Emerald Travel /img/frontend/nomap.png"

Няма да давам оценка на фирмата.
Но пък ще кажа, че съм бил свидетел как служител на фирмата е агресивен към клиент и налита срещу него в Турция. И после същата агресивна "екскурзоводка" влезна в автобуса и по микрофона се опитваше да убеждава хората, че клиентът и е "размахвал юмруци". А то беше точно обратното. Тя на него размахваше юмруци. И то само защото той я попита съвсем възпитано, "защо сме тук?". Въпросът "защо сме тук?" беше зададен понеже шофьорите бяха объркали пътя и бяха спряли на някакъв паркинг и там пък бяха одраскали някаква паркирана кола и висяха да чакат... полиция ли, какво ли... Никой така и не разбра. А на хората никой нищо не обясняваше. Пътуване през нощта, някои тогава се събуждаха по местата си, гледат си GPS-ите по телефоните, виждат явно отклонение от маршрута, излизат навън да подишат свеж въздух, да пушат по цигара и не щеш ли, съвсем нормално задават въпроса "защо сме тук?". При което "екскурзоводката" изпадна в истерия. После и на мен ми крещеше и спрях да се занимавам с нея, защото ме натрови психически, ужасно.

НЕ пътувайте с Емералд в Турция, организацията им е под нулата! Няма кой от фирмата да благоволи да се обади на рецепцията в хотела (в нашия случай Буюк Берк в Айвалък), за да кажат на хората приблизителен час на тръгване обратно за България. Екскурзоводът Радостин си изключва телефона, а от централния офис "информират", че автобусът нямало да дойде преди 16-17 ч. Групата дремем все още, сега е 21 ч. Можехме да отидем на някоя от екскурзиите или поне да се насладим до последно на хубавото време на плажа, но от Емералд провалиха плановете ни, държейки ни в пълно неведение. Същото сториха и с часа на заминаване от София: бяха отговорили писмено за час в ранния следобед. Два дни преди тръгване обаче, промениха на 20,30 ч. - един ден от отпуска беше успешно провален. Простете, но такова нехайно отношение към клиентите е повече от унизително!
Турция, 1.10 2014

Някаква нова информация за фирмата? Чудя се дали да кандидатствам...

Лъжливи обещания, лъжливо работно време. Жестока експлоатация.
Първо те лъжат за работното време, казват 8 часа, а се работи почти 10, като е желателно да не се ползва обедната почивка. Работи се и в събота, а на итервюто като попиташ работи ли се в събота - отричат.
Има огромно текучество, само една стара служителка - инригантка. Останалата част от персонала постоянно се сменя.
Управителката Яна не уважава персонала си и се отнася с него, като към роби. Никакво уважение към клиентите също така.
Среда подходяща само за интриганти, хора със собствено мнение и уважение към себе си не се толерират.