Нетуоркс България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,ул. Църковна независимост 18&markers=Русе,ул. Църковна независимост 18

Нетуоркс България

Горещо препоръчвам - не започвайте работа в тази фирма и останалите, собственост на собственика! Единственото Ви удовлетворение ще бъде, когато напускате.
Няма признание, нерви по цял ден, глоби и удръжки за добро утро, бонуси по лични симпатии. Колкото повече работите - толкова повече го правите за ваша сметка. Колкото повече отговорности имате - също са за ваша сметка.
Колегите на всички нива са буквално хванати от улицата и обучени. В това няма лошо, но прогресът не се оценява и качествените хора си намират работа на друго място.

Ще се опитам да бъда обективен, доколкото е възможно.

Аз бях там телефонист в онова мазе на изчислителния център през 2014-та или 2015-та, в продължение на 2 месеца. Сега като си спомня ме напушва на смях, но тогава никак не ми беше смешно.

Цялото ръководство бяха някакви простаци взети от русенските села със IQ стайна температура. И като типичните селяци, се имаха за голяма работа, без да има за какво. Опитваха се да те смачкат психически - да ти вменяват че нищо не знаеш, че си некадърен и т.н. И непрекъснато имаше стремеж да се създава напрежение защото такова било естеството на работата.

Бачкаше се по 60 часа седмично при тези условия и тия диви селянчета мислеха това за оправдано, защото получавали големите пари. На мен ми даваха 900 лв на ръка, на прекия ми началник (един дебелак който се казваше Живко) видях с очите си че му брояха 1200лв :) Преди това като са били общаци или пазачи, предполагам че е напълно нормално да са доволни от това заплащане.

И все пак имаше няколко готини колеги там. Някои от тях бяха там от 6-7 години и до ден днешен не мога да си обясна какво правят на това място. Другото хубаво нещо беше че наистина може да се научат там доста неща в сферата на мрежите и телекомуникациите. Но определено трябва човек да има здрава психика за да остане там повече от няколко месеца. Аз сигурно щях да си тръгна след първия месец, ако щефчето не беше излязъл в отпуска по бащинство.

След като си тръгнах от това място сигурно бях на щастливия човек на света. Бях се озлобил и депресирал и нямах желание за нищо, но когато напуснах онова мазе нещата се нормализираха. Сега работя в нормална фирма, занимаваща се със хардуер, аз там правя софтуера за един от техните продукти и се справям добре, въпреки че ония селянмета от Networx си мислеха че не знам що е то двоична бройна система :).

Добро заплащане за града, за сметка на повече работни часове и строшени нерви.
Липсва на уважение от ръководството - цитирам the big boss "Няма незаменими хора." Именно с тази философия работи, което води до загуба на качествени кадри, спад в общото IQ на отделите, съответно по-голямо натоварване и напрежение на малкото служители в отдела, които чуват петлите, и... накрая на месеца като им се каже как са им слаби резултатите и вземат по-малка заплата от колегите, на които са помагали (или по-точно, чиято работа са вършили)... решават да си търсят друга работа...тръгват си... и цикълът се повтаря отново и отново

Не искам да пиша гадости, обаче нещата, които се обещават в обявата в джобса 'оператор в кол-център' рязко се отличават от действителността.
Едва ли ще вземете повече от 800-850 лева, дори е със години стаж във фирмата. Възможностите за развитие (левъл 2 нок к т.к.) - нито има различни левъли... може да се развиеш до определено ниво и после тъпчеш на място, т.к. никой не те учи и не ти дава да се продължиш нагоре.
Не се ценят хората с качества, билото то техници, оператори к т.н. Добрите си тръгват и фирмата пропада.

Основен принцип на фирмата е Биг Брадър вижда всичко, чува всичко и глобява всеки. Иначе заплатите са прилични като за града. Определят се на принципа кеф ми е днес, ще ти вдигна заплатата. Натоварването не е кой знае какво, понякога има работа, понякога не, както на повечето места. Твърде много стрес се създава от мениджърите за няма нищо. Общо взето ако нямаш никакъв друг вариант, това е фирмата.

