Нетуоркс България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,ул. Църковна независимост 18&markers=Русе,ул. Църковна независимост 18

Нетуоркс България

Към момента, на напускането ми - преди седмица нещата не бяха особенно добре.Заплащането още е на ниво, макар да има огрмен брой глоби, клито те изнервят и демотивират, в последствие обаче се компенсират - предполагам идеята е да те мотивира, но определено не се случва.
Потенциал за развитие... е не че има къде да отидеш, но пък има какво да научиш.Колегите бяха страхотни, сега (пооволниха свестните) да речем мн.добре.Работната среда в офиса е добра, но има викове и постоянни нерви, което я прави отваратителна, а отвън си зависи от времето... не е добре.
Уважение можеш да получиш, но тези с уважението обикновенно не устискват много.Отношение няма да коментирам, -20 000

Станимире, и аз бях на въпросното интервю за работа.Господин Диков ми направи добро впечатление по време на интервюто, разделихме се с обещанието, че каквото и да е решението му, ще бъда уведомен на e-mail.И до ден днешен чакам да ме уведоми, може би е забравил? Утре може да забрави да ми плати заплатата или пък осигуровката!Лоялността трябва да е двупосочна, а коректността - безспорна.Не искам да работя за нелоялен и некоректен работодател!

И така днес в 16.00 имам интервю за работа в Networks-bg като кабелджия и много ми пари под лажичката някакви съвети или нещо?

Някой ще каже ли нещо по-конкретно за заплащането? В цифри.

Заплащане: много относително е. Има служители, които вземат много пари и не вършат никаква работа. Има служители, които вземат много пари и вършат много работа. Има служители, които вземат малко пари и не вършат никаква работа, а има и такива, които вземат малко пари и вършат много работа. От написаното дотук трябва да Ви е ясно, че заплащането е "кой както се уреди". Средно претеглено заплащането, особено за новите служители е ниско, особено ако се има предвид продължителността на работния ден и почивките.
Уважение: между колегите в самите отдели го има, между различните отдели и от страна на ръководството е много субективно. Към някои го има, към други не! Като цяло уважението не е от силните страни в фирмата.
Привилегии: освен работно облекло (не за всички), част от служителите могат да се прибират със служебните автомобили (не всички). Имат и служебни карти за GSM с разговори на по-преференциални цени (разбира се си плащат разговорите).
Фирмена сигурност: няма такава. Решенията се вземат еднолично от собственика с мажоритарен дял. Знам за случай, в който двама от най-старите служители, на много отговорни позиции бяха уволнени ей така, само защото не са съгласни с налаганите методи на управление. Техни заместници няма досега (няколко месеца по-късно).
Работа свободно време: при средно работен ден 10 часа 6 дни седмично и чести фирмени събрания извън работно време, не остава много свободно време.
Потенциал за развитие: няма изработена програма за развитие на служителите. Повечето напускат заради това, защото тъпчат на едно и също място. На други умишлено не им се дава шанс да се развиват нагоре, защото са удобни на ръководството на тази позиция и ако те се развиват на тяхното място трбва да дойде някой друг, който няма да може да се справя по същия начин с нещата (поне в началото). Тъжно, но факт.
Местоположение: Русе не е голям град, така че тук няма какво да кажа.
Колеги: това е единственото добро нещо - колектива, макар че и тук има какво да се желае.
Работна среда: при работа на открито условията са тежки - дъжд, сняг, вятър, слънце, височини, стълби... не мога да кажа, че се работи с качествени инструменти, нито пък с добре поддържани коли. За това вина имат и тези, които ги карат разбира се, но и ръководството. В техническата поддръжка пък е меко казано лудница. То не са викове и крясъци, не бе чудо.. абе за хора с изключително здрави нерви си е там. Работи се на принципа грешка - глоба, нещо свършено по-добре - да те овикаме за по-сигурно, че ако те похвалим, може да се вземеш за велик и да спреш да работиш! С други думи глобите са фундамента на упражняване на дисциплина във фирмата, но не и поощренията. С това не искам да кажа, че няма поощрения, но съотношението глоби поощрения е много в полза на глобите. Като цяло работната среда не е никак добра.
Обобщение: не препоръчвам фирмата за работа на никой от приятелите ми. Иначе все още предлага добра услуга на фона на останалите фирми в града, макар и с определено неадекватен съпорт към настоящия момент.

Ще донадя че в гр.Русе няма фирма предлагаща подобна система на работа, заплащане, развитие, дисциплина, коректност. Нетуоркс има Америцански тип на работа, работиш много ще вземеш много, работиш добре ще се развиеш в длъжност, другото е че всеки месец лично управитела на фирмата се среща с всеки един служител и отделя нужното време за оплаквания, искания и т.н. мога да изреждам до утре привилегиите който полвзваме като служители но все пак това си е фирменна тайна. Всеки говорещ лошо за фирмата е или мързел/темерут искайки да прави нищо пак да иска всичко или бивш служител който го е яд, че вече не е в Нетуоркс.

