ТЕЦ Марица Изток 2 ЕАД /img/frontend/nomap.png"

ТЕЦ Марица Изток 2 ЕАД

Настоящи служителю, потърсете си работа в частния сектор - бъдете сигурен в това, че проблеми с купони и цени няма да имате. И работното Ви време ще Ви лишава от време за хленчене. Ще бъдете осигурен на минимална заплата, за привилегии - забравете !

Централата работи само с договорени от ръководството фирми, които празнят не само джоба на държавата, но и нашите скъсани работнически джобове. Да вземем например купоните за храна, които получаваме. В един нормален завод би следвало цените на продуктите в магазина да са поне близки до тези, до цените на продуктите от региона. ДА, ама НЕ... Доколкото знам тази фирма Сейл Комерс е предложила надценка почти 0% от цените на Метро, но нашето ръководство и синдикати не нършат нищо по въпроса. Идете да видите, как е в ТЕЦ 3...

Здравейте бих искала да си подам документи - но уви охраната не ме пусна да се пробвам-нямало място

Искам и аз да напища нещо за ТЕЦ 2 няколко пъти си подавах молба и любезно ми се отговаряше,че ще ми се обадят,че съм специалист и ще бъда назначена ,е слава богу след шест месеца никой не ми се е обадил.Назначават си техни хора без ценз и нужното образование за заеманата длажност.Какво да коментираме повече от това в нашата държава никога не можеш да разчиташ на знанията и опита си.Какво мислите ,че ще стане след изборите ще насочат конкурс за всяка заемана длъжност и ще изгонят некадърните ли,това не може да стане в България ,всички така са обвързани там ,че с топ не можеш ги разби .

Моля да ми кажете как и къде да си подам молба за работа или е по-добре да изчакам кадровите проблеми след изборите ?
Благодаря Ви предварително за отговора. Приятен ден и всичко добро !
Много мои познати и приятели работят в ТЕЦ-вете и са доволни предимно от заплащането, а и от бонусите, но сте прави че и започването на работа е почти невъзможно без връзки или и даването на подкупи. Според мен трябва да се обявят конкурси и ако трябва да се използват външни фирми за подбор и оценка на персоналала.

mnenieto mi e sastaveno vazosnova na mnenieto na hora,koito rabotqt vav firmata.Iskrenno se nagqvam ,che za da zapochne chovek rabota v predpriqtieto ne e neobhodimo da razchitah samo na vrazki!Vqrvam,che ocenqt svoite slyjiteli spored postijeniqta i zaslygite im.Imam ogromno jelanie da rabotq vav firmata i vse ohte vqrvam ,che hte imam hansa nqkoi da me zabeleji i da pojelae da rabotq za nego!Nqma da sajelqva!

без огромни връзки (корабни въжета),забрави че може да почнеш работа,колкото и да си кадърен и квалифициран няма да стане. убедих се в това лично. Дано някога се оправят нещата.

Действително след назначеният от текезесаря-министър Димитров директор Христозов нещата в централата не вървят на добре. Гонят се специалисти и се назначават хора без необходимата квалификация за длъжността, която заемат или са удобни на Христозов- Стойков. Вярно е че се обградиха с хора с които са работили преди, а другите не ги интересуват. Не се оценят хората по тяхните качества и професионализъм , а на принципа наши и ваши. Дано да дойде времето след изборите и да бъдат изметени тези некадърници. Сега са се кротнали и чакат да дойдат "кадровите промени" и за тях. Дай боже!

Наистина трябват връзки, за да се започне. Бройката на персонала е много завишена. Последното ръководство назначи много свои хора, по-голямата част от които нямат квалификация или опит за позициите, на които са. А са и с по-големи заплати от дългогодишните служители, които реално знаят и вършат работата. Това е обидно! Много ръководители на отдели бяха сменени, уж че има някакви промени, или, че те са вършили злоупотреби, а не е точно така. Всичко се диктува от горе. На тяхно място назначават най-често свои хора, изживяващи се като господари, които не вършат нищо, но знаят, че имат протекция от ръководството. Много дирекции и директори се навъдиха (и със заместник-директори, които май вършат цялата им работа).
От друга страна заплащането е едно от най-високите в областта, като се добавят и бонусите. Около 30 % от персонала работи наистина, 30% работи със средно натоварване (за държавен служител), 40 % просто ходи да си вземе заплатата и да се храни (цитат: "Да дойдем на работа да си починем..."). Черната работа се поема отвъншните фирми. Персонала не е достатъчно квалифициран, не желае и да се обучава (пак същото процентно съотношение). За усилията, които полагат по-голямата част от работниците (а най-вече служителите) не заслужава и 1/3 от възнаграждението си (което не пречи да се оплаква).
Обяви се публикуват на сайта, но не за всички места, а само за изискващи ниска квалификация или масови. Много назначения остават скрити. Постоянно виждаш нови физиономии, назначени на позиции, за които и без това има повече от необходимите бройки, или на измислена специално за него бройка (щото няма на къде вече, трябва да се изгони някой). Роднини и съседи. Приятели от училище и казармата. Повечето такива не вършат нищо, вземат по-големите заплати и парадират с положение и контакти (е не всички).
Ще видим след изборите как ще е.

vsi4ko e s vrazki,tova e semeinoa firma.Nazna4iha se mnogo hora ot TEC3,tam e rabotil nastoia6tiia izp.direktor.Taarsi6 rabota,hiama-vrazki triabvat.Pod vsiakakva kritika.Rabotiat po 4 du6i ot semeistvo,a ima hora mizerstvat,palno bezobrazie.Podala sam mnogo mobi no...Rabotia tam no vav druga firma,dori i za 4ista4ka niama miasto.No v kraina smetka triabva da ima6 dostoinstvo.Ite 6te umrat.