SKF България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

SKF България ЕООД

1 точка от 25 мнения

Добър ден работя на площадка град Калофер.Работната среда е под всякаква критика.Адска жега вътре в цеха.Храната която осигурява СКФ е под всякакво минимално ниво.Работната заплата не виждам никакво значително увеличение макар да работя доста дълго време.Недейте да започвате в СКФ буквално експлоатация на човешка работна ръка.Мръсните и миризливи цигани за тях има по добро отношение и значителни привилегии.По отношение на управлението...Идея си нямам каква шуробаджанащина е но от всяко дърво свирка не става.Обмислям да напускам положението е нетърпимо, заплатите са ниски, храната е отвратителна, отношение работодател - работник унизително... Перспектива нулева... Бях напуснал преди време за да работя в Чехия и обмислям да повторя гимнастиката.. В Калофер нещата се влошават а за Кърнаре за не говорим...

Ако сте от хората имали късмета да не работят в СКФ - радвайте се. Почти всички работници които уважаваха себе си вече напуснаха (има и такива които стоят поради кредит или вече им остава ч година до пенсия). Ако се подмазвате на шефа и му донодничите като по този начин топите всеки с който работите ще сте добре. Ако чакате за добра заплата.... - легнете с шефа или му вдиайте самочувствието :) СКФ пропада все повече и повече. А от друга страна нашите братя ромите се множат като гъбки след дъжд в тази "прекрасна фирма". Когато отидете на интервюто ще ви свалят звезди ще ви обещават разни неща които ще се забравят веднаа след подписване на договора. Приятелски съвет към всички не е ли супер наложително да почнете работа не почвайте в СКФ. Текучеството е олямо от както съм тук за 3-4 месеца толкова народ дойде и си тръгна.... беличко се заменя с черничко.... Правете си изводите сами.

Съчувствам на всички, които работят във SKF Сопот! И не заради работата им, която не е от леките, не заради 3те смени, не заради заплащането,което честно казано не отговаря на труда на хората (това е в цялата ни страна, затова може и да си затворя очите за него - поне се плаща навреме). Та съчувствам на тези хора заради отношението към тях и то от някакви измислени "началници", които нямат никакви данни да са такива, които нямат никакви данни да работят с хора а може би нямат и образование да заемат определената длъжност. С какво право, забравили ТЕ от къде са тръгнали, обиждат лично работниците? С какво право ТЕ уронват достойнството на хората, които работят във фирмата? С какво право майка ми се прибира разплакана от работа, защото на някаква измислена началничка, на която живота и е крив и която е забравила, че над нея има някой доста по-висок? Как може такива хора да се назначават изобщо се чудя, след като не разбират идеята, че една фирма съществува заради ТЕЗИ работници, чиито чисто човешки права биват смачквани? Ако ги няма работниците кой ще работи за производството, от което ТЕЗИ "началници" получават заплатите си?... Може не всички да са еднакви, но това, което виждам в очите на майка ми и това, което усещам в гласа й, това унижение... не мисля че е единствената... та се питам хора, минали и минаващи и тези които ще минат по този път, защо мълчите? Както вече казах, тези потъпкващи достойството ви хора, са на стъпало под някой друг... и така до върха на пирамидата. Не пиша това, за да злепоставя фирмата като фирма, просто искам да споделя собствената си болка, породена от болката на някого, когото обичам. А може би и заради всички дребни хора, които всеки ден се трудят за хляба на масата си и освен заплатите си за него (защото няма как) те получават обиди и то от някого, който вчера е бил на мястото на тях.

Фирмата е голяма, известна и с традици, но за съжаление нивото на персонала в Калофер е ужасно ниско.Производството е абселютна шуробадженащина, построила комунизма.Но да не забравяме ,че рибата се вмирисва от главата...

Фирмата се оправлява от така наречените First line menagers , повечето от който не само че са неграмотни, некомпетентни от дейностите ,който извършват, а и са доста лошо настроени към останала част от персонала.

Има непрекъснато делене между позиците, изобилстват интригите и злобата. Там не се ходи да се работи, а да се покажем колко сме велики.

