Би Ем Ес Продъкшън ООД /img/frontend/nomap.png"

Би Ем Ес Продъкшън ООД

Работих повече от три години в тази фирма като оператор на струг със ЦПУ. Името ми е ....H.B...... и никога не бих желал да се завърна отново в тази фирма на работа.И така фактите:
1.По трудов договор бях оператор, но аз и всички мои колеги ежедневно извършваме настройки на детайли. За настройчик на металообработващи машини с ЦПУ , в НКПД 2005г. си има предвидена позиция с код 7223-3004.Защо в тази фирма не отразяват правилно нашата работа като професия? Сигурно за да спестят от осигуровки и да ни ощетят със заплащането.Моля за проверка.
2.Съгласно чл.140 от КТ задължава работодателя да осигури на работниците топла храна и ободрителни напитки при работа през нощта.
Това не се прави.На оператор / разбирай настройчик/ ежемесечно му се събират от 8 до 12 нощни смени.В тази фирма се работи на три смени, които всяка седмица и месец се разместват.Не се осигуряват нито топла храна , нито напитки.Може би смятат,че даването на ваучери за храна на три месеца е достатъчно?
3. Стационарният шмиргел в цех"Металообработка" на партера на сградата , на бул."Цветан Лазаров"106, не е обезопасен и окомплектован с прахоуловители и предпазители.Всички в цеха гълтаме праха.Да не коментираме, че е опасен за работа.
4.В цех "Металообработка" на тази фирма се обезмасляват метални детайли със силни разтворители като коресилин, бензин,спирт и т.н.
След това детайлите се нареждат от шлосерите на една маса и се подсушават ускорено със сгъстен въздух.Създава се силно обгазяване на атмосферата в цеха, което може да доведе взрив, пожар и постоянно уврежда дробовете и здравето на работещите там.За верноста на горното може да проверите и видите, че пластмасовите туби с разтворители се съхраняват под същата маса.Да усетите как излъчва разтворители платнената покривка на същата маса, защото се е използувала многократно за тази цел, без да се сменя и т.н.
5.В цех "Металообработка" са монтирани 4-ри струга с ЦПУ, една фреза с ЦПУ плюс шлосерския участък и приемно-предавателен участък.Всичко е разположено на много ограничено пространство и не отговаря на никъкви норми за охрана на труда.Шлосерите редовно трият и почистват метални повърхности с шкурки.Винаги е силно запрашено в цеха с метален прах и айрозоли от въздушните пистолети и охлаждането на машините.Вентилацията е отвратителна и може само да те разболее. Непрекъснато има отворени прозоци и врати през които става течение.Силните вибрации от струговете, отделяните ел.полета и топлина от двигателите при тази минимална площ допълнително силно увреждат здравето на операторите и работещите в цеха.За да не се отстранят досега тези тежки нарушения на условията за труд, вероятно някой отговарящ за тази фирма инспектор е купен!!
6.Често полагахме извънреден труд извън графика на редовните смени, който ни се заплащаше като редовен и не се отразява във фишовете за заплати като извънреден.Във фиша за месечната заплата няма графа за извънреден труд а всички оператори и персонал в цеха редовно полагат такъв, който не се оформя от администрацията със заповед и не се заплаща като извънреден труд със съответните увеличения.Самият фиш за заплата е анонимен документ.На него не е посочено коя фирма ти дава заплата и не може да служи като удостоверителен документ пред държавни органи и пред съда.

Те гледат — „Не вярвай на никого“

.........Х

А ДАЛИ ЗАСЛУЖАВАМЕ ДА ПОЛУЧАВАМЕ ПОВЕЧЕ ОТ ЛЕКАРИ И УЧИТЕЛИ,А?ЗА НЕКВАЛИФИЦИРАН ТРУД -ТОЛКОЗ. ДРУГОТО Е БИ ЕМ ЕС ЕДИНИЦА.Р.

Време е да затворим кепенци .

мизерията е голяма, заплащането е под всякаква критика. Работнкиа няма защита от прекия ръководител.

ako pitate men nikoi zdravo misle6t 4ovek ne trqbva da si pomislq za tam. t.n. 6efofe ako mogat izob6to da se narekat takiva ne za4itat nikakvi prava na rabotnicite si. uslovia na rabota nqma kakto varvqt ne6tata nqma i da ima za v bade6te kaadrnia personal napuska tam prosto nqma razvitie. ne6tata varvqt ot zle na po zle, ama sa si vinovni i rabtnicite im 4e si traqt i ni6to ne pravqt.

v tazi firma ne uvajavat personala si ne go cenqt i zatova ima takova teku4estvo na kadri.Tam nqma na4in da se zadyrjat kadyrni xora. Radvam se 4e napusnax!!!!!

Ха-ха, немска фирма-българска мизерия! Тя е толкова немска, колкото аз съм Папата. Бях на интервю там и като видях какви отрови се дишат, направо се отказах. Имам един познат, който бачкаше там и той ми каза, че и заплатите са под средните за бранша.

Прав си, брато! Мизерияяяя!

Мизерия отвсякъде!