ЗЕЕБУРГЕР Информатик ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. „Григорий Горбатенко“ 6, 1784 София&markers=София,ул. „Григорий Горбатенко“ 6, 1784 София

ЗЕЕБУРГЕР Информатик ЕООД

За да не празнословим, нека погледнем одобрените европроекти на фирмата.

Списък на одобрените за финансиране проектни предложения
BG05M9OP001-1.021 ”Обучения за заети лица”
Зеебургер - информатик ЕООД - 223 822.50лв

Кандидатите от университетите са подходящи защото нямат много знания и могат да бъдат разкарани лесно.
След кратка справка можем да пресметнем разходите за стажант 6 месеца х 600лв = 3600лв + осигуровки. Иначе казано за около 50 000лв разход можем да "обучим" някакви хора и после да ги освободим. Именно и затова се подписват 6 месечните договори.

Фирмата е добра. Като човек сменил няколко в последната една година, за момента съм впечатлен. От няколко месеца съм и все още не съм на постояннен договор, но смятам това ще се случи. Колегите са отворени за комуникация и да ти помогнат, което за хора без опит (като мен) е страхотно. Малко неприятни графици на работното време и задължителна ообедна почивка, но това са както се вика 'бели кахъри', все пак има възможност за гъвкаво работно време в голяма степен.

За момента съм доволен служител и смятам, че ако има възможност за релевантно развитие във всички области(интелектуално,финансово и прочие) бих останал слуител на ЗЕЕБУРГЕР ИНФОРМАТИК за дълги години.

Фирмата Ви взима на стаж с големи обещания, с цел да Ви мотивира. На стажа няма почти никакво обучение от тяхна страна - дават ви стол, компютър, списък с теми и задачи. На конкретни въпроси свързани с програмирането получавате отговор - "Имаш интернет". Задачите им не бяха особено трудни, но след като успехът ми беше забелязан, сложността започна рязко да расте. От самото начало бяха решени, че нямат нужда от човек за тази позиция (но го криеха много добре). Разбира се след като представих решения на всичките им задачи (на които никой не обърна почти никакво внимание) започнаха коментари от рода на "Не си сериозен", "Не четеш достатъчно", "Загуби твърде много време" и т.н. Накрая на стажа получих 5 дена отпуск (които не бях искал), с цел да им се махна от главата, въпреки че аз имах желание да работя до последно. Очевидно фирмата няма нужда от нов персонал, офисът в Пловдив е препълнен.

Здравей,

Нещо си се объркал.. Не мисля, че си наясно с позицията на колегата, които визираш..

Това, че има зададена роля от ръководството на компанията не го прави "шеф" или "пряк ръководител" на жена му, lol.

Тук е важно и да се вметне, че ако не е той, ще има работа за мен и теб - 5 пъти повече, от колкото има в момента, ама за същите пари, та не виждам смисъл точно от въпросния колега да мрънкаш? Или дори не си запознат със зададената му роля, която определи за някъв вид мениджърска позиция?

Искам да изразя мнението си за фирмата, като говорим с примери.

Няма да говоря с имена, но то е от ясно по ясно.

Как може съпрузи да работят на едно и също място, и на всичкото отгоре единият е пряк ръководител на другия.
Нима това не е конфликт на интереси? Както всички знаем увеличениеята и бонусите се определят от преките ръководители. Сами да си направим изводите...
Нима при възникнал конфликт, оценката на прекият ръководител би била безпристрастна?

Вие как мислите мили хора? Защото за мен това е прекрасен пример за конфликт на интереси. :)
Това разбира се са само малка част от нещата, които се случват във фирмата. Разбира се има и още много такива примери, хората които работят във фирмата, знаят прекрасно тези неща и мисля, че ще разберат за какво иде реч.

Много хора напуснаха заради това мило семейство, и ще продължат да напускат. Това разбира се не е от значение за мениджмънта явно.

Цунки.
Заинтересован служител!

"Истината е че компанията кандидатства по европрограми, наема ви по европрограма и след 6-те ви месеца пробен период ви казва довиждане."
>>> Интересна конспирация, според мен по-скоро не си ставал за тази работа по някаква причина.

