Би Ем Ес Продъкшън ООД /img/frontend/nomap.png"

Би Ем Ес Продъкшън ООД

Жалка трагедия.поздрави за баба Монкова:)

Ами какво да кажа,там заплатите се дават по симпатии,не дали работиш или не.Всичко останало е пълна скръб.

Какво да кажа всичко е истина.Положително нещо не мога да кажа.Ако имаше нещо положително щях да кажа.

На обявена заплата в jobs.bg от 1500 лв., ми предложиха 1000 лв. по договор стартова заплата, като гарантиран минимум - останалото - бонус. След 2 месеца бонус - кур! Оставиха ме на 1000 лв., което не може да ми покрие само горивото да ходя на работа и зимния ток. Не се лъжете, началството са мизерници и обещаните бонуси, ще ги видите през крив макарон!
Повечето колеги се отнасяха много добре с мене. Началник отдел не винаги успяваше да ми даде достатъчно задания за да си уплътня работното време. Понякога чаках части от отдел доставки за някои от проектите ми. В един такъв момент един от помаците ми завидя, че седя няколко дена без задание и ме изпорти на собственика на фирмата, че съм без задание, което реално не е моя вина, защото аз не си го измислям сам. Трябва да ми бъде дадено от началник отдел. Като говориме за напускане - договорът е асиметричен - ако те искат да ме уволнят в изпитателен срок, който го слагат максимално предвидения в закона, могат за 1 ден да ме уволнят. Ако аз исксм да напусна, трябва месец предизвестие! Уволниха ме в изпитателен срок, което беше добре, защото аз така или иначе бях решил да напускам при обещани 1500 лв. + растеж и реални 1000 лв.!
По точката с колегите слагам 5 звезди, защото 99% от колегите са свестни, само един е педераст!
Между другото не ми беше изготвена длъжностна храктеристика, което е нарушение по чл. 417 от КТ и се наказва с глоба от 1500 до 15000 лв. за фирмата и 1000 до 10000 за длъжностното лице, по чиято вина е нарушението. Като имам повече време, ще напиша официално оплакване по този случай до Инспекция по Труда!

Не се лъжете да почвате ,за пореден път съжелявам че не съм напуснал по рано за 5 дена болничен ме одрезаха 300 лв , не плащат вредни смърди на лепило , алуминий , полиаретан се носят във въздуха , не ценят човекия труд това си е семейна фирма всички главни са си роднини ,отделно като излезнеш отпуска те цакат яко , миналата година заради 5 дена отпуска бях с 350 лв надолу , има много по нормални работи от тая от 8:30 до 17:30 .

