Eurapel Communications /img/frontend/nomap.png"

Eurapel Communications

Ако някой иска да си скъса нервите и да бъде основен спонсор в Юрапел Комюникейшънс то нека заповяда там. От една година кораба е потънал. Далжът на хората по 4-5 месеца назад. Хората напускат заради не изплатени заплати, вземат нови хора и като задлъжнеят и към тях и те напускат. Тази фирма иска да изкара кризата на гърба на хората

Аз съм бивш служител на фирмата - бях дизайнер там в началото на 90-те, малко след като беше основана фирмата. Като чета коментарите на останалите, мога да ви "успокоя" че нещата не са се променили много за почти 20 години. Още тогава удържаха от заплатите, ако закъснееш сутрин с 5 мин, но г-жа Неделчева мрънкаше в края на работния ден че трябвало да се остане до късно докато не се свърши работата. Ежедневното отношение към служителите беше ОК стига да не настояваш да си получиш заплатата на време - тогава се превръщаш в черна овца.
Беше си приета стратегия, да има максимална експлоатация на служителите с минимално възможно възнаграждение и всеки месец като си получаваш заплатата се държаха че едва ли не ти правят услуга като ти плащат. Имаше и голямо текучество кадри поради това. Аз успях да се задържа 7-8 месеца ако помня добре.
Станах свидетел на ужасно отношение и некоректност на член от ръководството (тогавашен началник на полиграфския им отдел) към инвеститор, който им беше дал печатна апаратура за стопанисване. Това, в допълнение с постоянните интриги, "лигавенето" на управителката и проблемите със заплащането ме накараха да вдигна гълъбите. Единствения човек, с който можеше да се общува що годе беше Николай Димитров.

Нека кажем ясно и просто това, което ще бъде най-важно за бъдещите работници, за да няма разочарования още на старта. По време на интервюто за работа има една тема табу, която не се споменава и те прасва като мокър пешкир по тила, още в края на първия месец в "новата" фирма...Тази изненада е, че в този момент научаваш от колегите, че финансовите ти сметки за плащане на наем, консумативи и пр.др. циклични задържителни месечни разходи търпят крах! Ти си работил цял месец и нещо, но сега трябва да търсиш заем от някъде спешно...Причината?! Ами всички работници са "вързани" под формата на насилени,измамени по един и същ начин заемодатели от "интересно" решение, което не е упоменато в договора /няма защо да го търсите там/. ЗАПЛАТА СЕ ВЗЕМА СЛЕД 20-ТО ЧИСЛО НА СЛЕДВАЩИЯ МЕСЕЦ. Всички са длъжни да лансират принудително финансово фирмата по този начин с 2/3 от заплатата си /20 дни/ безвъзмезден труд /до 5 дни закъснение се приема по принцип за допустимо/. Това е против всички правила на Кодекса на труда и цялото българско законодателство, с всичките му подзаконови актове, но позволява на шефа да бичува и наказва "неверниците", дръзнали да напуснат...трепериш още близо месец след "изневярата" дали ще ти платят на добра воля тези изработени дни...Така че, през фирмата на г-жа Неделчева са минали не само добре обучени и талантливи същества, но и изключително недребнави и благородни, щом никой не е дръзнал да се обади където трябва,след толкова време лоша практика на тази "причудлива финансова хрумка"...След този първи шамар по носа, който те лишава от правото на достойнство, разбираш че обедните почивки, искането на отпуска, вземането на болнични и др. човешки несъвършенства, са изключително дразнещи за манталитета и разбиранията на главата на ръководството.

