Актавис ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Лозенец, АТАНАС ДУКОВ, 29&markers=София,Район р-н Лозенец, АТАНАС ДУКОВ, 29

Актавис ЕАД

непрекъснати съкращения на персонала,,интригантство и източване на фирмата в дупница от управлението в софия.пълна смехория.

Наистина е шуробаджинащина.
Мнго се радвам че се отървах от там на млади години.
Относно бонусите- в група"А" винаги влизаха хора на шефа ....

Мислех да кандидатствам в тази фирма, най-вероятно имам и добри шансове за постъпване, но се радвам, че първо посетих този сайт. Прочетох внимателно всичко и със сигурност няма да бъда част от този отбор. От тези страници прелива отчаяние и злоба, Прекалено много е и се усеща, че е писано от различни хора, за да е само голо плюене. А и проучването ми по пресата в последната година сочи, че Актавис върви смело надолу, за сметка на Софарма. Много съжалявам, но не ме бройте. Благодаря, че има този сайт.

За АКТАВИС много мога да говоря. Помня предприятието като ХФЗ - Троян, след това Балканфарма и т.н. Определено е школа, а школи за подготвени специалисти има малко в България. Отношенията са преситени, като в римско време "разделяй и владей". Стресът е в максимални дози, като отрова в душата. Мнозина напуснахме, ценейки преди всичко здравето си, не съжаляваме, защото получихме това което искахме - знания и опит. С разгърнат потенциал можеш да работиш навсякъде при далеч по-добри условия. След години избутваш от душата си натрупания стрес и негативизма и си спомняш с носталгия за професионалното бойно поле, което те е създало като специалист. Нелепо е, че след всичко което преживях в тази фирма сега си спомням с умиление. Може би за толкова години много неща са се променили, но обичах работата си и знам едно, че тази фирма ме създаде и че може със сигурност да се гордее най-вече с напусналите си кадри. Справяме се навсякъде и по-добре от дългогодишните специалисти в други фирми и браншове. Благодаря ти Балканфарма ! Благодаря ти Троян ! Избрах по-лек режим :), но......удивих околните с желязната си дисциплина и поемането на отговорност, със светкавичното си навлизане в работата.Сега и това ми пречи, защото като цяло в България не са и необходими кадърни хора - знаеш, можеш и го правиш, и разбира се ще го правиш и занапред и заради другите, ще буташ, ще ги носиш, докато се сринеш. Сега разглеждам и другата страна на медала, за която нашето предприятие ХФЗ или АКТАВИС пропусна да ни каже. Успех на всички, които искат да придобият опит и компетентност. Стигнете ли до това ниво и България ще ви е тясна.

В момента работя във фирмата и съм както съгласна и така и несъгласна с мненията писани за Актавис и Хигия.На фона на безработицата в страната заплащането е що-годе добро.Факт е че 98% от служителите не получават това което заслужават-от там идва и нежеланието за разгръщане на целия потенциал на работната ръка.Доказано е, че кадърните хора между нас са много.Ако сегашното ръковдство желае да ги запази първо над това трябва да се помисли. Факт е че никой не знае кога може да се раздели с работното си място,няма комуникация между работник работодател.Всеки новоназначен шеф започва да прилага своите идеи за бързо развитие и качествен бизнес но общо взето ентусиазмът им се изпарява доста бързо и всичко се започва отначало.И от това стада кой-обикновеният работник.

Повишете запатите,обърнете внимание на работниците си,покажете им че сте загрижени за тях,те са част от вашият успех,точно те са хората които постигат вашите мечти.

Фирма която явно не желае да се развива напред най-вече заради шуробаджанашките връзки в нея.Постоянно ти се месят в работата и не ти дават да работиш спокойно.Постоянно си под стрес и проблеми.Едва ли ще се оправи това положение някога.А лошото е че има много кадърни хора в тази фирма но те са жестоко демотивирани и недооценени.

Много хубава и пресперираща фирма в миналото, 1970-1997 . След това и извор на шуро-баджо , полицейщина , отрови , разбити нерви, и намалящи заплати. Изключително некадърно управление с единствено желание за кражби и лично облагодетелстване на мениджърите. Голямо текучество и постоянно назначаване на олигофрени протежета. Работа в постоянен стрес и езедневни заплахи и обиди. Добри колеги и материална база. Ако нямате къде и какво да работите- само тогава ходете там.

Не ходете там мили хора. Ще си скъсате нервите, селянията и шуробаджанащината са тотални......
Жалко че се срещат и свестни хора, но откровенно казано не знам какво чакат да се случи.

Лоша, клюкарска атмосфера, липса на колегиалност, непрестанно текучество- на всички нива. Взаимно изключващи се заповеди от мениджърите на различни позиции. Фирмата реално е фалирала и е пред разпродажба. Основна промоционална активност- организиране на екскурзии в чужбина за лекари или плащане cash, срещу изписване на лекарства и разбира се покрай това "добавена" стойност за съответния мениджър. Все още има качествени колеги, но ГОЛЯМ СТРАХ.

Тъй като в момента работя в Актавис - Троян бих искала да споделя някои неща, така да се каже от първа ръка:
Заплащането е повече от прилично на фона на заплатите в града. Имайте предвид, че осигуровките са на пълна работна заплата, дават се пари за храна, един път годишно ( преди беше по- често, ама все пак е криза) има "бонуси", обикновено по една заплата. Извънреден труд, нощен труд - всичко се заплаща със ставки над изискуемите от наредбите. Тъй като едан заплата не е само това , което работника получава, а и цената, която работодателя плаща - като общо се получава една повече от прилична сума. Едно мога да кажа: заплатите НИКОГА не са забавяни и с ден и банките охотно отпускат кредити на служители от фирмата.
Уважението към персонала е нещо относително. Никога не можеш да угодиш на всички.
Привилегии просто няма, поне за по- голямата част от персонала
Фирмена сигурност: фирмата е работеща, няма индикации за съкращения, строят нови складове, влагат пари в инфраструктура...
Потенциалът за развитие във вертикала е нулев. Потенциал за развитие по хоризонтала: голям. Фирмата влага много пари в обучение на работниците и служителите - като се почне от езиковото обучение и се стигне до тясно специализирани обучения.
В Троян не е сериозно да се отчита като фактор местоположението. Ние не сме София. Тук всеки стига до работата си за мах 20 мин.
Колеги: има доста с болни амбиции има и такива, които не знаят какво работят, има и работяги, които изнасят горните на плещите си. За добро или за зло фирмата е устроена доста бюрократично и има всякакъв тип служители.
Работна среда: топло е, светло е. Работодателят стимулира инициативите на работниците и служителите. Единствения проблем е, че нямаме фирмен стол и ядем само сухоежбини.