Видира ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Надежда, Квартал НАДЕЖДА 2, ул. Йордан Хаджиконстантинов - Джинот, 97А&markers=София,Район р-н Надежда, Квартал НАДЕЖДА 2, ул. Йордан Хаджиконстантинов - Джинот, 97А

Видира ООД

Ако всички работодатели бяха като г-н Петър Петров, стриктни, изискващи и педанти в това работата да се върши както трябва, а не през пръсти,то нещата в нашата страна нямаше да са толкова плачевни и щеше да има качествена продукция, но и качествени работници.Колкото за заплащането-Давал ниски заплати......Аз също започнах с ниска заплата и то като ръководен кадър.Работниците взимаха повече от мен, но не съм мрънкала и не съм се оплаквала.Вършех си работата както трябва и увеличението не закъсня, напротив заплатата ми беше увеличена на няколко пъти с по-малко.Така че ако сте дисциплиниран работник и не Ви мързи г-н Петров дава пари.Там има все нови машини, ама някой трябва да се научи да ги командва.Това което научих там и видях ми беше най-добрата школувка.Драги дипломирани инженери една диплома нищо не значи, опитът се трупа в движение.Г-н Петров ми даде възможност да науча много неща и да се развивам, за което ще съм му благодарна цял живот.Той  изгради в мен един добър ръководител.Лошото е, че е пълно покрай него с интригантки.Там е направо змийско гнездо.И да се трудиш всеотдайно пак ще се намери някоя змия да те захапе!

Здравейте на всички които четете тези редове. Във Видира,никога не е работила жена с име Надежда Евтомова - това първо; второто е, че работодателя е този, който определя правилата в собственото си предприятие,а не работниците или служителите. Трето правило на умния работодател, е да не се заиграва със служителките си, защото резултатите винаги са плачевни. Моя работен ден трае от 12 до 14 часа всеки ден вкл. събота и много време за любовници не ми остава (е не съм бил ангел), но пак казвам не със служителки. Интересно ми е да чета глупости от този род, чиято единствена цел е да омаскарят човек,но все пак трябва да има мярка. Чест прави на въпросната дама,че не я интересували парите, а тогава какво. На кого и какво е искала да доказва си е неин проблем,но във Видира много се работи и кариера могат да правят само можещи и трудолюбиви хора,а не глупаци и мързеливци. Като финал ще отбележа с ГОЛЕМИ БУКВИ - НИКОГА НЕ СЪМ ОСЪЖДАН ОТ НИКОЙ ЗА НЕПРАВОМЕРНО УВОЛНЕНИЕ. Ако знаех повече за вас госпожо с удоволствие ще ви осъдя за един лев, за това, че ме клеветите. Желая на всички които искат да ме калят с лъжи нека да го правят с истинските си имена и адреси, за да има и санкции по късно.

Доста време мина когато Г-н Петров без обяснение и причини ме уволни-2001г.Ето какво отношение има той:никакво уважение към своите подчинени,стигало се е до грубости и обиди.Приемах ги в началото,той бързо се пали,но после му минава.Абсолютно безмислени оперативки(всеки понеделник)за да се каже кой е по малоумен от другия.Помня само викове,крясъци и обиди.Заплащането не ме интересуваше,държах да се докажа като лоялен служител и подминавах всички коментари не само по мой адрес.Чашата преля една сутрин,мисля чя неговата тогава любовница и моя шефка го беше ядосала,обади се,поиска справка,не му хареса отговора ми и след 5мин.секретарката му ми донесе док.че ме уволнява.Изрично подчерта да си тръгвам веднага.......след няколко месеца го осъдих за неправомерно уволнение без предупреждение.Тогава разбрах всъщност че не съм единствената която го съди.Това е,и хич не мисля че се е променил.Късмет на служащите във ВИДИРА.

Г-н Петър Петров претендира да е много прозорлив, а истината е, че не вижда по-далеч от носа си що се отнася до управлението и мотивацията на служителите си. Има доверени такива, на които вярва сляпо и за всичко, и оставя да безчинстват по единствената причина, че му носят ПАРИ. Експлоатацията във фирмата е крайна, уважение - никакво, интриги и скандали колкото ви душа иска, безполезни оперативки - ежеминутни и с единствената цел г-н Петров да си играе на шеф; въобразява си, че всеки му е длъжен за опита, който ще придобие благодарение на работата във фирмата му и по тази причина трябва да работи извънредно за СМЕШНО възнаграждение . . . За всеки който обича да хвърля листа от рози, да вее с пера пред някой  ..... и да бъде мазник, дори за двама - това е перфектното място и има реална възможност да процъфти . . . Бон шанс и много, много здрави нерви на решилите да работят за слава, вместо за пари . . . и бъдете благодарни - все пак не ви карат вие да плащате на работодателя ...