Здравейте ще напиша следващите редове и заставам зад мнението си. Нека всеки си направи сам за себе си сметка дали си заслужава да започва работа в тази фирма. На 24.04.2017г. беше сключен договор между мен М.К. и "Би Ем Ес Продъкшън" ООД. За следното "Работник Навиване на Бобини" по договор работник сглобяване на детайли. С основно месечно трудово възнаграждение 460лв. (по предварителните разговори и интервюта никъде не се споменаваш на каква сума подписваш договора и оставаш с впечатление че е на сумата за която сте се разбрали след зададен въпрос защо не пише сумата за която сте се договорили предварително а именно (750лв.)ми се обясни че те реално те осигуряват на 750лв. но договорите се подписвали така. Ваучерите за храна ми беше обяснено че се предоставят на ТРИ месеца от започване на работа и са на стойност 60лв тоест след края на 3-тия месец работа ти дават 180лв. Ваучери за храна. Подсигуряват ти карта за градски транспорт но на втория месец. Заплатите също вървят със 1 месец назад. След подписване на договора веднага почнах работа предварително ми беше обяснено къде и какво трябва да правя а благодарение на предходни мнения от тук знаех че имат проблем с абсорбацията във помещенията. Дори още на самото интервю докато ми показваха работното място където ще навивам бобини изрично ме попитаха дали имам проблем с миризмата а именно силна миризма на ацетон, лепила и лакове. Обясниха ми се че предоставят маски за лице и че ако имам проблеми мога да ги ползвам. Така моето приключение започна , сега е момента да вметна че се занимавам с КАР АУДИО и това да започна във фирмата беше голяма ЧЕСТ за мен и за хобито и занаята с който се занимавам. Мислех че ще науча доста неща и като човек който се интересува ще му бъде обърнато нужното внимание от абсолютно всеки един технически грамотен човек във фирмата и по различните отдели за да мога да допринасям на фирмата със знанията и постиженията ми до момента и разбира се да научавам нови неща. Е уви не се получи така. Започнах да навивам бобини машините който се ползват са доста стари но леко "подобрени" или иначе казано морално остаряли машини често избързват прескачат или имат нужда от финна настройка за да се получават добре навивките на бобините (както сигурно се сещате веднага се казва че всеки момент пристигат новите машини и да не се впечатлявам и нервирам ако има проблеми) . От начало почнах да правя бобини тип 450. Исках да се науча как да правя най-добрите бобини и да разбера тънкостите на занаята. Колегите и ръководителя на отдела ми помогнаха да науча някой от тънкостите на Бобинара и винаги когато съм имал въпроси са ми помагали, за което им благодаря!Справях се доста добре, колежките и колегите са приятни хора и минава доста бързо работния процес. Преди да започна работа знаех че в завода има склад с преоценени говорители и други работи който ги продават на служителите си на минимални цени. От начало подхвърлих че имам нужда от някой неща за който ще си платя но някой хора се направиха че не знаят за какво говоря. В този момента желанието ми за работа и мнението ми за фирмата се промени коренно. Бях "посъветван" да си трая засега защото съм нов работник и като му дойде времето съм щял да си закупя каквото ми е нужно.А до тогава за да покажа отдадеността си към фирмата мога да навивам повече бобини и ако съм навивал повече 750-те лева са можели да скочат до доста повече. (благодарение на БМС единиците). Продължих да работя но не и да си трая предстоеше ми състезание по Кар Аудио и исках да се подготвя достатъчно добре имах въпрос относно говорителя с който ще се представя обърна ми се малко внимание докато показвах характеристиките му и ми казаха да го занеса в работата, занесох го и в почивката го разгледахме при което ми се отговори "това нещо има само визия и хубава трептилка но е боклук" говорителя струва около 2300лв. и постига резултат от около 149DB !!!Съгласих се с мнението им и поисках да направя представителна кола на BMS с мой средства и всичко останало но отново не ми се позволи да изкажа плановете си пред някой висшестоящ а ми се отговори "ти за какво си дошъл тука да работиш или да си оправяш говорителите, не ни занимавай повече". Мина състезанието (на което взех 3-то място). Бях си починал и достатъчно в добро настроение реших че грешката е в мен и че ако покажа че мога и си трая ще ми се обърне нужното внимание.Почнах да навивам по 20 бобини на ден в продължение на три дни отново нищо не се случваше относно моите запитвания да си закупя някой неща от тях. Изведнъж осъзнах че всичко е една загубена кауза и освен да им дишам боклуците, да си трова нервите, да им работя и да взема чак след 1 месец и половина пари реших да напусна 19.05. Изчаках края на работния ден и си тръгнах. Когато отидох след няколко дни да подписвам документите за напускане видях една г-жа а именно Христина Христова която отговаря за склада с преоценените неща. Помолих я да ми помогне и да си закупя някой работи. Тя ми каза да отида с някой ръководител и да напиша какво има и какво ми трябва, а после да и дам списъка а тя до една седмица ще ми отговори. Така и направих дадох списъка написах си телефонния номер и зачаках в щастие и в мисълта че не е трябвало да напускам.След 2 седмици чакане звъннах на фирмата на телефона прехвърлиха ме към нея и ми беше казано че до няколко дни ще се свърже с мен изчаках още 2 седмици при което осъзнах колко заблуден съм бил да и повярвам.Нарочно почнах да звъня през ден в фирмата и все ми казваха че е заета и не можеше да говори. Накрая се отказах защото осъзнах че няма да изготви нищо и че се занимавам с фирма без капка морал и уважение!

Заплатите който ми бяха превели са: за месец Април 5 работни дни 128лв, А за месец Май 15 работни дни 177лв. Което е далеч от 750нетна заплата.

750/21=35лв на ден.По тази сметка парите който трябваше да взема са за
5дни по 35лв=175 за април. А за май 15дни х35=525лв.

Явно не могат да броят нищо друго освен паричките от еврофондовете но за тях ще говоря някой друг път.

Марияне,съжалявам за болестта ти,но не мислиш ли че тая болест е следствие от работата ти там?? Освен това естествено,че ще ти се мазнят шефовете,нали искат да скрият ненормалната обстановка,в която вяно се работи.А тя като гледам, е че хората се използват за филтъри на "въздуха" вътре.Разбира се в БГ всеки рОботодател спестява средства за да защити здравето на работника и се гледа бързата и максималната печалба на биг боса.Никога не бих рискувал здравето си за да може някой да се нагуши,а аз да умра по болниците пълни с некадърни доктори. Тези, които ставаха за нещо избягаха от мизерията,аз мисля да направя същото като млад специалист!

Прекалено много намалиха заплатите във фирмата, а работата си остана същата. От 2 години работя там, но вече нямам търпение да се махна, и при първа възможност ще го направя. Не си стръва за 500- 600 лева да си тровиш здравето и нервите. Работи се с лепила и смоли, а в същото време няма климатик или вентилация, и можете да си представите, когато времето навън е 40 градуса, какво става в цеха.

Във фирма БМС Продъкшън работих 7 години но за моя зла участ се разболях от тежка болест.До мен непрекъснато бяха моите колеги и приятели от фирмата както и ръководството в лицето на г-жа Цветанка Момкова и инж.Д.Димитров които ми помогнаха не само материално но ми даваха сили в неравната борба с рака.Сега вече съм пенсионер и единственото което ми липсва са колегите и приятели от БМС които чувствам като мои близки роднини.
     Още веднъж искам да благодаря на ръководството за хубавите моменти,за битките които заедно сме водили и печелили,в мое лице имат един истински приятел.

Здравейте, искам да попитам някой, който е работил в бобинажната на тази фирма, как са условията на труд и заплащането в този отдел на фирмата.