РИВИЕРА АД /img/frontend/nomap.png"

РИВИЕРА АД

Привет, специално за "обективен"- добра ПР акция но доста лошо подплатена. Много "модерна" фирма е станала Ривиера АД, вече се работи на 6-дневна работна седмица?!?!!? вярно с по 1 час и 30 мин. на ден, но къде да отиде човек през тази голяма почивка, какво став с извънредните часове които се работят по различни поводи? Е сега дори ще се въвеждат и нощни смени на административния персонал, защо ли? Дали ще пазят кадърните си работници, а и тези хора на които е заповядано да работят И нощна смяна как ще ги компенсират?!?!!? Къде е държавата, къде е агенцията за трудова заетост, къде са синдикатите? Да фирмата е на вдовицата на Кюлев, може би никои не смее да посегне на тази структура все още! Това в Ривиера АД е ангария нищо повече.

Zdravei,Obektivniq imam edin vapros kam teb predi rabotil li si vav Riviera?Zaplatata ti evrpeiska li e?Nqma nikakva organizaciq vav momenta tam,vsichko e haos i ludnica,nqma ni6to obshto sas predi6noto rakovodene moje da e bilo otjivelica no imashe nqkakav red i vseki si znaeshe mqstoto.Dogovorite se bavqt sas dni,koeto predi ne e bilo taka.Qvno dosta im celuvash krakata.

За тези, които още не са разбрали, ръководството е сменено. Ривиера от няколко месеца преминава към европейски стил на управление, което е свързано с много промени. Новият генерален мениджър е швейцарец и иска нещата да се вършат бързо и качествено, без оправдания. Това не се харесва на “отглежданите” от старото истерично управление ( за тях мога да говоря много). Истината е, че Ривиера вече не е място за хора, които гледат да се скатават. И до колкото разбирам, са единствените в туризма, които повишиха заплатите тази година, а и доста добри промени за нас направиха. Е, има още хора, които трябва да си отидат, но предполагам, че и това ще стане. Винаги има някой да хленчи за още, но аз съм доволен- харесвам колегите си и ходя с желание на работа! А възможностите за развитие, тепърва ще се виждат (все пак първо да се докажем ;)
Нека всеки прецени дали иска да работи там.
Аз за себе си съм избрал.

Преди около два месеца се явих на интервю за счетоводител. Интервюто бе проведено в едно задимено кафене, не ми бе казано коя фирма търси счетоводители, нито какво е заплащането. От листите пръснати на масата видях, че фирмата е Ривиера. Това отношение не е коректно. Не бих започнал работа в такава фирма.

Ще кажа моето мнение, преди два месеца имах интервю в Ривиера.
Вместо в уговорения час, както е бяхме разбрали по телефона, когато отидох интервюто беше започнало с други кандидати, които бяха там половин час по - рано. Бяхме събрани няколко човека в една супер мръсна стая, с обърнати с краката нагоре и изтърбушени маси и столове.Казаха, че заплатата щяла да бъде над 500 лв. ( техници за подръжка) но това също не беше никъде написано. Нямаха договор, който да ми покажат, защото казах, че искам да видя какво пише в договора. След това казаха, че трябва да работиш около седица безплатно, а те да решат дали ще те наемат... И така могат всяка седмица да си викат нови хора, без да плащат на никого.... Не си губете времето и не ходете там, това е моето мнение.

Интересувам се от атмосферата и условата за работа във Ривиера. Напоследък попадам на всевъзможни техни обяви за различни позиции. Нов екип ли са или просто си подменят хората с по-евтина работна ръка в условията на криза?... И какво значи нищожно заплащане, според някои мнения, например конкретна цифра за дадена длъжност, то е ясно, че парите никога не стигат....

Дайте някакво по скорошно инфо за комплекса,предстои сезон,струва ли си да се работи там,Как са заплатите?

Не е случайно, че там не се задържат кадърни хора, още по- показателно е, че и малкото, които си вършеха работата и държаха на фирмата, успяха да им изпилят нервичките и се махнаха. Управлението е доста авторитарно, а отношението е като към роби, то и работното време прилича на робски труд. Колкото повече, толкова повече. Заплащането е много далеч от сумата, която би покрила подобна експлоатация. Фирмата не е малка, но не предлага възможности за сериозно развитие и издигане в йерархията. Локацията има положителна страна, че е близо до плажа (ако въобще ти се поглежда и имаш сили за плаж). "Колективът" е изграден предимно от представители от град Добрич, които ги устройва безплатната храна и квартира. Като цяло може да натрупаш малко опит там, и после бягай надалече.

Страхотни колеги.Само това мога да кажа.

Отношението на висшето ръководството е изключително грубо, истерично и тоталитарно, въобще не може да се създаде нормална работна атмосфера.
Работното време е много удължено, но никога не е достатъчно.
Показателен е факта, че напускат толкова много хора - на ръководни позиции и с дълъг стаж във фирмата.Защо собствениците не се замислят какви хора са оставили да им управляват собствеността?