Ню Имидж България / Nu Image Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Ню Имидж България / Nu Image Bulgaria

В един идеален свят, в който
шефът е друг и показва уважение, пък макар на сила.. и IQ-то му е над 16;
имаш къде да се изпикаеш, без дрехите ти за броени мигове да се вмиришат на цигари и изпражнения;
децата все още помнят лицето ти, когато се прибираш от работа;
обелиш ли дума за отпуска/заплата/нещо друго, не те изпраща на сила охраната;
колегите се къпят, особено дебелите
в момента, в който ти дадат работа за 2 седмици не те питат "ама не си ли вече готов, айде по-бързо!!"

В такъв идеален свят, работата е ПРЕКРАСНА! Дори и парите не правят впечатление малко ли са, много ли са. Това е работа, която можеш да обичаш :)

Но светът не е идеален.

mdaaa nikoi ot po-gore izkazalite se otricatelno ne luje, daje 6te gi podkrepq i 6te dopulnq 4e ...... ...., ... .... ....., ...... i o6te nqkoi sdyhani kompleksari kato tqh sa pri4inata horata da napyskat bez da se zamislqt,za sujaleniq kum kyp4inata laina premina i Dunde....sega v momenta e borbata koi ot tqh 6te se prebori nanovo da bude korata na lainoto...pone .... zmiqta otpadna ot klasaciqta, a drygiqt velik Super Visior(nqmam po-glavni bykvi) trovi jivota na horata v drygoto studio UFO....ima o6te edin pun tam, ama toi ot igraene na karti i pasiansi, daje ne znae na koi svqt se namira...Ostanal e samo bat ... ......, 4opli tam ne6to, pune se, pone ne misli zloto na horata i e razbran...ostanalite otrepki-- lead artistite- razbirat tazi dlujnost kato - lizane, topene, podmazvane na SV-te...s 2 dymi te sa redkite laina-samo miri6at i sunyvat no6tem kolko sa veliki, a denem na vurzano ky4e hleb ne mogat da dadat.....mislq 4e pre-mnogo vreme otdelih da kaja i az ne6to.hora za boga ne hodete tam...po-dostoino e da prosite, za6toto nqkoi 6te vi kaje: vzemi -hapni, vlez-stopli se, a gore 6te vi kajat: 6ibanqk, zadnik, kak ne te e sram da po4iva6 v nedelq, nali minalata godina ve4e po4iva cql den.....

Забога хора,не ходете там,има толкова по приятни дейности с които да се захванете като проституция,миниорство,даряване на органи.Ще ви е по приятно и по добре платено

WWFX - НАЙ-ТЪПОТО МЯСТО ЗА РАБОТА

Тоя "Гогата" е някакъв агент веднага си личи...:) От сега му предсказвам светло бъдеще на това момче, евалата "пич".
А, тоя посетител: 987654321 е някой от шефчетата или пак някой мазнио трупащ точки...Браво, колега убеди ме, колко е хубаво(смешник).
Да, ама аз съм бил вече и знам, какво е...Тия ги разправяй на балъците.
Всеки, който е бачкал в тая фирма много добре знае, за какво става въпрос.
Проблем номер едно е отношението на шефчетата. Да не говорим, че някои от тях са толкова зле, че само пречат, отколкото
да помагат и то, когато има най-много работа, естествено...
Проблема с работното време просто е отдавна...За това студио няма събота и неделя, няма личен живот. Случайно, ако се разболееш
те гледат лошо и те карат да се чувстваш виновен, затова, че си болен.
Общо взето системата е следната - бачкаш, като луд, изцеждат те до последно и накрая, като кажеш, че имаш нужда от почивка ти казват чао (това е факт, не е 1,2,3...случая, а си е системно).
Парите за някои са добри, за някои не... Но е факт, че в други студия, където е доста по-спокойно плащат доста по-добре(това от личен опит го знам:).
Доколкото си спомням столовете наистина бяха супер гадни, мисля че се водят посетителски и са най-евтините, ама дреме му на оня розов
........
Тоалетните, наистина са брутални, няма такава гадост, а сапуна имам чувството, че е по-силен и от белина, направо ти разяжда кожата (ама за сметка на това пък е най-евтин).
Колкото за връзките е много вярно, както посочват по-горе. Сега, кой на кого е не знам, но чух, докато раоботих там за връзката на "Конан" или "царя на комикса"(както по-горе пишат:),или ......, или ......, и какви ли не още имена..., които има това момче, че г-н ..... му е кум - ами хора, какво да ви обяснявам...Всеки, който е работил с Конан, знае какво предизвикателство за нервната система
е това момче...Просто ти идва да се застреляш, когато той ти обяснява, какъв "бог на фюжъна" е...хахахаха
Но и самите хора, които бачкат там сами са си виновни, защото само си шушукат, колко е гадно, ама нищо не правят по ввъпроса да им се подобрят условията...
Това е положението, пичове. Моя съвет е това студио да си го оставите за най-краен случай, когато вече няма, какво да ядете наистина.
А, иначе за мазохистите и лизачите на задници това е рая...:)))