Моето мнение за шефа е,че г-н Петров изглежда добър,лоялен и стабилен с две думи народен човек,но аз съм недоволен от неговото пренебрежение към нещата,които обещава а не ги изпълнява,има си определен израз за това,но няма да го споменавам.Фирмата като цяло ми се видя доста хубава,хубава среда за работа,утвърдена е и си е изградила име,това е за фирмата.

Г-Н ПЕТЪР ПЕТРОВ Е МНОГО ЛОЯЛЕН И ДОБЪР РЪКОВОДИТЕЛ.ПРАВИ КАКВО ЛИ НЕ ЗА ДА ПРОДЪЛЖИ Ф-ТА ДА РАБОТИ В ТАЗИ КРИЗА БЕЗ РАБОТНИЦИТЕ ДА УСЕТЯТ.НА ВСЕКИ ПОЖЕЛАВАМ ТАКЪВ РЪКОВОДИТЕЛ.!!!

Прав е г-н Петров. Но някои хора пропускат нещо важно.
Ясно е на всички, че има разлика между гледните точки на наетите и собственика на дадена фирма. Много полезно е тази разлика да е по-малка. За целта е добре всяка страна да направи опит и да погледне през призмата на другата. Да си изясни какво аджеба вижда другият и защо иска, прави или говори нещо си.
Има два начина за това:
1. Собственикът.
Към момента в нашата страна все още няма началници (или собственици) по рождение. Всички са били наемни работници и помнят и знаят.
2. Работникът.
В една пазарна икономика е адски полезно човек да е минал по пътя на частника.
Да се почуди как да си изкара парите, как да си намери клиенти, как да ги задържи.
Да се научи да уважава собствеността. И още, и още много неща.
И едва тогава човек да се цани за наемен служител. Едва тогава човек ще знае какво и защо иска от работодателя си. Ще знае, че работодателят не разполага с торба пари за заплати, която си е пълна, ей така по презумпция.
Иначе всеки има право на искания. Но с мисъл. Мисленето отличава човека от по-нисшите твари!

Прочетох с интерес написаното за мен и фирмата ми. Че е неграмотно написано няма две мнения,но ако грамотния човек си зададе въпроса от какво се оплаква въпросния бивш мой работник,ще разбере следното;
1. Ниско заплащане
2. Лоши условия на труд
3. Затвор и т.н.
Да наистина при мен нещата не стоят като при други работодатели,които са оставили бизнеса си в ръцете на директори управители и т.н. При мен всичко минава през погледа ми за да мога най - рационално да похарча трудно спечелените пари. Всички сме учили (сега не зная как е) за лудистите в Англия от 19 век. Е в това ли ме обвиняват моите бивши "работници",че купувам машини. Купувам за да съм конкурентен,купувам за да е по- леко на същите тези "работници", купувам за да пише на хилядите кашони с продукция която се продава във всяко кътче на България "Произведено в България за Българите", но се срамувам от такива неграмотни люде, като тези юначета,които дори не знаят да пишат,но говорят само за пари,а парите драги работници са функция на труда на всички в един колектив и най вече на грамотните. Време е вече работническата неграмотна класа първо да се научи да работи, осем часа,а не да присъства както иска и труда трябва да е квалифициран,а не просто някакъв. При машината няма проблеми - не пие,не кръшка грамотна е и не греши. По приятно ми е да общувам с нея отколкото с младежи завършили 11 клас и не знаят колко е 6 х 8. Е повярвайте един месец го учих младежа да чете задачите си за деня и накрая го изгоних, ами какво да кажа за младеж завършил две висши (икономика и дърводелство) и не можеше да извади процент. Ставам досаден и спирам. Кенеди е казал - "Преди да кажеш искам,кажи какво си дал"

ас ли4но напусках и по4вах 5 пьти работа там тая фирма бе6е годна до преди 7години когато бяхме наистина екип и то добри-кети,деян,цона,цвета,серго и др.но простотията и много ло6ото запла6тане доведе вси4ки до по добри места за работа останаха само скьпите му ма6ини които испла6тах ме вси4ки сас мизерните 220 лева сега има неуки и неопит ни и наи ве4е луди които му работат на г-н.петров просто тази фирма си испя песента ако искате да по4нете работа там ис4акаи те неговите дьщтери да завземат фирмата или зетове ха ха па тогава може и да се оправи някога ако пак искате да опитате от простотията на фирма видира моля-заповядаи те вав затвор-ВИДИРА

Заплатата спрямо другите фирми в бранша е наи ниска,уважение от шефа просто няма такова тои мисли че всички са му длъжни,за привилегии не може да се говори.Сигорноста вав фирмата е голяма защотоникои няма да те уволни щном му работиш като роб за без пари,Изванредните часове се заплащат по1.80лв на час.Само местополужението на фирмата е добро,иначе колегите и работната среда са ужастни само интриги.Но за тези интриги е виновен шефа тои е на принципа разделяи и владеи,тои не иска да има колектив