Българска армия / БА /img/frontend/nomap.png"

Българска армия / БА

Да попитам...Някой да знае как мога да проверя за свободните позиций и места в армията...имаше преди сайт на армията но сега е затворен и се държи от някаква фирма....интересувам се ....защото от 2009 се опитвам да влезна в армията а не мога....проблем с ЦВМК при ВМА от тогава и ме има техния комп....като НГВС и нз какво да правя... някой със съвет?

Здравейте.Искам да попитам дали е възможно да отида на военна мисия ? Не съм военнослужещ и не съм бил. на 22 години съм ! Искам да стана доброволец.Жевея в чужбина.Бях чел някъде преди,че за Ирак приемат доброволци и карат нещо като курс.Незнам ,затова и питам.Ако има нещо такова искам да съм там.Ще съм ви благодарен за информацията

Аз съм на 21 и искам да стана кадрови воиник но не знам каде трябва да ида  и какво да направя ? ако някои може дами каже моля пишете ми на [email protected]

Мисля да кандидатствам догодина в НВУ, но след като прочетох всичко тук съм леко разколебан. Наистина ли е толкова зле положението, не се ли вижда светлина в тунела? Дайте съвет, има ли смисъл да кандидатствам?

здравейте отдавна искам да се запиша в армията и искам да попитам ако някой може да ми каже какжи документи трябва да подам и каде ако мойе и тел.  благодаря предварително

Здравейте всички.Бих искал да попитам дали някой не знае подборности относно поделение 52 380 Враца.И по точно дали предстой закриване,преместване и т.н. на поделението.Моля пишете ако имате информоция по въпроса.Благодаря Ви предварително.

здр те искам да попитам само искам да се запиша в кпп стара загора за мисии или за работа в поделението. Ако някои знае каде трябва да пподам докоменти и кога се подават моля пишете и какви докоменти са нужни благодаря ви.

Ники защо продължаваш да натякваш миналото,да намесваш (фесовете)!Я помисли малко преди да критикуваш че фесове управляват,не е така!Достатъчно уш българи унищожават държавата!Всеки българин гледа своята чиния и не помага на друг!И аз се наричам българин,нищо че съм с турско потекло!Е извинявай ама за всичко сме ви виновни ние турците!А имаш ли на представа,че когато турците са пленили българите,народа на България е бил 2 000 000 население,а на освобождението сте станали 4 000 000 !!!И как става така че са ви избивали и измъчвали а сте се увеличили!Е извинявайте ама вие не се подкрепяте,не сте единни и няма и да бъдете защото сте алчни!Ти си един от малкото не българи а истински мъже!И да ти призная аз същоискам да съм войник в българската в родната ни армия но нямам такава възможност поради причини!

Николай, желая да ти споделя и моя скромен опит при канидатстване в едно от силовите ведомства навремето, само че тогава аз кандидатствах в Охранителна полиция. За съжаление натрупах същия горчив опит като теб. Първия изпит беше по граматика и бълг. език и там на теста минах без грешка. Насрочиха и дата за физически изпит - някъде около седмица след теста се падаше. Въпреки , че и аз съм бил спортист като теб, навремето тренирах волейбол, не подцених в никакав случай нормативите и се готвих усилено на стадион Академик. Единственото упражнение, което ми създаваше ядове беше скока от място - вместо 2.30 метра скачах 2.27. Всички други упражнения не ми бяха проблем. Отиваме значи на съответната дата, бяхме общо към двайсетина души, повечетко от които момчета. На бягането на километър завърших първи с около 30 сек . по- малко от норматива 3 мин и половина, втория зад мен беше на дистанция около 50 метра, а на пистата имаше някви хора които даже ме аплодираха. Минавам съответно без проблеми и следващите: бягане 50 метра, лицеви упори, коремни преси и стискам палци за най-проблемния ми скок от място. Скачам и пак: пуууууу 2.27 . Проверяващия ми даде втори опит, но на него скочих 2.29м.
След седмица получавам писмо от полицията с резултатите от физ. изпит и познайте: на всички упражнения, които минах безпроблемно имаше: НЕ, а на скока където се издъних с малко пишеше - ДА. Правете си сами изводите защо в милата ни родинка е пълно с 120 килограмови ченгета, които ако тичат и костенурка не могат да хванат, камо ли човек, но за сметка на това има връки като корабни въжета и елиминират млади, амбицирани , физически годни и интелегетни момчета.