е как бе - nu damage - бонбон. ха ха. визирам само WWFX, де.
Всеки, дето работи там си мисли, че плащат доволно. Ама няма нищо такова -просто работиш денонощно за стотинки, които нямаш време да похарчиш. И продавач в магазин за хранителни стоки би взел доста повече, ако го караха да работи толкова много.
Много маалко са хората, които биха уважили работата ти и положения труд.
Привилегии никакви нямаш - щом си там,начи си негър и ще копаеш докато ти свършат силиците.
Не знаеш в кой момент шефът ти ще реши, чее не си му симпатичен и ще те уволни... пък на всичкото отгоре си на граждански, дето никакви права нямаш.
И време за свободно време няма. Може да те уволнят за това, че си закъснял сутрин с 15 мин, но не очаквай, че в края на работния ден ще си тръгнеш, ако Чичо мисли другояче. Не е важно какви ангажименти имаш, какво ти се прави. И събота и неделя не са за тебе...ако Чичо иска-работиш. \"Само смърт в семейството или твоята собствена може да бъде основателна причина да не дойдеш на работа утре (напр. неделя)\" Ехх романтика и твърди наркотици.
Все пак има някакъв потенциал за развитие, може да се научиш на много и полезни неща ако попаднеш на по-свестен екип. Пък особено аки си шурей на някой SV или нещо подобно - ставаш lead за 0 време. Иначе ще си те е*ат максимално, при това пълни олигофрени-връзкарчета и даже и вазелин няма да се сетят да ти сложат. Съвсем сериозно - в тази фирма без връзки дори да си мнооого добър, рядко може да те оценят. Е, намира се на добро място - вярно, може да ти се наложи да пътуваш 2 часа до Бояна, но все пак там си над София и мръсния софийски въздух. Гората ти е точно до носа, има места за разходки, декори за разглеждане, а и в самият киноцентър си \"мирише\" на кино. За тези, които това ги вдъхновява, наистина си е перфектно.
Колегите -всякакви.
Както споменах по-горе - там често може да си жертва на малоулния си SV или lead. Все пак има страхотни екипи и хора, на които свалям шапка - страхотни професионалисти, пък и свежарки. Без да си задавам въпроса защо по дяволите търпят тоя кошмар горе, вместо да си заформят собствено студийце.
Работната среда е уникална - зимата студено, лятото горещо, гъч в стаите, без да имаш достатъчно пространство за себе си...и за тоалетните не са лъжа нещата - прекалено малко са, само дето поне хората са се редуцирали драстично и скоро ще има по няколко ста и на човек и по тоалетна за всеки работещ там...
ахъм... и така... на това място не бих отишла да работя отново.

Ами и аз от личен опит какво мога да кажа... .......

Интересна работа, ама...много зле като условия, но в киното е така, поне заплащането трябва да е мноого по добро за това...

Условията на работа са нормални. Заплащането не е най-високото, но е добро и зависи от личните ви умения и усилия. Както и възможността за развитие. Работното време понякога е натоварено, но на фона на това във VFX индустрията по света е приемливо. Не мисля, че коректен и дисциплиниран чавек би бил пренебрегнат. Ако искате да си пиете кафето навън през деня може да ходите да си вдигате краците някъде нощем.

