ДЗУ АД /img/frontend/nomap.png"

каде бе хора са тези 400лв.дават ти 260лв.и сев оправяй както можеш.изполват те като роб и накрая ништо.ама нии сме си виновни я никой да не работи да видим какво ште правят.дзу стара загора е пален боклук.никой да не ходи. в румания беше китка поне даваха добри пари. поне 500лв. заплата трябва да се дава абе нямам думи..............няма такива заплати в балгария кадето ги дават те.

Окончателно се убедих че дзу е една голяма измамна пирамида която слугува на чужди интереси и третира българския работник като роб,има добра администрация и явно добър юрист,който използват умело законите,правят перфектни договори без права за(роба)....ааа да де, за работника,наемат стотици хора,и от Чирпан и от Нова Загора,назначават ги на мижави заплати за месец,два и после с перфектно избарания договор в тяхна полза ги гонят,и както казва народа,бог високо, цар далеко,няма на кой да се жалваш защото ти сам си подписал договора,не мога да разбера само защо държавата търпи чужди инвеститори който не ценят труда на работника, е защо ли, защото си плащат данъците,а обикновения работник,него кучета го яли,той вечно е неоправдан в собствената си държава

Скъпи съфорумци,
Достатъчно години съм работила в ДЗУ АД и знам колко и студено през зимата в цеховете,и колко са мизерни парите.Дежурната реплика на началниците,когато някой възнегодува е че отвън чакат други за вашето място.Съветвам Ви да уважавате повече собствения си труд и да инвестирате в себе си за да си намерите по-добра и платена работа.Аз го направих и не съжалявам ни най-малко.Разберете,че вината за общото положения на завода не е само на началниците,а и ваша,защото те просто се възползват от Вас,а Вие само ревете и си налягате парцалите.Желая Ви всичко най-добро и знайте,че нямам лош и чувства към никого от Вас!

в румъния не е лошо ако имаш желание отиди няма да сгрешиш работата не е по зле от всяка друга нали все е работа абе не е лошо но имам съмнения относно работата тук после на новия кабел все пак това е ДЗУ и се си мисля че тук ще е обуването след това

разкажете за Румъния ,чудя се да заминавам ли

Драги ми колеги не се радвайте на тези 400лв. защото те са нищо сравнение с огромната печалба на завода!Аз самия вземам дост повече от 400лв. но и те са много малко в сравнение с това което давам като труд,това си е чисто ограбване на човешкия труд.Примерно това което вземам аз за 8 часа в завода,го вземам на часна практика точно за 1 час.Проблема на нас Българите е че не си ценим труда!

Към човека който е взел 400лв.Да са ти честити,но не мислиш ли че не това е начина да  блъскаш за 400лв тва е смешно бе.на шефа ти тва му е месечния бонус.Заплатата ти трябва да е минимум 500 кинта без извънреден труд,а от там нагоре да тупаш,но щом со доволен такива хора търсят в завода.В момента в завода има много работа,но въпреки това в някои звена се оправдават с кризата и не дават нито бонуси нито плащат извънредния труд,да парадокс уж криза а пък извънреден труд,Няма оправия тва е ,просто начина е да бачкаш в завода и да се занимаваш с нещо друго за да си добре.Много искам на мястото на Стаев да дойде някой свестен надъхан човек и да направи една чистка та да живнат нещата ама няма да стане,пак ще е някой  чук.Успех на всички и дано да се пооправят нещата.

Неможе ли заплатата ни да е 400 лева и каквото си изкараме отгоре да е добре дошло.Защо трябва сами да увеличаваме заплатите си с толкова голям зор?Това ли ти харесва на теб?Да блъскаш без да си вдигаш главата.Ние изкарваме толкова много,че неможеш да си представиш.Тези 400 лева,които си взела са трохички от това,което си изкарала.Заради такива като теб кадето им харесват 400 лева сме на това положение.Повелавам ти другия месец да изкараш 600.

Знаете ли, аз съм работник в Легранд и за мен е важно не колко пенсионери има в завода и на кой са човек, а да имам работа и да ми се плаща всичко, което съм си изработила. Някои месеци имаме страшно много поръчки и правим големи заработки. Примерно миналия месец взех чисто около 400лв., като сложим и ваучери 40лв., мисля че бива заплатата. Не е нужно непрекъснато да се нападаме, всеки гледа нещата от свой ъгъл. Зная че има работнички, които получават и по-високи заплати от моята. Така че мисля, че нещата не са толкова зле в завода, колкото се пише тук. Интересно ми е да видя какъв ще е вашия коментар на написаното от мен.

Моля ви разкажете ми за Румъния ,майка ми  е инженер безработна сега ,питала е в ДЗУ и и предлагат ОТК  в Румъния ,посъветвайте ни ,разкажете моля ви!