Анди ООД /img/frontend/nomap.png"

Когато постъпих на работа във филиала на фирмата в София, управителя инж. Кирил Радев бе много учтив, галантен, проявяващ съчувствие и разбиране. Човека е разбран и начетен, спазва уговорките си и всичко, което обещава, грижи се безопасността и сигурността на монтажниците. Въпреки всичко има какво да се желае от него тъй като е субективен. Натам. В софийския офис структурата на персонала е следната: Управител > Технически ръководител, IT-та, технически сътрудници (занимаващи се с документацията), склададжия > Монтажници. Монтажниците са подчинени пряко на техническия ръководител, който има качества на ръководител, но не и на лидер (каквито несъмнено се изискват за управление на 20+ човека). Не желая да го коментирам подробно и обстоятелствено, само ще споделя, че с него безпроблемно се работи в отношения шеф-слуга, в противен случай може да имате неприятности. Съпътстващата документация, която попълват монтажниците е много и голяма част от времето за работа преминава в писане на безсмислени формуляри, което е така, защото Фирмата работи по стандартизирана процедура - ISO 9001 (ако правилно си спомням). Тъй като "проектите, чертежите и плановете" (често правени от "по-висш монтажник" на коляно) се произвеждат от IT-тата, същите също се явяват началници и често във връзка с това възниква конфликт, в които почти винаги монтажника е крив, ако не умее да се защитава. Колегите. Към 2018 г. повечето са точни, отзовават се на нужда от помощ, пазят си гърбовете , обясняват на новите колеги принципите на работа и свързване на системите. Разбира се както навсякъде, така и в Анди - София има доносници и лайнари. С двама такива се наложи и работехме заедно дълго, разбира се, се държаха ужасно. Има такива монтажници, които работейки там от 8-9 години се имат за (богЪТ :) ) повече от другите и злоупотребяват с влияние както и с поведението си. Техниката се води на гъза на монтажниците - ако се загуби или открадне, се плаща от тях, има такива случаи. Измежду монтажниците има крадци на инструменти (знае се кой е). Когато постъпих личните инструменти се купуваха от "бригадира", което пораждаше кавги в последствие, тъй като в дадени моменти при обективна необходимост липсват нужните инструменти.. Това се промени благодарение на един дето си отиде от фирмата, сега всеки може да си купи инструмент за куфара сам, и парите му се възстановяват срещу касов бон+фактура. Обикновено се работи по двама, ако няма други обстоятелства. Има коректни монтажници, има непокиси, темерути, дядовци, дечковци, повечето макар работейки в софийския офис са от провинцията. Дават се нощни дежурства, които траят по 1 седмица, без изключение на официални празници, на ротационен принцип между старите работници. Заплащането за нощните смени е слабо. Извънредно се работи рядко, при нужда, по желание, и се плаща прилично. Подвижния състав е в лошо състояние, като 85% от него е над 13 години към момента. Увеличение на заплатата се случва след като овладееш изцяло една или няколко системи и преминеш изпит лично пред управителя. Върти те доста, но е нормално - иска резултат. Зимата може да си я изкараш на студа (по цял ден) без на някой от "висшите" да му пука за вас. Има коледно фирмено парти, обикновено е коч company, не може да си взимате приятелките или жените, а и повярвайте не бихте искали... Официалното работно време е от 8:30 до 17:30... Само че... от вас се изисква във фирмата да сте в 8:00 и в 92% от случаите не си тръгвате преди 18:00, тъй като имате да подготвяте материали за следващия ден. След като прочетете обявата за работа на Анди София ще останете с впечатление, че само ще връзвате камери, датчици, някой друг кабел ще пуснете, някоя друга настройка на NVR ще направите и ще работите в идилия. Всъщност ще копаете канали с кирка и лопата (дори в дъжда и/или зимата), ще опъвате оптики, и FTP с рейка в шахти, ще полагате кабели по най-разнородни "трасета" където плъховете дори са забравили да минават, ще се катерите по най-невероятни места, ще дишате прахоляк и ще видите неща, които ще ви изумят. Настройките, програмирането и "лъвския пай" от работата е за монтажниците - шефчета. В заключение мога да кажа, че едва ли в други фирми е по-различно от това, което описах, не искам да обезсърчавам никой. Това е монтажническата работа. Това са обстоятелствата и част от схемата в Анди София. Успех на всички.

Дали има някой да напише някакво по-ново мнение за фирмата.
В момента има обява за работа, а мненията, които виждам са от преди 2 години.
Предварително Благодаря!

Докато господин Андреев беше на чело.Работите не бяха толкова зле.Обаче като спря да си гори ръцете условията за работа коренно се измениха.Доста добри специалисти се махнаха заради простотийте на някои регионални управители и не само.Някои хора се взеха много на сериозно и работата се сговни.Такава голяма фирма не се управлява само с наръчници и четене трябва и малко акъл.

