Общинска Банка АД /img/frontend/nomap.png"

Общинска Банка АД

Банката е доста спряла като цяло. Подходяща е ако сте пред пенсия или не искате да си давате много зор. Като цяло е спокойно, ако изключим разни дребни интриги и фактът, че новото ръководство е дразнещо некомпетентно. Общо взето новите мениджъри на средо и висше ниво са събрани от кол и въже. Повечето трудно биха си намерили друга работа. Това важи и за предишното преди 2018, но поне предишните не бяха агресивно тъпи, а по-скоро кротки идиоти. Заплащането отговаря на натоварването - ниско. Ако се чувствате уморен от натоварването в друга по-голяма банка тук можете да намерите по-спокойна среда. Банката е подходяща и ако имате политически връзки (ГЕРБ или БСП, ако сте от ДПС идете в ДБАНК или Зират). В този случай можете да се уредите със спокойно местенце с прилична заплата. По клоновете цари безвремие и спокойно можете да изкарате 10 години от живота си там без да забележите. Не е подходящо за амбициозни хора, защото няма възможности за професинално развитие. Няма бонусна схема, но и никой не ви натиска за планове и привличане на клиенти. Благодарение на повишаването на минималната заплата , бяха повишени и заплатите на много служители от клоновете, като те бяха изравнени с повишената минимална заплата. Ако планувате скорошно майчинство също е подходящо, защото можете да направите стаж и осигуровки и спокойно да предприемете тази важна крачка в живота си. Относно заплати за клоновете между 600 и 1000 в зависимост от позицията. За централата между 1000 и 2000 за експертни позиции. Това е без връзки, с връзки е както се договорите, както навсякъде BTW. Сумите са бруто. Централата е на много удобно място в центъра на града и всякакъв транспорт. Същото важи и за повечето от клоновете. Този факт Ви дава възможност да запишете детето си в училище/детска градина в центъра. Също така поради фактът, че всички училища и детски градини се обслужват в банката имате възможност да намерите връзки и да запишете детето си в избраното от вас учебно заведение.Това е за София и големите градове.

Отивам в клона на Мария Луиза и гледам, че служителите са там, обаче стоят и си говорят и на никой не му пука за работата. Питам дали някой ще ме обслужи и дали са в почивка, продължават да безхаберстват лентяйски. По едно време идва пазачът и реши да се прави на мъж като викна, подобно на овчар, да изчакам на място, на което няма никой. Може би се е надявал, че вярвам в призраци. Зададе се над 50 годишна хубавица, която подразнена, че съм й съсипал раздумката, едва потегли. Сигурно е една от малкото съгласни да работят на такива заплати, но все пак не е на улицата или вкъщи, а епохата на бай Тошо би трябвало да отминава и да се сещат, че се намира на работа, за да работи. Трябва ли постоянно да крещя, за да се сещат, че са на работа, че не сме приятели и не са мъже и жени, а са в ролята на обслужващ персонал, а аз съм клиент? Като животни ли трябва да ги дресират, нужно им е допълнително възпитание, курсове за преквалификация или психиатрична помощ, за да осъзнаят що е то трудова дисциплина? Възмутен съм от подобно грубо и неадекватно отношение и знам, че коментарът ми ще им мине през ... ушите/очите. Ефективност нулева.

Преди няколко месеца кандидатствах за длъжност "Експерт авторизации и сетълмент в дирекция Картов център". Притежавам достатъчно опит точно в тази дейност и ме извикаха на интервю с директора на дирекцията. Тя обаче не се появи, дойдоха нейни заместници и обясниха, че е болна. Проведохме интервюто, останах с впечатление, че търсят служител за работа с ПОС и АТМ терминали. Две седмици по-късно ми се обадиха, за да се срещна и с директора. Отново не се появи, отново била болна. Питаха ме дали искам да работя с ПОС терминали, отговорих положително и ми казаха, че до седмица ще ми изпратят оферта. Е още не съм видял оферта, но за сметка на това видях същата обява две седмици по-късно. Явно са поредните велики мениджъри, търсещи работници за жълти стотинки.

Напуснах наскоро и се радвам. Заплатите не са променяни от 2009г. Бонуси няма. Безумно ненужни обучения. Хората са демотивирани. Ръководството се държи надменно, всички под директорска длъжност не са хора, а простолюдие. Ако ви е първа или последна работа може и да си заслужава, за останалите е загуба на време. Развитие никакво освен ако не познаваш някой политик. Банката не поема външни обучения и разходи за повишаване на квалификацията. Целевите хора са да работят много, да не искат пари и да се чувстват благодарни, че банката ги издържа.

Извинявам се объркала съм страниците и банките. Става въпрос за ОББ. Ако може да се изтрие предният пост.

Здравейте, някой дали знае как стоят нещата с интервютата. Бях на интервю, казаха че са ме удобрили и тече проверка от човешките ресурси в София, вече почти месец никой не ми се обажда. :(

Заповедите за тютюнопушене трябва да се спазват от всички служители -Регионалната мениджърка тя влиза ли в това -" служител" - крайно време е да спре да пуши в кабинета си, нали?

Да наистина и аз, следейки JObs.bg забелязвам , че пускат от няколко месеца едни и същи обяви за Плевен? Това ми се струва съмнително, толкова ли не могат да намерят подходящ кандидат или постоянно напускат хората? Заплатите как са  на продажбите и специалиститe операции. Чудя се има ли смисъл да пускам CV...ако някой има реална инфо да каже....

1 точка

Шест години работих в банката за периода 2006-2013. Започнах с сранително ниска заплата и всяка тодина ми я вдигаха до 2009г. След това с оправданието, че е криза нинамалиха заплатите с 10% - временно зо 6 месеца, но стана постоянно. Заплащането зависи как ще се договориш с директора. Естествено ще ти предложат по-малко но не се предавайте, а искайте. От 2011г. има нова директорка, с която аз не успях да се сработя. Тя определено не умее да ръководи офиса. Всичко колеги след нейното идване по един или друг начин напуснахме. В момента е голямо текучество. Имаше случай за касиер който работи само три дни. В момента там работят хора ВЕРНИ на диреторката. Тоест слушкат. База за развитие няма. Всеки малко по добър от директорката е заплаха за нея и тя намира начин да го разкара. Между другото натовареността е голяма. Голям брой разнообразни продукти които трудно се предлагат.
Мнението на колега за офиса в Троян е вярно.

Относно заплащането това 500 лв бруто или нето е, защото се чудя дали да кандидатсвам