Промаркет ООД /img/frontend/nomap.png"

Промаркет ООД

Реших и аз все пак да напиша за хората които искат да работят като шофьори в прословутата фирма промаркет(проми еоод). Отивам преди едни месец на интервю обясняват ми за какво става на въпрос и ми дават един списък за да си извадя необходимите документи нито говорих с някой от шофьорите нито видях склада къде се намира навсичкото от горе ме бряха пратили в 4сутринта на булгарплод а то трябвало на дружба (къра). Работата на шофьора е от 4сутринта като отиваш там и почваш да се бориш за палет количка и за кантар и се почва 1т портокали 1т домати и т.н. общо взето 6-7т зеленчук от който трабва да си го натовариш сам да си го измериш сам да извадиш тарата на касетките и евентуално да изчистиш ако има скапани зеленчуци хубавото е ако са ти дали камион с бадащ борд тогава всичко на палета и вътре е все пак има да преметаш 1т на ръце, но ако си на бусовете 5т на ръце и то сам, 7ч най късно се тръгва за магазините всеки шофьор има по 3 или 4 магазина като ги заредиш се връщаш за амбалажа и се прибираш средно от 12-14 в зависимост от района, като се прибереш трябва да измиеш камиона(нищо че утре те качват на друг койъо пак трябва да измиеш) и евентуално да отидеш до булгарплод за стока или да наредиш склада.
Колкото до заплатата старт 800лв като има одръжки понякога(50-100лв) почивния едниствен ден който си избереш много трудно може да си го вземеш.
Та за 800лв ставаш в 3ч товариш 5-6т зеленчук и плодове после ги преметаш и сваляш после когато си мислиш за почивка идва редът да помогнеш малко в склада и си тръгваш след 14ч и си хвърляш здравето на боклука
От тая фирма като работодател нищо не става!

Моля кажете как стоят нещата с напускането. Имам 3 месечен договор, в който пише, че трябва известие от 1 месец. Не може ли да отида да си подпиша молбата за напускане и от следващия ден да не съм на работа? Моля кажете как стават нещата! Благодаря предварително!

Искам да попитам шефовете на ПРОМАРКЕТ  още колко години ще тече обявата за работа. Смешни сте ,при тази безработица как не можахте да намерите персонал. Такива фирми трябва да се затворят ,това е моето мнение .

не се преебваите да почвате работа в про маркет мн е зле ако някои почне после мн 6те сажалява

Един от три познати потвърждава споменатите тук нечовешки отношения към персонала ... както се казва "Thats good enough for me"! Извод: ProMarket са тирани! Винаги когато ми се стори, че мойта работа е гадна и неблагодарна, се сешам за ПроМаркет и ми става леко.

Всъщност там разчитат на факта, че ВИНАГИ могат да обучат нов персонал за 3-4 дни, а на напусналите изтезани служители НЕ ИМ СЕ ПЛАЩА последната заплата. (ако вече не са ви взели и първата за фирмено облекло или за бракове)