В тази фирма няма уважение към къртовския труд на хората които работят там денонощно почти.Напротив колкото повече работиш и даваш за фирмата ,толкова повече ти казват ,че едва ли не нищо не правиш и си несериозен към работата.......след 12часов работен ден и кал до ушите с прогизнали дрехи и обувки за тях си несериозен....просто думи нямам с които да опиша принципа на работа в тази фирма.

1 точка

Ех, че ми стана интересно и драго :) Та така, моята инфомрация е стара - от далечната 2008 година, но като гледам останалите коментари нещата не са се променили освен към лошо. По същество - работата е доста поече от полагащото се възнаграждение - съжалявам, но не помня колко точно беше заплатата. Уважение от останалите отдели - клони към 0. Отношение от шефовете - стръмно клони към мису безкрайност. Ти си бил, си и винаги ще си останеш никой - за справка един от долните коментари, в които се обяснява за двама много добри служители на отговорни постове, които си заминаха ей така за едното нищо - просто шефа не им се кефи. При най-малкия загубен пакет  - вик от шефа -какво става?!?! (крещене би било по точно казано). Издържа се, тъй като не се случва повече от двайстина пъти на ден. Ако шефа те харесва си ок. Ако не те харесва ако ще да си удариш задника в тава все тая - нали помните - ти си никой. Единственото хубажо коеот видях там е отношение от колегите в suporta - изклчвам приближените на шефа и треперещите за жалката си позицийка подмазвачи. Съответно вси качествени служители напускат и се развиват добре на други места. Смея да твърдя, че съм един от тях. Казаното по-горе опровергава твърдението, че във фирмата се работело американски стандарт. Най-обикновена фирма със така характерната шуробаджанащина. Иначе да - мнго голямо развитие - помня когато офиса беше в част от входно помещение на един блок във Възраждане. Сега е коренно различно. Но опитайте се да се сетите за чия сметка е постигнатото и колко от хората градили всичко с труд са все още във фирмата. :)

Аз бях изключително доволен от Нетуоркс - като колеги (не говоря за някои шефове, които изобщо не са малко) и колектив. До скоро заплатите бяха на ниво, но в последно времем да те е страх да си отвориш админиатрацията.
Изключително много неоснователни глоби и по този начин, дори и бонусите не могат да ги компенсират и в крайна сметка вземаш само заплатата по договор без така обещаваните бонуси.
Уважение сред колегите - поне при мен имаше. От шефове - не, ти си просто машина!
Привилегии - може да се ссобиеш с фирмена тениска ( с малки уговорки;) ), фирмен автомобил ( не го препоръчвам, защото си навличаш голяма беля на главата).
Фирмена сигурност - на доста високо ниво.
Ангажираност - просто 24/7 (дори и на празниците. Особено на празниците).
Потенциал за развитие - почти нулев. Трябва да си много отракан, но пък ако си такъв- следват мнооооого глоби.
Местоположение - вече почти в цяла северна България.
Колеги - вече написах.
Работна среда - основно правило във фирмата - не е нужно да си виновен, за да бъдеш глобен. Постоянни натяквания, че дори и да си скъсваш г.за от работа, ти нищо не правиш. Направиш ли нещо хубаво и полезно - никой няма и едно благодаря или браво да каже!

Към момента, на напускането ми - преди седмица нещата не бяха особенно добре.Заплащането още е на ниво, макар да има огрмен брой глоби, клито те изнервят и демотивират, в последствие обаче се компенсират - предполагам идеята е да те мотивира, но определено не се случва.
Потенциал за развитие... е не че има къде да отидеш, но пък има какво да научиш.Колегите бяха страхотни, сега (пооволниха свестните) да речем мн.добре.Работната среда в офиса е добра, но има викове и постоянни нерви, което я прави отваратителна, а отвън си зависи от времето... не е добре.
Уважение можеш да получиш, но тези с уважението обикновенно не устискват много.Отношение няма да коментирам, -20 000

Станимире, и аз бях на въпросното интервю за работа.Господин Диков ми направи добро впечатление по време на интервюто, разделихме се с обещанието, че каквото и да е решението му, ще бъда уведомен на e-mail.И до ден днешен чакам да ме уведоми, може би е забравил? Утре може да забрави да ми плати заплатата или пък осигуровката!Лоялността трябва да е двупосочна, а коректността - безспорна.Не искам да работя за нелоялен и некоректен работодател!