ресторант ЕТНО /img/frontend/nomap.png"

ресторант ЕТНО

Преди време и аз "минах оттам"! От всички работещи, едва 25% имахме тр.договори.
Заплатите си вземахме с пазарлъци почти навреме,въпрос на "отвоюване", както спомена някой преди мен!
Много добра база, много приятна обстановка, изключителна прецизност към детайлите, което е нещо рядко срещано за останалите заведения!
Дотук свършват положителните неща.
Изключително лош мениджмънт (да се изразя ефимистично).Постоянно пазарене от страна на "шефа" за всичко свързано със заплащане или узаконяване статута на работещите.
Всичко започва с благи приказки и омайване и продължава по инерция.Когато си потърсиш правата, ти се обяснява колко не си прав, защо не си прав, при което се изисква от теб да се съгласиш едва ли не, че нахалстваш!
И на най-тъпият му е ясно, че заведението работи на пълна загуба и поддържането му от собственика е въпрос само на престиж! Но...когато си решил да субсидираш ресторант от подобни подбуди, трябва да предвидиш и субсидиране на работещите в него!
Почти няма служител, който е напуснал да си е взел последната заплата, това е факт!

Не си го причинявайте!

Това ако е фирма в която има нормална работна среда, аз съм трамвай. Първо „арабина“ изобщо не знае как да се отнася с персонала си, да не говорим за уважение или отношение. Ако има как не 24, а 48 часа ще те държи на работа, но няма да те поздрави, а ще намери повод да те обиди или ще ти търси грешки. Там дори и като клиент няма да се върна. Съветвам ВИ - НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!!

Румина е права, но пропусна само едно важно нещо. Ако си потърсиш парите ще те увикат (както обикновенно) и ще намерят причина да те глобят за нещо, за което даже и не знаеш, че си го направил. И независимо, по закон ти се полага платен отпуск, тук ако изобщо ползваш такъв не ти се заплаща (то ако си получиш заплатата "само" със седмица закъснение е радост, а камо ли за нещо, което ти се полага :) )-тук имаш само задължения-нямаш права! Една колежка напусна и и казали, че не била работила една година какъв платен отпуск иска и щом толкова знае няма да и плати нищо и още я бави! То и аз само да намеря нещо ще се махна, но как да ходя на интервюта като работя по 13 часа и 6 дена в седмицата?

Много се смях на мнението, на предишния "служител" , защото много се съмнявам да работи там-може да е познат или роднина на шефа, защото само те останаха там.
Първо за заплатата договаряш се за една- с няма и след месец ти я намалят с 20%. И ако не те изгонят, за да спестят от заплати и бъдеш сред избранитя да останат- ще има да си чакаш заплатата и аванса след 1-2 седмици след уговорената дата. Ако пък напуснеш, защотото не издържаш вече на 13-14 часови смени ( а по договор си на 8, а те осигуряват на 4 часа) няма да си видиш последната заплата, никога! И да звъниш на арабския шейх няма да ти вдигне. Забрави за парите си! А там вървят с близо 2 месеца на зад със заплащането! Ако не сте мазохисти и не искате да работите само за чест и слява и за без пари- не започвайте там! Ужасно е!

Едно от най-добрите места на които съм работел в България.
Да започнем от парите - каквато уговорка си бяхме направили в началото, такава си и остана, НО след като си я защитих. Което не е лошо - напротив, означава че знаеш ли и можеш ли - ще те послушат и уважат. Корегите са на ниво, оборудването - много добро, ново, и поддържано, чистотата е перфектна, което може и да ни ти хареса ако те мързи да чистиш, но ако те мързи по принцип - Етно не е място за теб.
Имаш ли желание - можеш да постигнеш много в Етно, да се забавляваш наистина с готини хора и да си получаваш добрите пари точно навреме.