Здравейте.Който иска да работи нека не е в ПРО МАРКЕТ!!!Тва е моя съвет.Като работил там 2 месеца мога да кажа,че се радвам че вече съм безработен.На интервюто казват само розови неща а действителността е съвсем друга.Наемат те за длъжност продавач консултант като първите 15-30 дена си СТАЖАНТ.То няма значение същност къв си щото винаги правиш едно и също а именно работиш като РОБ.Ако си момче си зеленчукар задължително - направо се скапваш.Стоварваш и извозваш над 1 тон зеленчук всеки ден ако си първа смяна.Всеки ден преди да отвори магазина правиш ревизия.Още спиш и дигаш по 30кг кашони с банани и прочие!После прибираш в магазина по складове и хладилни камери.Нон стоп ти дават зор и никога не са доволни от теб каквото и да правиш по въпроса.Постоянно те юркат да бързаш ли да бързаш.За тия мизерни 430 лева който взимаш месечно имаш поне МИНИМУМ една глоба от по 20 30 лева.Дали ще е заради твоя грешка или ще наложат глоба на целия магазин - еми зависи.Когато клиентите не си пазаруват дадена стока тя истича и дори и да е най отпред най скорошно истичащата тя се събира отчита и най често персонала си дели паричките за да я плати щото ако я опишат като брак ще бучат на управителя на дадения магазин и затова той те кара да си ги копуваш само и само сичко да е наред и от по горните места да не разбират.Полага ти се половин час на 8 часа почивка който я ти дадът я не!Отделно ако ти я дадът те навират в една скапана стаичка мизерна от сякъде щото дори и да исчистиш след 5 мин пак е КОЧИНА.За тия 30 мин ако почиваш повече от 10 веднага идва да ти се бучи на главата.За 2 месеца непознавам някой който да си е починал повече от тия 10 мин!Отделно не ти дават да напускаш обекта.Неможе да идеш да си купиш една баничка от някъде.Трябва да си напазаруваш от магазина за да им правиш оборот.Нон стоп те тормозят и те наблюдават с камери неможеш да се облегнеш дори за момент защото веднага ти дигат скандал.Ако си касиер си 8 часа и половина прав на каса и накрая на смяната отчиташ касата.Казват колко пари трябва да дадеш чак като дадеш наличните.Ако излизаш с някой друг лев + веднага изчезват а ако излезеш на минус те пишат в тетрадка която накрая на месеца отива при шефовете и според това колко си минус за целия месец ти се одържат ДВОИНО.Забележете Д В О И Н О.Нон стоп си скапан здравето ти се ебава от сякъде колкото и здрав организъм да имаш!Постоянно идват и си отиват нови хора за 2 месеца поне 15 човека доийдоха и си тръгнаха и като нови и непознати правят грешки който накрая всички плащате!Управителите се отнасят с тебе се едно си им РОБ.Колежките никога не испускат да направят някоя женска интрига и да ти дигнат нервите.Или да ти се налагат постоянно и да те третират като животно.Изобщо дори да умирате от глад не започвайте работа там това е личен съвет.Работиш 6 от 7 дни седмично и постоянно се налага да минаваш от втора смяна направо първа.Дет се вика още не си се прибрал и наял камоли да си легнал а вече требе ставаш и да тръгваш за работа.Казват ти че ще те пратят в най блиския магазин до местожителството ти а те пращат на другия край на софия почти.Дават празни надежди за възможност за развитие но управителя неиска да рискува да те предложи за повишение щото му бучат после!Общо зето управителя на магазина е един мишок от цялата работа който те третира като негова лична хлебарка и само гледа скрито покрито да мине пред по големите риби.Постоянно минава про контрол проверки който правят ВСЕВЪЗМОЖНИ неща само и само да намерят неква беля за да те глобят щото па на тях от това им зависи хляба.

Така аз вчера ходих на интервю в промаркет и се оказа че няма нищо общо с това което са писали,оказа се че условията са такива каквито сте ги описали тука

Не съм работил в магазина, посещавам го защото е близо до дома ми. Нямам лоши впечатления макар че има къде, къде по- подредени супер маркети или там както се води. Но за работа там не може и дума да става, вижте че всеки ден имат обяви в джобса не мислите ли че има гнило за да набират персонал всеки ден за едни и същи обекти. Не се лъжете пазаруваите си от там ако ви е удобно но не и работа

тия магазини са супер зле винаги е мрасно работих там няколко месеца и видях 4е нямам преспектива за в бадеще и напуснах нистига 4е дават нчква си сме6на заплатка от 400лв но и не ти ги дават когато си трагва6 заради това ви саветвам да не по4вате там работа ако по4нете там 6те разберете за какво става на вапрос ва6 си избор

Здравейте!Имах позната състудентка, която работеше в този магазин и изобщо не беше доволна.Освен, че беше касиерка я караха да мие магазина,да чисти рафтове,да прави ревизия , да зарежда със стока,да чисти зеленчуците, да проверява срокове на продуктите (ако има  изтекли  ги заплаща),и това по време на работа докато е на касата.Уж казват че имаш почивка половин час, а не можеш да я ползваш.Да не говорим, че не ти дават отпуск, или той ще е след 8 месеца ако успееш да се задържиш толкова време.Намират си начини да те глобяват за какво ли не.Не можеш да се подпираш, нито да сядаш,да говориш по телефона дори в почивката, ако има такава.Осигуряват те на минимална заплата и се разписваш че получават такава, всъщност ти дават  повече,ако ти остане от глобите. Влизала съм в магазина им на сточна гара,защото тя работеше там.Работят предимно студенти, на които им трябват пари, а работодателите ги използват за евтина работна ръка.Това което знам е че всеки отишъл да работи за тях е разочарован.Преценете сами.