Общинска Банка АД /img/frontend/nomap.png"

Общинска Банка АД

Колегите са отзивчиви и приветливи. Можеш бързо да получиш одобрение на идеите си и да стартираш работа по тях. Комуникацията върви леко. Материалната база има необходимост от обновяване, но са предприети действия в тази посока. Нямам информация за заплащането на останалите колеги, но аз съм доволна. Има и допълнителни социални придобивки като ваучери за храна, допълнително здравно, карта за спорт, отстъпки от големи вериги магазини. Местоположението е ТОП.

Много добро работно място - в центъра на София. Отлични социални придобивки и адекватна заплата. По- голямата част от колегите бяха готини.

мариета вачева е едно от най гадните,подли,комплексирани,некомпетентни,безочливи недоразумения в банковата сфера ѝ затова може да я намерите тук. това е дълбоко компроментиран човек, който няма качества нито за второстепенен, какво остава за главен счетоводител....на работа ходих основно между 10:00 и 15:00 ѝ си пизволява да отсъства с цели седмици. това разбира се не прави впечатление на вишистоящите защото явно е удобна.държанието й към околните е лошо, освен ако не се пидмазва за да получи нещо.тази жена мачка ѝ минава през трупове само за да бъде нейната.топи хората,говори им зад гърба ѝ създава нон стоп интриги.използва на макс- това е точната дума.много е нагла,така и пробутва подобни на нея не само в счетоводството, последно единнарочен за уволнение в предишната си банка мърляч за картите.много обича да рови по сметки които не са ѝ работа!!до кога ще се правите,че не виждате какво представлява тази??

Общинска банка е пенсионерски клуб. Освен ако не сте в пенсионна възраст, бягайте далече. Тук работят предимно пенсионери, които живеят още в ерата на соца. За клиентско обслужване не са и чували - изживяват се като държавни служители, тупат топката до пенсия и се репчат на всички, дори на клиентите. Колегите са мудни, флегматични, тотално неадекватни, но ги държат от няма накъде. Изпадаш в шок като наблюдаваш как откриването на фирмена сметка отнема час и половина /няма майтап/. Бабата на касата не знае къде да "цъкне", "специалист" обслужване на клиенти няма идея какви видове сметки се откриват и т.н. На фона на цялото това безумие обаче се назначава охрана /вместо някой, който наистина да работи и да обслужва банкови операции/.

Здравейте! Бягайте далеч от ИТ1 В момента там е един Петър Колев, който се измята като шаран в корито. Като ви каже добър ден вероятно ще наближава полунощ. Този човек е сменил 10 банки и в повечето забележете е прекарал по-малко от година. Всички в сектора го знаят. Но явно тук си е паднал на мястото. Пълно безхаберие, това е банка за пенсионери.Мизерията в стаите и общите части е рядко срещана другаде. А колегите са събирани от кол и въже. Не им вярвайте на обещанията изобщо, най-директно си лъжат на интервюто!!!!

Ще коментирам като сече бивш служител на Общинска банка. Като цяло банката е доста зле, мизерни заплати, никакви придобивки, за 13-та и 14-та не са чували. Предимно работят служители в предпенсионна и пенсионна възраст. Работих във филиала на Младост, колегите горе долу са ок, но директора е под всякаква критика, стара мома, недоволна от живота, искаща да й се подмазват постоянно. Който има мнение различно от нея е некомпетентен.. Времето е спряло в тази банка, съжалявам, че съм работила там.