1. До "Наблюдател" – Хубаво е когато коментираш образованието на хората да притежаваш поне основно (1-8 клас). Явно при теб то липсва, защото там се учи едно от най-елементарните правила: В българския език думите в множествено число завършват на „И” а не с „Й”. Пише се „лекции, а не лекций”. Жалко, че такива хора днес управляват бизнеса от най-малкия до най-големия и после тези с образованието им са виновни. Те не мързелуват или работят бавно, ако Ви се струва така то това е просто защото работят мислейки.
2. За АНДИ.
В интерес на истината според мен служителките не са избирани по размера на бюстовете им.
Нещото което най-нехаресвам е липсата на организация и ясни задължения за служителите, управлението - прочели от тук там как се управлява голяма фирма и ето разбираме от всичко.
Липса на мотивация за работа. Не може с непрекъснато недоволство да накараш някой да работи по-добре. Проблема не винаги е в е работника. Този който трябва да го мотивира също трябва да се замисли (ако може, все пак повечето от великите бизнесмени в България нямат оборудване за това).

1 точка

какво да ви кажа за фирмата, всичко е вярно. работих достатъчно време в тази фирма - ниска заплати. шанс за повече - доносничество и подмазване на шефа! само така става. в пловдив е ясно - пари за глупости и съкращават парите за обисите в страната. пълни глупости. много са зле в пловдив. всички мадами - любовници и съпруги. има да чакаш да ти свършат работа..... срещнох там и невероятни колеби но бяха малцина!мн глупости видях в тази фирма, ама мнооого!
не бих работил отново там, каквото и да ми предлагат. със здраве ! и една майна за симо от Вн!

Ходих на интервю и мога да кажа, че имаше някакви недоизказани неща, абе намеци.

Някои хора си мислят, че като имат висше образование и всички трябва да се съобразяват с тях.Не така дами и господа.Може да имате две висши и пак да не отговаряте за дадени работни места.Знаете ли защо не ви оценят(повишават)? Защото може би сте пропуснали доста лекций по време на следването си.Или просто сте мързели и гледате да клинчите.А сега ще ви кажа нещо много важно.Не че не се гледа с какво образование сте,но и какво можете.Повечето мрънкала са като вас.Наслука.

В тази фирма работи съпруга ми, който е със стаж с компютърни умения, с висше образование и с английски език, въобще със всички изброени екстри. Работи там доста време, положи доста усилия и все се надяваше, че ще оценят усилията му, обаче във фирмата има посредствени хора, на които явно собственикът много държи, защото непрекъснато се вслушва в интригите им и не оценява градивните идеи. Заплащането е доста ниско като се има предвид обема на работата и непрекъснатия стрес от несигурността да не те уволнят в резултат на интрига, а откакто преместиха офиса на километри извън града без да осигуряват транспорт е направо кошмар. Аз също опитах да кандидатствам за работа там. С висше образование съм, с отлични знания по английски и компютърни умения. Когато приемаха документите ми ме посъветваха да махна снимката си "за да не подвеждаме господин Андреев". За едната длъжност веднага ми обясниха, че не мога да кандидатствам защото се търсела служителка с голям бюст?! Извикаха ме втори път за да докажа компютърните си умения. Доста трудно ми беше да се добера до фирмата, тъй като няма никакъв транспорт до там. Когато влязох и седнах пред компютъра, проверяващата знанията ми служителка не ми обясни веднага какво трябва да правя, а си говореше с някакви мъже и флиртуваше с тях. трябваше да я попитам на няколко пъти кога ще започнем, за да се сети да ми даде указания. Даде ми да правя някакъв документ където трябваше да правя само copy paste, и ме остави. няколко пъти й казах, че съм готова, обаче тя беше заета с приятни разговори с някакви техници, с които разговаряше доста свойски. Когато благоволи да ми обърне внимание ми каза, че много съжалява, обаче съм се справила много бавно и клиентът нямало да чака толкова време. Като излизах за всеки случай ме изпрати чак до вратата за да не взема да отида да говоря с господин Андреев. Служителката се казва Катя и явно е "много квалифициран" кадър щом като я държат там без да върши никаква работа или може би в тази така нестандартна фирма е имало конкурс по флирт при назначаването й на работа. Учудващо е, че господин Андреев е толкова нехаен към назначаването на служителите си. Все се надявах, че в личен разговор ще мога да го убедя в желанието ми да работя за него със всички сили / а повярвайте доста съм продуктивна, когато го правя/. Явно не го интересуват наистина квалифицирани служители. Сега планирам операция за увеличаване на бюста за да съм конкурентноспособна на трудовия пазар ;). Последното беше шега разбира се. Но вие сами си направете изводите.

Това е една измамна фирма,в която нямаш сигурност за утрешния ден!Във Велико Търново идва тоя шеф на Анди с чисто нова кола и вика "КРИЗА" ебати помияра и съкрати 3-ма човека,а остави работници със средно образование с коефициент на интелигентност 0 а изгони хора с висше образование.Сам върви към фалита си!!!!
Това са хипер интриганти и хора на които трябва да им се лижат задните части за да си добре.
ХОРА БЯГАЙТЕ ОТ ТАМ!НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ЛЪЖЦИ СА!!!!

predi 3 god be6e dobre sega e mnogo zle