ЗЕЕБУРГЕР Информатик ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. „Григорий Горбатенко“ 6, 1784 София&markers=София,ул. „Григорий Горбатенко“ 6, 1784 София

ЗЕЕБУРГЕР Информатик ЕООД

Фирмата е добра. Като човек сменил няколко в последната една година, за момента съм впечатлен. От няколко месеца съм и все още не съм на постояннен договор, но смятам това ще се случи. Колегите са отворени за комуникация и да ти помогнат, което за хора без опит (като мен) е страхотно. Малко неприятни графици на работното време и задължителна ообедна почивка, но това са както се вика 'бели кахъри', все пак има възможност за гъвкаво работно време в голяма степен.

За момента съм доволен служител и смятам, че ако има възможност за релевантно развитие във всички области(интелектуално,финансово и прочие) бих останал слуител на ЗЕЕБУРГЕР ИНФОРМАТИК за дълги години.

Фирмата Ви взима на стаж с големи обещания, с цел да Ви мотивира. На стажа няма почти никакво обучение от тяхна страна - дават ви стол, компютър, списък с теми и задачи. На конкретни въпроси свързани с програмирането получавате отговор - "Имаш интернет". Задачите им не бяха особено трудни, но след като успехът ми беше забелязан, сложността започна рязко да расте. От самото начало бяха решени, че нямат нужда от човек за тази позиция (но го криеха много добре). Разбира се след като представих решения на всичките им задачи (на които никой не обърна почти никакво внимание) започнаха коментари от рода на "Не си сериозен", "Не четеш достатъчно", "Загуби твърде много време" и т.н. Накрая на стажа получих 5 дена отпуск (които не бях искал), с цел да им се махна от главата, въпреки че аз имах желание да работя до последно. Очевидно фирмата няма нужда от нов персонал, офисът в Пловдив е препълнен.

Здравей,

Нещо си се объркал.. Не мисля, че си наясно с позицията на колегата, които визираш..

Това, че има зададена роля от ръководството на компанията не го прави "шеф" или "пряк ръководител" на жена му, lol.

Тук е важно и да се вметне, че ако не е той, ще има работа за мен и теб - 5 пъти повече, от колкото има в момента, ама за същите пари, та не виждам смисъл точно от въпросния колега да мрънкаш? Или дори не си запознат със зададената му роля, която определи за някъв вид мениджърска позиция?

Искам да изразя мнението си за фирмата, като говорим с примери.

Няма да говоря с имена, но то е от ясно по ясно.

Как може съпрузи да работят на едно и също място, и на всичкото отгоре единият е пряк ръководител на другия.
Нима това не е конфликт на интереси? Както всички знаем увеличениеята и бонусите се определят от преките ръководители. Сами да си направим изводите...
Нима при възникнал конфликт, оценката на прекият ръководител би била безпристрастна?

Вие как мислите мили хора? Защото за мен това е прекрасен пример за конфликт на интереси. :)
Това разбира се са само малка част от нещата, които се случват във фирмата. Разбира се има и още много такива примери, хората които работят във фирмата, знаят прекрасно тези неща и мисля, че ще разберат за какво иде реч.

Много хора напуснаха заради това мило семейство, и ще продължат да напускат. Това разбира се не е от значение за мениджмънта явно.

Цунки.
Заинтересован служител!

"Истината е че компанията кандидатства по европрограми, наема ви по европрограма и след 6-те ви месеца пробен период ви казва довиждане."
>>> Интересна конспирация, според мен по-скоро не си ставал за тази работа по някаква причина.

Факт е, че фирмата е дала шанс на мнозина, които в началото дори не знаят как да пуснат ping, но са имали мотивация и потенциал да се учат. Такива колеги, които са приключили успешно стажа си, работят с успех и с години на постоянна позиция (мога да изброя десетки имена в Service отдела). Шанс се дава на хора, които знаят как да се възползват от него.

Относно негативните коментари по-долу, предполагам са писани под афект или от хора, които не са работили наистина в компанията. Аз лично я препоръчвам като чудесно място за започване или продължаване на ИТ кариерата, цени се и съвестната работа и лоялността. А хейтъри в България за съжаление много ...

Не си струва да кандидатствате за работа в компанията. Макар да имате наистина добра работна атмосфера, уютен офис и т.н. в края на изпитателния срок ще ви кажат довиждане, като господин управителят Христо Телятинов ще започне да ви лъже колко зле сте се справяли с работата си. Истината е че компанията кандидатства по европрограми, наема ви по европрограма и след 6-те ви месеца пробен период ви казва довиждане.

Прав си, бонуса ми е мега мизерен, едвам 100-те лева връзвам и то не всеки път :( Едвам ни стигат на половината служители, дето си изплащаме колите с него..

