и млечни,безалкохолни и алкохол + миене на магазина с машина както и обучаваше новодошлите на гореспоменатите сектори. Там го наричаха - "помогни" на млякото или "помогни" на безалкохолните. Пълно безобразие. И това под ежедневните пихо атаки ,че нищо не си свършил и се мотаеш.Целта е да те психясат до толкова,че да незнаеш къде се намираш. На мене ми обясниха,че другаде няма да си намеря работа толкова съм бил неспособен, което е пълна лъжа естествено!!! Удръжките на месец бяха големи.Сега работя на друго място и съм доволен, че напуснах.

здравейте камдидаствах преди време в Фантастико за работа.Но като отидох за интервюто трябваше близо час да чакам някой да ми обърне внимение при положение че имаше уточнен час другото странно което ми се случи на интервюто ми задаваха странни въпроси с кой живея и дали хората с които живея дали работят и какво.Не мисля че им влиза в работата с кой живея другото което ако искаш да кандидастваш за работа при тях преди това извадете нужните документи защото списъка е голям а без него не можеш да почнеш и след като започнеш тогава да започнеш да вадиш всички документи защото всичко е свързано с пари ако нямаш се оправявай да не говорим че са издирали номера на бившия ми работодател и са се обаждали да разпитват за мен добре че бяхме се разделили с добри чуства така бившата фирма беше казала само добри думи за мен.Но в крайна сметка размислих и отаказах да работя за тях след което няколко пъти ми звънняха дали искам да работя за тях.Постоянно има обяви в магазините че търсят работници а защо ли е така.

Здравейте, някой може ли да каже нещо повече за позицията "мърчандайзер" - обстановка в офиса, отпуск, заплата ...

Благодаря предварително

От две години съм в фирмата,като касиер в повечето случай касиерите и са зареждачи и чистачи ,навсякъде където липсват хора те са там,но има и касиери които си стоят на касите и само се оплакват ,че много работят ,заплатите се преценяват от управителите . Като видят че работиш и че се стараеш си добре не ти се карат не те юркат . За мързеливите място във фирмата няма.Глобите ги има ,че не предлагаш тъпите им билети за тъпите концерти,които тези от офиса не могат да разберат че една пенсионерка на която не стигат парите за хляб надали ще си купи билет за 15 лева.
За всички липси плаща персонала ,дори и за тези които клиент е бутнал или изпуснал продукт в магазина,защото е решил да не взима кошница, а правилно е да си го плати клиента.
С една дума има доста нерви, стресови ситуации,но всичко това идва от множеството проверки от офиса и от изнервени клиенти които си мислят че могат да си позволят всичко....

Това е типичната българска фирма, която се възползва от безработни лица, назначава ги на работа и по този начин държавата опрощава данъци и дава много пари за младежи назначени на работа. При първа грешка те гонят, защото търсят следващия безработен, който да назначат и да получат придобивки от държавата. Уважение - НЯМА! Оставане след работно време, парични НЕЗАКОННИ ГЛОБИ, РАБОТНА СРЕДА - кошмар както и условия! Привилегии - няма - нито карта за градски нито нищо...бягайте на далече!!!!!