ДЗУ АД /img/frontend/nomap.png"

Е е какво става в този Завод дали нещо се ее променило ?

работеласаъм в дзу но сега съм сакратена надявам се дами се обадят пак дасе обадят защто сме без работа аз и мажами тои сащто е работел в дзу

Не всичко което прелага ДЗУ е реално.  един млад човек не може да прежижее месеца сьс 125.00 евро заплата. Нали?....

Напълно подкрепям казаното за обстановката на работното място.И искам да добавя,че който е неудобен си тръгва.А защо когато на един работник му изтече договора и той бъде освободен,не му се изплащат ваучерите за храна?Къде отиват те?И защо се държат под напрежение работниците със "съкращения"?ДОКОГА ТОВА?

Преди няколко месеца започнах работа в ДЗУ.Още от втория работен ден, след обяснения от колеги трябваше да гоним производствена норма.Може да се каже, че работихме неподготвени през първите месеци.Не ни беше обяснена спецификата на тази работа още от самото начало.Преките началници не ни отделиха достатъчно време, за да ни дадат указания.Тази роля се повери на по-стари колеги.Акцентира се върху производствената норма.Колегите се следят един друг в това отношение.И това води до избухването на чести конфликти между тях.Някои се вживяват в ролята на тартори и с директни обиди и нападки се опитват да раздават справедливост.По този начин се създава напрежение и неприятна работна среда.Често се говори на висок тон не само от работниците, но и ОТК. Работата им изисква да контолират качеството на производството, но някои от тях не говорят, а крещят.Държат се с работниците като с душмани, застрашаващи работните им места. Толерират се простащината, клюкарстването и следенето един друг.Липсва елементарно уважение и зачитане на личното пространство на работника.Производствените норми са толкова завишени, че често трудно се достигат по обективни причини.С това често се злоупотребява.Сами си създават неприятната работна обстановка и изкуствено напрежение.Такова държание и отношение не бих нарекла колегиално.

Много ми се иска да чуя сега онези надъхани работници , които се изказваха по въпроса за  за заплатите....а именно,цитирам: ''може да са малки,но поне ги дават навреме''...ха,ха,ха!!! А сега какво ще кажете бе ''сладури''....не касае ли и вас това закъснение...или може би ,Вие не плащате сметки и не ядете хляб?! Е сега се наслаждавайте на времето през което шефа ви си почива,а вие гладувате!!! честито!

Срамота е че съкратиха толкова млади хора а оставиха пенсионери на работа,като се сборуват заплата и пенсия и се получава един добър месечен доход,а младите хора да СТОЯТ ГЛАДНИ!За съжаление такава е политиката в ДЗУ!

Честити ви нови съкращения колеги,в ДЗУ шуробаджанащината няма гранници!Честито и на тези които остават да работят в новите производства,понеже обема на работа се увеличава многократно а заплатите си остават същите,на директорите НЕ ИМ ПУКА изобщо за хората нали те си взимат големите заплати!

Всъщност ДЗУ е добро предприятие за некадърни, неграмотни и хора без друг шанс за работа. Лошото е, че никой не цени специализираните си кадри,разчитат че всеки неграмотен може да върши работата на висшист, а висшиста - на общ работник. Вярно плащат винаги на време, пълни осигуровки, имат осигурен транспорт. За хората по цеховете и ваучери за храна. Проблема  е, че дават най-мизерните заплати в целия регион, увеличение - 20лв и после ти го натякват, че вдигнали заплатите.Бонуси-подигравка (10-20лв).
Всеки, който има самоуважение, образование, работи с компютър и владее в някаква степен език със сигурност може да си намери по-добра и перспективна работа в Стара Загора.
Тук терминът развитие е непонятен, освен за връзкари и хора, които са в завода още от "Тодор Живково време". Само, че като се пенсионират те....какво ли ще стане....

каде бе хора са тези 400лв.дават ти 260лв.и сев оправяй както можеш.изполват те като роб и накрая ништо.ама нии сме си виновни я никой да не работи да видим какво ште правят.дзу стара загора е пален боклук.никой да не ходи. в румания беше китка поне даваха добри пари. поне 500лв. заплата трябва да се дава абе нямам думи..............няма такива заплати в балгария кадето ги дават те.