Отивайки да работите в студиото за визуални ефекти на Ню имидж,
вие сте приятно изглеждащи, свежи и усмихнати.
Очаквате хората там да се държат предразполагащо или най-малкото в
границите на доброто възпитание.Нооооо...

Само след месец започвате да изглеждате някак си "Ню" - характерните за зомби-опушен цвят
на кожата, зачервени очи, нервно и неадекватно поведение.
Изведнъж откривате, че работите за тъмната страна и един от шефовете ви е небезизвестния
почитател на сагата - ....-царя на комикса;)(внимание!!!-препоръчително е в диаметър 2 метра
около него да носите противогаз!От денонощна "работа" в сектата,
той не винаги успява да вземе душ!)
Друг стратег и идеолог на "Ню Имидж-политика"-та е самодоволен, влюбен в себе си,
със съмнителни ...... ........ изрусен индивид,наричащ себе си монтажист!!!
(обожава комплимента;)
Човека с най-много самонаранявания, лиричния рокаджия, може би най-незаслужаващия съдбата
си (слабост ми е някаква и аз не знам защо),
ще ви подкрепи морално в дългата и изпълнена с рендери нощ.
Напускайки "Hollywood", вие сте на ръба на разума, загубили сте представа за реалността,
забравили сте как се пресича улица, как се пие кафе навън и на всичкото отгоре е ден!!!
Дълго след това не можете да се отърсите от придобития си с къртовски труд нов имидж.
Успокояващо е, че след известно време всичко си е ок ;)

Napusnah predi 6 godini, sled 2 godini denonoshtna kartovska rabota, do 40 chasa bez san, i to ne vednaj(imam dogovori za njakolko meseca samo, razbira se, kato dogovorite mi sa bez dati i podpisi). Edin ot nai-cvetushtite mi spomeni e kak bjah pusnat na pogrebenie na lelja mi, sled ugovorka da si otrabotja tozi den sashtata nosht predi samoto pogrebenie. V trudovata mi knijka ne figurira nishto, kato pone uspjah da si ja vzema obratno, makar i bez pechat sled 4 mesechni molbi i ugovorki i zaplaha s NOI. Sled moeto napuskane bjah zaplashvan s advokati, za da se varna na rabota, no az ne go napravih, kato predpochetoh da stoia bez rabota 6 meseca i sledvashtite 2 godini da rabotja v stroitelstvoto za 200 lv, vapreki che imam jena i dve deca, koito kato vseki bashta mnogo obicham. V nachaloto oficialnoto rabotno vreme beshe 12 chasa, kato sredno stoiahme po 16-17, poneje biznesa vijdate li go iziskval, no posle go normaliziraha, poneje riba se lovi v matna voda ama v Balgaria za shtastie leko veche beshe pochnala da se poizbistrja vodata. Razbira se s novoto rabotno vreme mi doide i novata po-niska zaplata, kato dobre che bjaha overtaimite, che da ne umrem ot glad az i semeistvoto mi. Sega chuvam, neshtata bili drugi veche:):):) Koi kakvoto e storil na men i na moite deca, da se vrashta na negovite. Vsichki koito me poznavat, znajat, che ne sam losh chovek, no ne tarpja njakoi da manipulira horata i da se gavri s tjah, poneje sa v bezizhodica i njamat nikakvi alternativi i jivejat v posttotalitarna darjava. Obrashtam se kam vsichki misleshti hora - ne prodavaite vasheto badeshte i badeshteto na decata si za 30 srebarnika. Tova veche se e sluchvalo predi 2000 godini, a moje bi i predi tova i vsichki znaem kraja na istorijata ... Ne smjatam da si izrazhodvam celija limit i da vi otegchavam s bezkraini istorii, taka che spiram, vie si pravete izvodi... Vsichko otdavna e veche kazano i to po hiljadi pati. I kakto se sluchva ot sumati vreme na sam v Balgaria, kuchetata si laaaaajat, kervana si varviiii .... Ama taka e v prirodata, ima ovce - ima i valci, obache ostava kato tranche v petata vaprosa, abe nali v kraina smetka ne jiveem v gorata, a v Evropa i e 21 vek? ...