Либърти Фуд Сървисис https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул.Бесарабия 79&markers=София,ул.Бесарабия 79

Либърти Фуд Сървисис

Аз нямам братя и сестри в тази фирма и всичко, което съм постигнал е на база желание за развитие и работа и смятам, че ЛФС има потенциал и дава добри възможности. Във всяка една държава има определени закони за работодателите, които до някаква степен контролират собствениците на фирми в частния сектор, а да не забравяме, че живеем в България, където това е от огромно значение и някои от нещата, до които собственикът на ЛФС е принуден да прибягва и не се харесват на служителите, са продиктувани именно от това напрежение върху бизнеса, което държавата упражнява. Има и други фактори, които влияят на решенията и винаги е лесно да се критикува без да се знае цялостната картина, особено от хора като "Манджо", на който любимата му дума е "скапан". В края на краищата, ЛФС изхранва не малък брой хора и техните семейства, в едни тежки времена.

За какво са ви тези камери? Защо не ги гледате? Наистина се краде. Много хора сме ги виждали - нея и него. Основно се изнася в неделя. Когато двамата се засичат.Изнася се направо в огромни колиества. А охраната за какво е? Или може би участва в схемата? Защо даржите крадливи некъдърници?

Скапана фирма с нелоялен собственик и некоректи управници. важно е на кого си човек защото там е шуробаджанащина кой на кого бил зет баджанак сестра майка, дъщеря, брат и т.н. Важно е да се мазниш на шефа. Единици са превигировани да го правят. Двоен аршин- никога не глобяват в администрацията или главните готвачи отнасят го тези на по-ниско ниво в йерархията. Те са като роби без право на мнение. Работо се извънредно и не се плаща. викат хората през почивките и не им плащат а ако не дойде някой го наказват. Мръзнахме като кучета цяла зима щото собственика не пуска парно и не даваше да се отопляваме. В производството беше 1 градус. Уволниха маса народ щото губят обекти останаха само администрация . скоро няма да има кой да им работи. когато си отпуска или болничен ти режат от парите. никога не знаеш колко ще ти резнат. Тука е двойно счетоводство. освобождават те от днес за утре. ТРЗтое една мръсница дето учи шефа как да краде от работниците и как да ги прецаква. Ако разберат че някоя жена е бременна я махат. Няма сигурност. Шефа не е слизал да си види бакиите сума ти време. Има разни мазници дето го раздават шефове а са толкова некомпетентни.И сеКРАДЕ на поразия. Вапросните мениджури си правят каквото си искат особено през почивните дни и си изнасят продукти, но хората си траят защото ги е страх. Който са уволнили или е напуснал сам е 100 пъти по добре. Тези дето остават и те се оглеждат за нещо по добро. С две думи скапана фирма.