Един съвет ако искате да работите в Нетуоркс бъдете коректни, съвестни и динамични и ще сте повече от доволни.

Добре де, все пак някой няма ли да каже и какво е заплащането за съответните длъжности? Вярно е това, че има голямо текучество на хора, защото гледам, че почти всеки ден има обяви за свободни работни места. А не ми се вярва за толкова години да не са си намерили сериозни работници. Явно нещо при тях куца и това не са мързеливите служители или непоносимост в характерите. Имам приятели, които са работили в Нетуъркси всички казват, че работата и изискванията многократно надвишават заплащането. Нека някой запознат да хвърли малко светлина по върпоса :)

Искам да Ви кажа че според мен Networx е една от най-сплотените и най-бързо развиващи се фирми в Русе (а вече и извън България дори). Вярно е в някой от звената на фирмата условията за работа са трудни. Знам го защото съм минал през почти всички всички длъжности (изключвам шеф и касиерка;)) Визирам кабелджиите които работят от -14 до +45 градуса. Тяхната работа е най-трудна. Въпреки това, обаче техния труд не остава незабелязан. Оплакват се само мързеливите. Можете да питате тези които работат поне от 2-3 да не казвам и много повече години. Вярно е има текучество, но то не е породено от липса на уважение, от ниски заплати или каквото Ви фантазията доспусне. Главната причина е мързела. Повечето които напускат са издържали месец два, понеже работата не е от най-лесните и се иска "Яко бач", ако мога да се изразя така. И само тези които бачкат яко, само те са тези които са се задържели там. Другата причина е на лична основа. Някой от колектива не се харесва с друг и започват търкания, които по-късно прерастват в нетърпимост и накрая единия си хваща шапката. Случва се. Особено когато се работи под напрежение. Повярвайте ми там рабоатата никак не е толкова лесна, колкото си мислят повечето от вас, готови да оплюят фирмата. Работих там една година. За тази една година успях да науча какво е дисциплина на работното място, разбрах че с нарастване на месечното възнаграждение нараства и отговорността, която трябва да се поеме. Всекки иска голяма заплата и малка отговорност ... мечти. Вярно е ... Някой от Вас ще кажат: Добре де, като е толкова хубаво, защо си се махнал. :) Защото съм твърда глава. Махнах се заради търкания в характерите. Просто така се случи така направих. Привилегиите които ползват служителите не са огромни, но не са и малки. Мисля че всеки който е напуснал си е дал сметка за това. Поне като го сравня с други работни места в страната. Във връзка с потенциала с който разполага фирмата за развитие мога само да кажа - огромен. Достатъчно развити от към оферти, цени, услуги, качество на услугите. Но може още много. Може и се надявам да го постигнат скоро. Никой не стига върха още в началото. Защо го казвам ли? Ами работил съм за няколко фирми предлагащи интернет услуги, някой от които на територията на цялата страна. Ами смешни са. Някой от тях, осъзнавайки че са крайно неконкурентни на пазара, хвърлят луди пари за събрания в които се обсъжда как в даден обект от страната на месец да се приема минимум една поръчка. СРАМ!!! Няма да казвам кои са. Вместо да се замислят какво им куца, обвиняват персонала и съдружниците си че са скапани и че непредлагат техните услуги, като дори ги глобяват и уволняват. Вярвайте ми в Networx никога не е имало (поне докато аз работех там) събрание на което да дискотираме с шефовете и колегите въпроса "Как да привлечем минимум един клиент за целия месец?". Някой се беше изказал че нямало добри екипи, работна среда и че отношението вътре в колектива било гадно. Спекула :D Вече 2 години след като напуснах Networx продължавам да поддърам връзка с тея пичове. От там са ми останали едни от най-добрите приятели. Искам само да им кажа - ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ВСЕ ТАКА ДА ВЪРВИТЕ НАПРЕД !!! И НЯМА ДА СЕ ПЛАШИТЕ, ЗАЩОТО НЯМАТЕ КОНКУРЕНЦИЯ !!!

Заплащането е добро, но работното време е много дълго. Работи се от 8 до 18.30 6 дни в седмицата. Уважение почти няма от страна на колегите.. всеки гледа да притика работата друг да му я свърши /ако мине номера/. Привилегии определено има за всички.

Фирма Нетуоркс е един от най-добрите доставчици на интернет в областта на град Русе. Интернета, който предлага е качествен, бърз, има много клиенти, които все повече се увеличават, което е в полза на нас потребители. Цените за интернета си заслужават. Заплащането е добро за региона. Персоналът е квалифициран, особено мобилната подръжка.