Мили бъдещи колеги, не си мислете, че тази фирма винаги е била в това си плачевно състояние днес. В нея са работили много вдъхновени и работохолични, умни хора...
Но колелото се върти и е дошло време за "кармичният" фирмен урок: Не всички са гладни, просещи работа и ЗАМЕНИМИ, г-жа Неделчева /ако някога го прочетете, следващите по-надолу редове също са за вас/! НЕзаменимите служители отиват някъде, където работят в позитивна и професионална среда, където уважават първо човешкото им достойнство, а също така и креативността им.Болезнен извод, че всъщност вие сте се оказвала толкова често заменимата...
Ако си позволите да отложите част от спешните си ангажименти в полза на това да навлезете по-надълбоко в работата на фирмата си, ще разберете, че хубавите неща изискват на първо място време, търпение, мислене, концентриран труд, а компютрите също са "хора" и не вършат нещата на секундата. Така ще откриете за себе си, че конкурси не се печелят с поставяне на задача един час преди появяването ви с пректите пред клиента и ще осъзнаете повече неща за вътрешната организация, степените на натовареност и индивидуална работа на служителите си...нещо повече, ще научите неволно имената им !

С много носталгия, скъсах синджира на "верните"

Нормално е мнението на хора, които вече не работят във фирмата по една или друга причина да е негативно. Ще кажа само, че когато човек има желание да работи и наистина е кадърен, го уважават. Ако искаш да не правиш нищо и да взимаш пари, е не е това мястото. Затова и давам 0 на въпроса съотношение раота/ свободно време. На работа се ходи, за да се работи, свободното време е след това.
Иван Кръстев- нормално отношение на ръководител. Все пак служителите трябва да имат някакъв респект. Ако си вършиш работата, нямаш проблеми.

еее.. колежке, малко грубо си се изказала, но.... :) не е лъжа. Аз лично имам лоши впечатления след интервюто си с Иван Кръстев - прекалено високо самочувствие има за себе си и за работата си. Коментарите на мои колеги за тази фирма не са никак добри. До сега не съм чула нищо положително за тях - има много голямо текучество на дизайнери и предпечатари. Познавам лично хора които са работили там и това което ми разказваха за обстановката се оказа вярно. Много голяма е преебавката при напускане - опитват се да удържат каквото могат и напускащия излиза "предателя", който заслужава да бъде наказан.
Там до преди месец е имало един доста добър дизайнер който просто си е тръгнал след няколко седмици работа - разказаха ми за него служители, които в момента работят в юрапел. има и още нещо и мисля че е доста важно - договора, който се подписва е с много неизгодни клаузи за служителя. Също - по никакъв начин да не се "изнася" информация за проектите, на които така или иначе си автор - нямаш право да си запишеш дори превю на сабствените проекти. Е как да си поддържа дизайнера портфолиото?? Също има особени клаузи за възможност да те съдят ако изнесеш или ползваш информация, която си придобил при работата си там - срока за това е 3 години!!
по отношение на работата там - този Иван Кръстев е много особен; ако не си неговите очи и уши - си прецакан; хората които не са му огодни са аутсайдери и винаги прецакани. Наистина юрапел е една селска фирма, на края на света / с автобус 102/ :)

наистина няма никакви допълнителни бонуси за извънреден труд, но за сметка на това има солени удръжки за закъснение сутрин. За вървенето в кал и прах - вярно, все пак е в кв. Витоша, където няма нищо наоколо!
Типична рекламна агенция със селски манталитет и "строги" дърти лелки.
А оригиналността на рекламните продукти - нула!!

Недостатъци:
- Отношение на ръководството и счетоводния персонал към дизайнерите - отвратително!
- компетентност на директорите - слаба;
- производство на некреативни реклами;
- осигуровка - минимална;
- удръжки при закъснение;
- липса на премия за извънреден труд;
местоположение и транспорт - на г**а на географията; вървене пеша в кал и прах 1км;
- интриги в колектива, от иначе симпатични хора;
- присъствие на разговор за доста големи удръжки при напускане, а отношението към този човек беше арогантно.

Положителни страни:
- готвачката прави сравнително добри гозби и цената им не е висока, но с леличката се държат отвратително като с добитък!!! /май това не е от положителните страни/

Класическа БГ фирма ама от близкото минало. Много недостатъци, за екстри не се сещам.

класическа българска фирма със своите и недостатъци и малки екстрички

Заплащането е минималното за типа на работа. Привилегията да работиш с още 7 8 човека в една зала не я броим. Колегите се сменяват на една година поради неадекватното заплащане и минималната усигоровка. Редовно се налага да се работи извън работно време, което е "по-желание", а заплащането му не се коментира .