Искам да отбележа, че тази фирма е печеливша и развиваща се, но това се случва на гърба на много обикновени работници, които се скъсват от работа, за да може да се изпълнят заявките. Извънредният труд не се заплаща, тъй като във фирмата "няма такава практика". Имам колеги, които имат извънредни часове колкото цял месец, които естествено не са заплатени. Тук нещата са много крайни и брутални. Текучеството на персонал е много голямо. Мениджърите са хора, които имат много лоша организация на работа и не съдействат, когато има проблем. Спокойно може да се каже, че са абсолютно неадекватни.От тяхна страна има само изисквания, но никакъв съпорт и човешко отношение. Правят се разни събрания, на които се говорят неща, които не се изпълняват на практика. Разни обещания за заплащане на извънреден труд, за компенсации и т.н., които много чудно как просто не се случват. Да се изправиш пред 30 човека и да лъжеш, е нещо съвсем нормално. Дори да казваш неща които трябва да се случат същия ден, като плащане на заплата "по обяд", след което да изчезнеш и да не се появиш повече да дадеш на хората парите. Непрекъснато се крещи,дори по работници които са на 1-2 дена, и нямат още представа за задълженията си. Тук хората се експлоатират жестоко, и в същото време не получават пари за труда си. Бачкат разни нискообразовани хорица, които просто няма какво друго да работят. Много е важно да се отбележи, че непрекъснато има нерегламентирани вземания, т.нар. глоби за някакви пълни глупости. Иначе забравят да дадат пари за извънреден труд, но не забравят да ти удържат пари за някакъв според тях "гаф". Има много съвестни служители, които работят от години във фирмата, тъй като са възрастни и трудно биха намерили друга работа, към които отношението е също толкова грубо и неуважително. Буквално си никой, и мениджърите непрекъснато си избиват комплексите върху теб. Третират те като добиче, и точно така ти говорят.Все едно си животно, което трябва само да разбере какво трябва да свърши, без много въпроси и възражения.Нямат интерес да задържат някакъв читав персонал, тъй като работят на принципа:"На който не му харесва ТРЗ-то е горе". А, забравих да отбележа, че в работните помещения зимата е 5 градуса, тъй като очевидно се правят икономии от отопление. Само в офиса е 30 градуса, да им е топло на "най-важните хора". С постъпването ми на работа нещата, които се казаха още на интервюто, в по-голямата си част не са така. След един месец работа получих някакви пари, които меко казано са смешни, и не съответстват на положения от мен труд, да не говорим за извънреден труд до 2ч през нощта. Озовах се в дупка, с много лоши условия на труд, много грозно и унизително отношение към хората, от страна на ръководни фигури, последвано от неспазване на трудовото законодателство и абсолютно тъпчене и незачитане на човешки права.  Тази фирма  е абсолютното дъно.Не препоръчвам на никой, средно интелигентен човек да започва работа тук!

Наслушахме се на лъжи и обещания.

Искрен, аз работя в тази фирма от 10 години, като за разлика от теб познавам почти всички 400 служителя лично, и много по-добре от теб знам какви са условията на работа. Повечето хора, с които работя са тук също от доста време, и текучество във фирмата почти няма. Казвам почти, защото понякога във фирмата попада някой като теб, който счита себе си за "голям професионалист", но пък толкова го мързи, че чак го боли. Работа и добро заплащане има, за тези, на които им се работи, и които имат професионални качества на добри кухненски работници, както навсякъде по света. Тук е мястото да ти споделя, че отново за разлика от теб, аз съм работил много и извън България и позволи ми да знам малко повече от теб за тези неща. Мрънкачи има навсякъде, те и затова напускат или биват уволнявани, защото са добри само и единствено в това.
За разлика от ресторантите, където кухненските работници работят по 12 часа всеки божи ден, тук се работи пет дни в седмицата, и то по 8 часа. Заплатите никога не закъсняват, направо ще е ИСКРЕНа лъжа ако някой каже обратното.
Моят съвет към теб, е ако си решил да правиш черен пи-ар, поне да не го правиш толкова очевидно, че да постваш един и същи коментар на страниците на няколко компании за кетъринг едновременно / виж П.Дусман /.

Непрофесионализъм, шуробаджанащина, некоректност. С една дума - затъваща фирма.

Всички хвалби относно начина на работа и отношение към служителите са абсолютна лъжа.Отношенията между работодател-подчинен се основават на измамата/на принципа ако мине номера/.Всички критики,които са написани тук са верни,просто на някои истината не им допада.

Колко взимат мениджърите във фирмата?

Всичко написано по долу е вярно но наистина ако шефа и шефката обърнат внимание на работата на много хора няма да се хареса. Управлението е безхарактерно и безсилно(всички знаят за кой става въпрос), всички в офиса си правят каквото си пожелаят без да им пука. Когато шефовете са в офиса има дисциплина и работата спори, но през другото време анархия. Да не говорим за менюта и бъркотията която става там, е напоследък е по добре всички знаят защо. Клиентите също не са доволни но на кой му пука. Според мен на шефа му е писнало и не му се занимава. Жалко за фирмата