Банката е доста спряла като цяло. Подходяща е ако сте пред пенсия или не искате да си давате много зор. Като цяло е спокойно, ако изключим разни дребни интриги и фактът, че новото ръководство е дразнещо некомпетентно. Общо взето новите мениджъри на средо и висше ниво са събрани от кол и въже. Повечето трудно биха си намерили друга работа. Това важи и за предишното преди 2018, но поне предишните не бяха агресивно тъпи, а по-скоро кротки идиоти. Заплащането отговаря на натоварването - ниско. Ако се чувствате уморен от натоварването в друга по-голяма банка тук можете да намерите по-спокойна среда. Банката е подходяща и ако имате политически връзки (ГЕРБ или БСП, ако сте от ДПС идете в ДБАНК или Зират). В този случай можете да се уредите със спокойно местенце с прилична заплата. По клоновете цари безвремие и спокойно можете да изкарате 10 години от живота си там без да забележите. Не е подходящо за амбициозни хора, защото няма възможности за професинално развитие. Няма бонусна схема, но и никой не ви натиска за планове и привличане на клиенти. Благодарение на повишаването на минималната заплата , бяха повишени и заплатите на много служители от клоновете, като те бяха изравнени с повишената минимална заплата. Ако планувате скорошно майчинство също е подходящо, защото можете да направите стаж и осигуровки и спокойно да предприемете тази важна крачка в живота си. Относно заплати за клоновете между 600 и 1000 в зависимост от позицията. За централата между 1000 и 2000 за експертни позиции. Това е без връзки, с връзки е както се договорите, както навсякъде BTW. Сумите са бруто. Централата е на много удобно място в центъра на града и всякакъв транспорт. Същото важи и за повечето от клоновете. Този факт Ви дава възможност да запишете детето си в училище/детска градина в центъра. Също така поради фактът, че всички училища и детски градини се обслужват в банката имате възможност да намерите връзки и да запишете детето си в избраното от вас учебно заведение.Това е за София и големите градове.

Отивам в клона на Мария Луиза и гледам, че служителите са там, обаче стоят и си говорят и на никой не му пука за работата. Питам дали някой ще ме обслужи и дали са в почивка, продължават да безхаберстват лентяйски. По едно време идва пазачът и реши да се прави на мъж като викна, подобно на овчар, да изчакам на място, на което няма никой. Може би се е надявал, че вярвам в призраци. Зададе се над 50 годишна хубавица, която подразнена, че съм й съсипал раздумката, едва потегли. Сигурно е една от малкото съгласни да работят на такива заплати, но все пак не е на улицата или вкъщи, а епохата на бай Тошо би трябвало да отминава и да се сещат, че се намира на работа, за да работи. Трябва ли постоянно да крещя, за да се сещат, че са на работа, че не сме приятели и не са мъже и жени, а са в ролята на обслужващ персонал, а аз съм клиент? Като животни ли трябва да ги дресират, нужно им е допълнително възпитание, курсове за преквалификация или психиатрична помощ, за да осъзнаят що е то трудова дисциплина? Възмутен съм от подобно грубо и неадекватно отношение и знам, че коментарът ми ще им мине през ... ушите/очите. Ефективност нулева.

Преди няколко месеца кандидатствах за длъжност "Експерт авторизации и сетълмент в дирекция Картов център". Притежавам достатъчно опит точно в тази дейност и ме извикаха на интервю с директора на дирекцията. Тя обаче не се появи, дойдоха нейни заместници и обясниха, че е болна. Проведохме интервюто, останах с впечатление, че търсят служител за работа с ПОС и АТМ терминали. Две седмици по-късно ми се обадиха, за да се срещна и с директора. Отново не се появи, отново била болна. Питаха ме дали искам да работя с ПОС терминали, отговорих положително и ми казаха, че до седмица ще ми изпратят оферта. Е още не съм видял оферта, но за сметка на това видях същата обява две седмици по-късно. Явно са поредните велики мениджъри, търсещи работници за жълти стотинки.

Напуснах наскоро и се радвам. Заплатите не са променяни от 2009г. Бонуси няма. Безумно ненужни обучения. Хората са демотивирани. Ръководството се държи надменно, всички под директорска длъжност не са хора, а простолюдие. Ако ви е първа или последна работа може и да си заслужава, за останалите е загуба на време. Развитие никакво освен ако не познаваш някой политик. Банката не поема външни обучения и разходи за повишаване на квалификацията. Целевите хора са да работят много, да не искат пари и да се чувстват благодарни, че банката ги издържа.