Особено се отличава Невена Стоева, която не само че не мотивира, не се грижи за човешкия ресурс, ами и по всякакъв начин го гони от там и унижава. Госпожата е абселютно некомпетента по въпроси, пряко свързани с дейността и - например не е наясно с Кодекса на труда... Да не говорим ,че за всяко едно действие свързано с компютърна грамотност , вика на помощ приятелчето си Иван Чешмеджиев - друга доста колоритна личност от Панаира на суетата, наречен СКФ Калофер

Въпросният Чешмеджиев, за 6те си години като Мениджър Качество, успя да сътвори чудеса, по унищожаването на системата и самото качество.Но пък за сметка на това боядисва, чисти, рови се в на хората живота, заяжда се, лицемерничи...Жалко, малко човече...заслужаващо пренебрежение.Е, затова пък е Фърст лайн мениджър!Смешник!За радост на качеството, го преквалифицираха като ИТ специалист и сега съвсем нищо не работи

Интересна находка е Сабинчето....леле, мислех че вицовете за блодинки са само вицове... но това Сабинче надминава и най-добрите !Е, поне е добродушно момиче..А да - и тя е фърст лайн - Customer service

С едни гърди, оголени при това, изпъква новата контролерка...Държанието ще е много полезно, само че малко по надолу на около връстното!

Има и още много такива, но нека да ви оставя сами да ги видите

Иначе условията на труд в цеховете са страхотни - имат си табла, и табла и табла!Нищо ,че температурата е 50 градуса лятото...зимата студ и проветрение..нищо, че жените извършват 8часа визуален контол на мижава лампа...Важното е , че си имат табла- за всяка визита по едно ...за всяко едно минимум 200-500лв..

А колкото за заплатите...поради "кадърността" на HR и IT специалистта, имам файл, който се ширеше необезпокояван от Закона за защита на личните данни ,в сървъра...Там тенденцията е - Не е важно колко си умен, важното е как ближеш задници и да си приятелче с Стоева !!

пълна какафония е тази фирма никакво заплащане никакво развитие само нерви и стресово напрежение

За синдикатите нямам думи...................И аз мисля, че е време за промени. Какво са направили синдикатите за нас дефакто?Някой нещо да е разбрал от отва , че има синдикати? Аз нямам нищо против по 8 часа на ден да си стоя в топло, тихо офисче с интернет и да си вземам заплата. Хайде всекиму заслуженото , а? Нас ни гърчат и после ни режат главите до кръста.А има ли друг начин да кажем на вулгарното ръководство, че минаха всички човешки граници?Какъв е начина, то е ясно,че докъто се даваме ще ни тъпчат!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Та ние ли сме най-големите овце бе хора?ТО СЕ ВИДЯ, ЧЕ СИНДИКАТИ НЯМА, ами даваите сами да се организираме!!!

gosroda upravlqvashti,dokoga shte si igraete s truda na horata,tova ne e vodeshta firma,tova e borsa za beli robi,bez vsqkakvi prava,s tazi razlika na koito ne mu utarva moje da si hodi.a ne e li po-udahno vie da si idete,nie si dadohme zdraveto,a kuponite sa za vas?

Колеги, на повечето работници от производството заплатите са от 247 до 300 лева.Нима сте доволни,та си мълчите.Докога ще търпим синдикатите да ни манипулират.Николина не е единствено отговорна за сегашното положение.Някой да знае кой е председател на Подкрепа в SKF,да го е видял в цеха?Крайно време е да ги свалим тези несменяеми и удобни на фирмата стари муцуни и да изберем компетентни и отговорни хора.Моля изразете мнението си.

Ами то хубаво да пишем ,но има ли кой да го чете.Колеги,каква е ролята на синдикатите,на Николина която по-скоро защитава интересите на Милена и на Стоянка.ВМЗ са в стачка ,а ние какво чакаме.По добро няма да стане.След 12часов режим на работа не съм в състояние да си погледна семейството.Но ще бъде така след като някои остават и по 12ч извънреден труд.

Ot den na den rabotata v firmata za injenerni znania SKF stava vse po zle.Uvelr4ava se ru4nata rabota fizi4eskoto natovarvane a se namaliavat zaplatite.Otkakto doide Peroz suvetvan ot ni6to ne razbira6tata ot proizvodstvo Stoianka i elegantnata Milena firmata otiva kum proval.Ne iskam da propusna da spomena i advokatkata na firmata sindikalnata Nikolina.Tq pravi vs4ko za da za6titi interesite na firmata a ne pravata na rabotnizite.Kraino vreme e da q izgonim i bez tova e nezakonno nizbrana.Ne sa ni nujni sindikati kato neq.