AutoPlus / АУТОПЛЮС /img/frontend/nomap.png"

AutoPlus / АУТОПЛЮС

види се,много си научил....ама не и кирилицата

Исках да пиша за Автогранд но като нямат отворена тема ще пиша в тази, понеже така или иначе са същите хора.
Януари месец попаднах на обява за продавач в магазина Автогранд в Пловдив (в двора на Кока-кола). Един месец по-късно ме поканиха на интервю. Посрещна ме началникът на търговските представители, започна да ми се оправдава че трябвало друг да води интервюто а той да е извън града, което не ме вълнуваше много но както и да е. Оказа се свестен тип, открит в общуването, неизмъчван от комплекси и трудности при сблъсък с непознати. От две години в Пловдив и общо четири във фирмата. След 40тина минути общи приказки, предимно лични въпроси към мен и хвалби на фирмата ми каза, че назначението зависи от търговския директор, човек с 22 години стаж и той ще ми уреди среща с него до края на седмицата. За пари не каза нищо конкретно, за работното време като на човека по-долу поне десет часа на ден и в събота работят половината продавачи, другата събота останалите.
В понеделник ми звънна и уредихме среща с директора от днес за утре. Докато чаках да дойде обърнах внимание, че всички работни места са заети и няма пространство за още едно, въпреки че търговския ми обясняваше че никой не напуска а търсят човек понеже се разрастват и не смогват с работата. 4 мъже и една жена все около 30-35 годишни. Посрещна ме оплешивелия Рафаел Рафаилов и докато се настанявахме мънкаше как помещението било в трагично състояние и горе-долу се опитали да го пооправят. Всъщност си беше напълно задоволително за работа и далеч по-добро от повечето тесни и мърляви капанчета из града. Но ми направи лошо впечатление за начало на среща с нов човек, потенциален колега, вместо да каже нещо ободрително си мърмори за негови битовизми като бабичка на пазара. Започнахме и по едно време усетих, че задава много по-малко въпроси от предишния човек. В последствие сам каза "аз мога един час да те разпитвам и да те опозная малко по-добре, но пък ти самия няма да знаеш дали ще ти хареса при нас". Което така и не може да се разбере докато не започна. Обясни че търсят човек без опит да си го изградят като свой кадър. Колко съм запознат с колите и компютрите щяло да се разбере още на втория-третия ден, а дали съм подходящ за фирмата след не повече от половин месец. То хубаво ама дотогава може да е късно и да изгубиш подходящи кандидати, смисълът на тия разговори е да разпознаеш предварително правилния човек а не да си губим излишно времето. Изобщо имаше 4-5 случки, в които прозираха някакви нереални, неадекватни виждания и нагласи като от човек, който се самоизолира в свой балон и надменно не прима чужди мнения. И с други дългогодишни директори съм общувал и не са такива темерути, до човек си е явно.
Говорихме си близо час, накрая ми даде визитка с покана да звъня ако ми изникнат въпроси и обеща да се обади до два дена. Обади се след шест и завоалирано каза, че не ме е избрал. Хубаво, чао. След десет дена (девет работни) виждам отново обявата в джобса. Какъв беше тоя подбор, какви бяха тия продължителни разговори и уговорки, какви бяха тия години стаж та не можа от петнайсетина биографии на бюрото да избере един подходящ да стои там да се учи и да взима заплата?! Начална заплата хиляда лева твърдо и двеста-двеста и малко бонус.
Така че имайте си едно наум, ако попаднете в моя вагон и тръгнете да кандидатствате там. Ще ви сдъвкат и изплюят като поредния "вечно неподходящ".

Най смешната фирма!!!

Кандидатствах по обява за работа като шофьор към новия им склад, който откриват в Пловдив. След като ми губиха времето и ме разпитваха едно и също на 2 интервюта, ми съобщиха, че заплатата е твърдо 650 лв.(590 заплата и 60 ваучери за храна). Работното време е по 10 часа дневно, без почивка и 2 работни съботи в месеца. По национални празници и официални почивни дни се работи, като не се заплаща допълнително. Общо взето динамичната работна среда при тях я изкараха, че едва ли не е предимство и да работиш за без пари в тяхната фирма било привилегия.

Пълни помияри са ! Това е Ауто Минус! Подигравчии! Съветвам никой да е си губи времето с тях и да не става част от гнусотиите им!

Г-н ОПАСЕН, това Ви изказване е супер безпочвено, смешно и на 90% не отговаря на истината. Момчетата (към които съм и аз) не бих казал ,че "се смятат за надути" , а по-скоро за компетентни и професионални продавач-консултанти, което не се наблюдава в 80% от останалите магазини. Но да обърнем внимание на останалите 10% от Вашето изказване - за "масларя", който всъщност сте ВИЕ и понеже се познаваме ще започна на ТИ. Не съм виждал по-некомпетентен и безотговорен в работата си човек от теб. За времето, през което изпълняваше функциите на "маслар" резултатите ти бяха повече от посредствени, следствие на което беше уволнен поради НЕКАДЪРНОСТ, но това не ти дава право да клеветиш.

Желая ти късмет в намирането на работа...

Страшно лигавене относно самите момчета които са там, прекалено много се смятат за надути.
Ако пише една цена на компютара те казват два пъти по висока.
Общо взето много са зле момчетата там.
Имаха един служител по маслата, момчето бе толкова стриктно и добро,страшно много ценеше работата с която се занимаваше, идваше при мен в сервиза ми. Но за жалост доколкото разбрах от простотията на неговите колеги се е махнал. Жалко за него наистина беше много ценен кадър.

Отвратителна работна атмосфера.На се спазва работното време(остава се доста често слЕД РАБОТНО ВРЕМЕ),работа в изключително напрежение,незадоволително заплащане,отношенията между работниците са на казармен принцип,като новият работник бива смачкан с много ниско заплащане и овратително отношение 5- 6 месеца най-малко ще е чистачът във фирмата наред с другите си задължения.Политиката на фирмата е такава работникът да не мисли за друго освен за магазина ....останеш ли там се'жениш ' за него

Уважение на 0 лигавене на -5 заплащане 0

Zapla6taneto e mnogo dobro,kato za bulgarskia standart,kato na vseki 6 meseca se uveli4ava s 10%.Nau4ava6 mnogo ne6ta za avtomobilite ili pone 6te nau4at tezi koito sa "maniaci" na tazi tema.Sredata na rabota e dosta nad priemliva,svobodno vreme sled rabota ima dostata4no,a i sabota i nedelia da po4ivni.Kolegite sa mnogo to4ni hora i vinagi ti pomagat da nau4i6 ne6to pove4e.