СКФ Берингс-България ЕАД /img/frontend/nomap.png"

СКФ Берингс-България ЕАД

Добър ден работя на площадка град Калофер.Работната среда е под всякаква критика.Адска жега вътре в цеха.Храната която осигурява СКФ е под всякакво минимално ниво.Работната заплата не виждам никакво значително увеличение макар да работя доста дълго време.Недейте да започвате в СКФ буквално експлоатация на човешка работна ръка.Мръсните и миризливи цигани за тях има по добро отношение и значителни привилегии.По отношение на управлението...Идея си нямам каква шуробаджанащина е но от всяко дърво свирка не става.Обмислям да напускам положението е нетърпимо, заплатите са ниски, храната е отвратителна, отношение работодател - работник унизително... Перспектива нулева... Бях напуснал преди време за да работя в Чехия и обмислям да повторя гимнастиката.. В Калофер нещата се влошават а за Кърнаре за не говорим...

Когато дамата от предния пост се появи за пръв път в стамболийски е представиха като завършила право в мюнхен. Още тогава нещо ме бодна отвътре. Как така, завършила право в мюнхен и изведнъж секретарка в стамболийски? Ама си казах, е, може пък да има нещо за което да не зная. Мина не мина месец два и един колега от пазарджик нахлува в залата и размахва някакъв рекламен каталог за пазарджик. И там в едно скромно ъгълче реклама на магазинче за продажба на тоалетна хартия и салфетки, на нейно име?!?! А, така значи?!? Учиш право четири години в мюнхен и всяка вечер заспиващ с мечтата как един ден ще се върнеш в пазарджик и ще откриеш едно малко прекрасно магазинче, ще продаващ и ще усмихващ по цял ден на клиентите?!?! Ама наистина ли за това си мечтаят студентите по право в Германия? Ама наистина ли искате да повярваме в това? После минаха още няколко години и избухна скандала с онази госпожичка от фонд земеделие която сама си написала диплома от Берлински университет в който дори не е кандидатства. И тогава сякаш последно парче на пъзела щракна на мястото си. В този миг се отказах повече да се опитвам да видя в нея нещо Германско или нещо Европейско. Защото всичко което бях открил до този момент в нея, Алеко Константинов го открил и описал 100 години по-рано. Та, каква е поуката от тази история: „Работи това за което си мечтала. Никога не приемай работа за която дори не си мечтала. Защото тези които ти я подаряват, рано или късно ще те сготвят курбан като тъпа патица, дори и да си невинна. А ти едва ли си. Нищо лично просто спасяват себе си. Те са си такива. Доста хора са сготвили. Ти просто си поредната. А ти не трябва да гъкнеш дори.“ Е за да те смълчат могат да помогнат и да те уредят тук и там. Нали и те понякога приемат при тях такива като теб, изгонени от някъде. После защо кандидатите за работа лъжели в си ви тата. Ами защото сивита ги четат по-големи лъжци и от тях и за да им се харесаш истински трябва да ги надскочиш. А то не е никак лесно. Защото този който не лъже в сивито е пълен глупак в очите на изпечения лъжец. А това е само началото. После ти обяснява, че такива като теб с диплома от средно с лопата да ги ринеш. Затова макс 500лв. Виж такива като нея – веднъж на милион, затова 5‘000лв.

Не знам какво е положението във тази фирма- най вероятно е управлявана по "Българските методи" и резултатите не са закъсняли, но искам да ви споделя че в отдел Човешки ресурси е назначена една Госпожа която е изгонена от Монди Стамболийски заради финансови злоупотреби. Да тя е изгонена тихичко-не е напуснала,поради простата причина че е била навързана с някои други около нея и не е трябвало да се вдига шум за това.Все пак понякога трябва да има и изкупителна жертва за пред чужденците....
Поздрави на всички!

Добре, че махнаха Дойнова - един от най-некадърните ЧР. Злепоставя и уронва авторитета на бившите служители, което е против закона.

Очаквам повече мнения за фирмата . Като цяло е трудно и не много хора издъжат.

Ще започна с това, че съм бивш кандидат за работа там, който не беше одобрен, като заедно с това ще споделя мнението си, относно организацията, която видях. Тук е редно да се отбележи че имах допир, само до ръководството на HR отдела. Всичко, което видях работеше точно като по часовник. Интервюто беше насрочено за 14:00 часа. Бях там малко по-рано. Точно в 14:00 ме поканиха да вляза. Относно самото интервю. Мога да кажа, че хората знаят какво правят и следват интересите на компанията, за която работят. И това, че умеят да подбират добре хората, които ще има свършат работа за възможно най-малко средства, говори само добре за тях като професионалисти. И не на последно място за една от главните героини в писанията на хората. Г-жа Милена Дойчинова. Аз лично от много време не бях срещал човек, с такава способност да води разговора, на където тя поиска, а повярвайте имам много опит в това. На тези като мен, които не са започнали работа там мога да кажа да потърсят грешката в себе си и много внимателно да анализират къде точно са се провалили в интервюто или отношенията с ръководството в този, а не да търсят грешки там. Защото грешката да е във вашия телевизор е много по-възможна!
Съвет. Ако ви поканят от там за интервю, се подгответе наистина много добре, защото в противен случай шансовете ви са нищожни.

Искам само да подчертая дебело, че към настоящия момент, не съм нито кандидат за работа, нито имам някакви отношения с въпросните хора, нито най-вероятно някога ще имам.

Повече въпрос отколкото мнение.
Защо  в СКФ Берингс-България ЕАД работят   назначени  от фирмата на Милена Дойнова, а не пряко от СКФ ? Защо в договорите им по чл.68 ал.1 т.2 от КТ не е отбелязана дата, № поръчка, брой изделия или нещо уточняващо края на някаква поръчка?
За мен отговорите са ясни , но моля отговорете ми и ВИЕ.

Просто не е за коментиране !!!!!!!!!!!!!!!!!

Какво да ви кажа,освен,че има едни оправници там и бившите и настоящите работници ги знаят.Те се подиграват с хората ,държат се с работниците като с червеи,мен лично ме съкратиха по време на майчинство,а други момичета съкратиха когато разбраха че са бременни.Тези 2те госпожи просто се мислят за богове.Как не ги е срам...Аз съм възмутена сега след толкова години ако ги срещна на улицата бих ги заплюла в лицето

СКФ Сопот е една много добре "развиваща" се европейска фирма с провинциялно разбиране на пазара на работна ръка.Тъй-като местоположението и позволява некоректно заплащане се подиграват със служителите извършващи работните си задачи,тъйкато е в малко градче и запалтите са малки,но в търговската мрежа цените не се смятат според населеното място.
Принципа на работа както и откриването на нови длъжности в СКФ Сопот позволява на хора некомпетентни в дадена свера от друда да назначават ,обучават  и управляват хора като те самите незнаят за какво става на  въпрос . Фирмата със всеки един ден се побългарява и затъпява тенденцията за развитие е един мит просто разговор който се е водил по време на кандидадстването за работа . Коментара не е укорителен просто завода  не е място за работа и развитие на млад персонал .