Факт е, че фирмата е дала шанс на мнозина, които в началото дори не знаят как да пуснат ping, но са имали мотивация и потенциал да се учат. Такива колеги, които са приключили успешно стажа си, работят с успех и с години на постоянна позиция (мога да изброя десетки имена в Service отдела). Шанс се дава на хора, които знаят как да се възползват от него.

Относно негативните коментари по-долу, предполагам са писани под афект или от хора, които не са работили наистина в компанията. Аз лично я препоръчвам като чудесно място за започване или продължаване на ИТ кариерата, цени се и съвестната работа и лоялността. А хейтъри в България за съжаление много ...

Не си струва да кандидатствате за работа в компанията. Макар да имате наистина добра работна атмосфера, уютен офис и т.н. в края на изпитателния срок ще ви кажат довиждане, като господин управителят Христо Телятинов ще започне да ви лъже колко зле сте се справяли с работата си. Истината е че компанията кандидатства по европрограми, наема ви по европрограма и след 6-те ви месеца пробен период ви казва довиждане.

Прав си, бонуса ми е мега мизерен, едвам 100-те лева връзвам и то не всеки път :( Едвам ни стигат на половината служители, дето си изплащаме колите с него..

Що не вземеш да се преместиш в "новата" фирма, дето рекламираш? А, чакай.. Може би защото turnover employee rate-а им е същия, като заплатите дето дават, а именно над 40%, където ще те държат 6 месеца при почти толко яките обещани условия, докато не си тръгнеш сам. Тая игра сме я играли и не е яка :/

Странно. Как пък за нормалните служители развитие има, а Вас все не ви оценяват и никога не си получавате обещаното :(

Ма то норлано, все пак Вие сте технически грамотни и си изкарвате хляба с работа, а не "лизане на подметки", как да стане да има пари и развитие :((

PS: Ако си заинтересуван на какво имат вкус топките на шефа, заповядай да ти лъхна, че до ся изкарвах бонуса (аз, кат казах, че парите не стигат..), тамън ще ти счупя пръста, с който пишеш тъпотии.

PS2: Като споменахме писане на тъпотии, съдейки как точно пишеш, ако бях на мястото на мениджмънта и аз повече от 100 лева бонус не бих ти дал..

По всичко личи, че "Мачка" или по-точно калиткото писал долният коментар е някое леке от мениджмънта на тази умряла фирма или още по-зле - тъпанар, тип мазняр, лижещ подметки за да получи голям бонус в размер на.... 100 лева... :) За съжаление изгубих не малко време и нерви с този работодател и това е единствената фирма, в която не мога да се сетя за нещо хубаво. Забелязах, че в някои от коментарите се изтъква колко била стара фирмата. Това обаче има точно НИКАКВО значение. За 20 години в България, все още предлагат смешно заплащане, гаден офис и евтин офис и не на последно място - много слабо развитие. Като обещания са силни всички мениджъри и hr-и във фирмата, но само до там. Спомням си, че като ме наемаха преди няколко години години ми изгубиха значително време покрай интервюта, а след като проучих се оказа, че не само са ми изгубили времето, ами и плащат значително по-малко от други работодатели. За 20 години в България в тази фирма са се изтарикатили до най-висока степен. Ако ви е първа работа за около година би било окей, колкото да съберете малко опит, но като цяло съветът ми е да не си губите времето въобще. Може и да са една от първите "ай ти" компании в България, но има фирми от по 1-2-3 години в страната, които имат 5 пъти по-хубав офис и предлагат ПОНЕ 40-50% по-високо заплащане. Немците и българите в тази "зебургер" са преминали всякакви граници на тънкания - не знам дали това се дължи на липсата на клиенти или просто са много евтина фирма. Това, че държали на служителите си е пълна глупост, която се доказва много бързо и лесно - сварвянайки заплатите, които дават с тези в други фирми. В общи линии, ако имате друго предложение, за която и да е друга фирма в бранша, по-добре не се замисляйте, защото ще си изгубите времето и няма да изкарате нормални пари за бранша.