Общинска Банка АД /img/frontend/nomap.png"

Общинска Банка АД

Заповедите за тютюнопушене трябва да се спазват от всички служители -Регионалната мениджърка тя влиза ли в това -" служител" - крайно време е да спре да пуши в кабинета си, нали?

Да наистина и аз, следейки JObs.bg забелязвам , че пускат от няколко месеца едни и същи обяви за Плевен? Това ми се струва съмнително, толкова ли не могат да намерят подходящ кандидат или постоянно напускат хората? Заплатите как са  на продажбите и специалиститe операции. Чудя се има ли смисъл да пускам CV...ако някой има реална инфо да каже....

1 точка

Шест години работих в банката за периода 2006-2013. Започнах с сранително ниска заплата и всяка тодина ми я вдигаха до 2009г. След това с оправданието, че е криза нинамалиха заплатите с 10% - временно зо 6 месеца, но стана постоянно. Заплащането зависи как ще се договориш с директора. Естествено ще ти предложат по-малко но не се предавайте, а искайте. От 2011г. има нова директорка, с която аз не успях да се сработя. Тя определено не умее да ръководи офиса. Всичко колеги след нейното идване по един или друг начин напуснахме. В момента е голямо текучество. Имаше случай за касиер който работи само три дни. В момента там работят хора ВЕРНИ на диреторката. Тоест слушкат. База за развитие няма. Всеки малко по добър от директорката е заплаха за нея и тя намира начин да го разкара. Между другото натовареността е голяма. Голям брой разнообразни продукти които трудно се предлагат.
Мнението на колега за офиса в Троян е вярно.

Относно заплащането това 500 лв бруто или нето е, защото се чудя дали да кандидатсвам

По клоновете персонала по клоновете взима по 500лв., хората с кредитиране 700лв. В централата си е строго идивидуално, зависи дали си от хората на новото или на старото ръководство. ЗА БОНУСИ ЗАБРАВИ. Прави се икономия от всичко - кофти работа. Новото ръководство е от няколко месеца и още е рано да се каже дали стават. По клоновете е всеки е приятел на някой и той го е набутал. Преобладават хората, за които това е първа работа и тези пред пенсия. Ако сте такива е идеално място. За хората с квалификация да ги предупредя, че се взимат твърде малко пари. Поне колегите са готини и си помагат. Желая им успех!

Според мен ще развиват Ритейла на това се дължи търсенето на всякакъв персинал в Направление Банкиране на дребно.

Някой да знае на какво се дължи фактът, че след като години наред Общинска банка почти нямаше обявени свободни места за работа, сега изведнъж има 10 нови, като почти всички са в сегмент Банкиране на дребно - Началник отдел Кредитиране, Нач. отдел Продажби и т.н?

ами конкретно за София:
Заплащане- под всякаква критика, за 2010 година средна заплата 425 лева на месец има по 1-2ма във всеки офис които взимат 2-3000 лева и разправят на другите че има и по-зле от тях. Бонуси вече няма заплатите се орязани с 10% от лятото, накратко успешна фотосинтеза. Заплата се определя на партиен или кръвен принцип/всякакъв, но не и пазарен/
Уважение - нормално- връзките са тема табу, като изключиме няколко темерута директори/насякъде има такива/.
Привилегии- внасят ти 10 лева всеки месец допълнително пенсионно и имаш 150 лева за зъболекар годишно, дрехи обувки транспорт не, Фирмените банкети се заплащат от служителите, присъствие- задължително.
Сигурност- това е банка ако фалира фалират още 2 и след тях още 4, и така няма изгонени.
Ангажираност- ами по партийна принадлежност или кръвна- ако си от тях няма проблем ако не те сцепват за няма и 500 лева на месец, остава се редовно след работа, безплатно.
Птенциал за развитие- по партийна принадлежност или кръвна или 10 години за по-висок пост, абе трагедия пълна, иначе горе долу се научаваш достатъчно да се махнеш.
Местополжение ами в центъра на София са нацвъкали към 20 офиса дето са на по 2 минути пеша, От тия 20 в 2 или 3 се работи в другите се спи.
Колеги има всякви повечето се чудят ква интига да завъртят вместо да работят,  то навсякъде има такива ама там са болшенство. Иначе има и много читави ама те бягат бързо.
работна среда: ако си седиш мирно змия няма да те ухапе.
Накратко ако сте много на зор и няма наъде ок, ако искате да се научите на нещо и имате как да влезнете ок ама пари няма, "то за препарати няма вие заплати искате"- реален цитат на директор на клон. Малко са хората които знаят какво правят другите са абонирани за заплата на 30ти и се чудят как да натопят другарчето правейки сви**а на директора

Работя в чужда банка, и ви казвам колеги искам още в този час да избагям с триста и да не се върна повече там.То бива простоти, бива, ама като при нас ...направо не се издържа вече.
Моля Ви, кажете как е при вас, имате ли планове за изпълнение, които по правило са неизпълними, как са отношениия между клоновете и централата, както и между колегите?Заплатите не ме интерисуват, защото съм готов да работя на по-ниска заплата от тази която получавам в момента, но да има спокойствие.Работи ми се в банка с традиционно банкиране, а не в бит пазар.
Благодаря Ви!

Благодаря Ви!