Здравейте,българи:),ако има такива вече,аз сам ники23г,спортно образование-гребец....чета този форум и има какво и аз да разкажа,моя крах започна още през 2006год.Кандидатствах във НСА-софия,трениорски профил.Кандидатите бяхме 6,а местата 5:)смешно нали").!!!не ме приеха заради един мухлио,но понеже лелата на този Виден   """"""Спортист""""""" е трениор там реши комисията че аз сам шестия тоест излишния,от тогава до ден днешен аз немога да си намеря миг спокойствие,след известно време кандидатсвах във-съдебна охрана Пловдив...от около 50 кандидати,аз излизам на 2-ро място по физически нормативи,и изведнаж ставам ненадеино как почти на последно,на следващата година,кандидатствам във НСО-охрана при президента,от 36 кандидати за охрана аз бях на 1-во място по нормативи,но тук вече ме скасаха в болницата за далтонизам(мого висока степен):).За мое или не незнам щастие ме одобриха за парашутист по документи,сащата година:)но очния лекар които ме скаса и каза че за нищо друго неставам освен за сервиотиор,беше сащия.Като ме видя втория път си спомни за мен и каза цитирам:).Ти не разбра ли че кажа ли веднаж не значи не,и е прав човечеца така и стана не ме взеха:(.на следващата година канидатствам за кадрови войник отново,но този пат минах и си взех всички изследвания и прегледи без проблем,кандидатите бяхме около 260,а местата 11,този пат ни скасаха на физически изпит,имаше страхотни караници пред кпп на 61 бригада на сухопатни войски.Днес на 24.06.2010год,аз бях скасан за пореден пат от доктори за проблеми с зрението,диагнозата този път беше пиша го с надсмешка защото ми е болно,че това се случва във моята държава,е Остар стагматизъм,кандидатите бяхме на групи около 1400 души,а местата са около 70 общо:).Това което ви пиша знам че няма да е чуждо за повечето от вас,всеки е минал поне по една от моите патеки и е разбрал за каква система говоря...Не се хваля,не се и притеснявам да говоря,но повечето от кандидат курсантите бяха гола вода,аз днес станах свидетел на поредната неизкореняваща корупция.Днес забелязах както и на всички мои предни прегледи във ВМИ или Поликлиника на МВР,как едни доктори,обикалят из кабинетите със списание във ръка,но в това списание незнаипо по какъв начин се озовават нечий документи на поредния негодник......Кажете приятели това до кога ще го тарпим,защото знаите от мен едно,тези негодници са лансирани от хора които даржат Висвите звена,като полиция,болници,правосадие,образование,спорт,и какво ли още не....тези не българи,които не милеят и за частица от държвата си ще ни хранят,плащат.охраняват.лекуват...Да хубаво е да имаш некои които да помогне,да даде старт във живота ти да те насочи в правата посока,но не и да те лансира за собствени стопански цели,Болно ми е защото всичките ни звена са пълни с неграмотни но имащи претенций работници,болно  ми е защото бих дал живота си,за честа за държавата и ако имах клетва кам държавата както всеки държавен служител полага бих я изпълнил,срам ме е че живея в тази държава,ние сме долнопробна,продажна нация,и затова сме си плащали със 750 години робство,тогава с кръв сме бранили и достоинство,може и малко да е било това,защото истинския българин е сложен на дравника или на кола,а продажнците и страхливците приемат фереджето:).ето за какво говоря,именно тези......ни управляват днес,тези които са избягали в чужбина,тези които са предавали вярата ни,тези които искат да ни унищожат като нация,а това е факт.които е безспорен...Не си мислете приятели че сам расист или мразя другите раси-напротив,аз сам си Чистокравен Българин,милея за моето но не мразя и чуждото...Моляви ако има такива като мен саберете се,снопа когато е с повече прачки се не чупи,затова колкото и малко да сме останали от Нека се пазим,нека сме задружни както циганите,нека сме братя,нека не се мразим и завиждаме един на другНека спасим Тази малка българиика защото ще ни вземат и нея.... Умолявам ви и нека бог е с нас