Що не вземеш да се преместиш в "новата" фирма, дето рекламираш? А, чакай.. Може би защото turnover employee rate-а им е същия, като заплатите дето дават, а именно над 40%, където ще те държат 6 месеца при почти толко яките обещани условия, докато не си тръгнеш сам. Тая игра сме я играли и не е яка :/

Странно. Как пък за нормалните служители развитие има, а Вас все не ви оценяват и никога не си получавате обещаното :(

Ма то норлано, все пак Вие сте технически грамотни и си изкарвате хляба с работа, а не "лизане на подметки", как да стане да има пари и развитие :((

PS: Ако си заинтересуван на какво имат вкус топките на шефа, заповядай да ти лъхна, че до ся изкарвах бонуса (аз, кат казах, че парите не стигат..), тамън ще ти счупя пръста, с който пишеш тъпотии.

PS2: Като споменахме писане на тъпотии, съдейки как точно пишеш, ако бях на мястото на мениджмънта и аз повече от 100 лева бонус не бих ти дал..

По всичко личи, че "Мачка" или по-точно калиткото писал долният коментар е някое леке от мениджмънта на тази умряла фирма или още по-зле - тъпанар, тип мазняр, лижещ подметки за да получи голям бонус в размер на.... 100 лева... :) За съжаление изгубих не малко време и нерви с този работодател и това е единствената фирма, в която не мога да се сетя за нещо хубаво. Забелязах, че в някои от коментарите се изтъква колко била стара фирмата. Това обаче има точно НИКАКВО значение. За 20 години в България, все още предлагат смешно заплащане, гаден офис и евтин офис и не на последно място - много слабо развитие. Като обещания са силни всички мениджъри и hr-и във фирмата, но само до там. Спомням си, че като ме наемаха преди няколко години години ми изгубиха значително време покрай интервюта, а след като проучих се оказа, че не само са ми изгубили времето, ами и плащат значително по-малко от други работодатели. За 20 години в България в тази фирма са се изтарикатили до най-висока степен. Ако ви е първа работа за около година би било окей, колкото да съберете малко опит, но като цяло съветът ми е да не си губите времето въобще. Може и да са една от първите "ай ти" компании в България, но има фирми от по 1-2-3 години в страната, които имат 5 пъти по-хубав офис и предлагат ПОНЕ 40-50% по-високо заплащане. Немците и българите в тази "зебургер" са преминали всякакви граници на тънкания - не знам дали това се дължи на липсата на клиенти или просто са много евтина фирма. Това, че държали на служителите си е пълна глупост, която се доказва много бързо и лесно - сварвянайки заплатите, които дават с тези в други фирми. В общи линии, ако имате друго предложение, за която и да е друга фирма в бранша, по-добре не се замисляйте, защото ще си изгубите времето и няма да изкарате нормални пари за бранша.

За последните няколко страници прочетох доста глупости, който да си кажем в прав текст са писани от хора, който явно за нищо не стават. Не знам дали се ядосах на това, че половината от вас са неблагодарни или на факта, че от повечето индивиди в днешно време нищо добро не е излязло.

1. Заплащане - Оувъртайма, настроението и подходът към работата не остават незабелязани. Едно от малкото места, в който дори пръста да си помръднеш от горе на това, което е трябвало се вижда, както и оценява. Ако 1500-2500 не ви устройват, ми да се станали програмисти за повече, все пак сте само един съпорт, който не се предполага, че трябва да взима, колкото програмист. Тук колегите с опит, който вършат доста повече работа от "съпорт" на продукта да не се засягат, все пак всички знаем, че те не взимат по 1500 и трудът, както и знанията им се забелязват и оценяват). На моменти имам чувството, че дори аз самия не си заслужавам заплатата, та не виждам грам причина да се оплаквате. Има места, на който за същата позиция ще взимате по-малко от магазинерката пред офиса.. Да, за там говоря..

2. Уважение - И преди съм го казвал, ще го кажа и сега - Който, каквото си заслужи. Няма как да не си мърдаш пръста и да не се опитваш, да нямаш желание за развитие, хъс или да не ти бъде поне малко интересно и да очакваш хората да гледат на теб с добро. Никой не харесва хората, който се скатават или пък тези, който се имат за нещо повече от другите, а всъщност нищо не става от тях.

3. Привилегий - Ми.. Пичове.. Шефа (предполагам, че е той) ни купува уиски, позволява да се пие бира в обедната почивка, удобрява отпуски от днес за утре, а в по-лошите случай - от днес за днес, в това число и на мен самия.. Социален пакет (допълнително здравно), както на всякъде, спортни карти, кафе. А, да.. Почти забравих за три процентовата лихва от половината банки, отстъпките за гуми, оптики, спортни центрове и какво ли още не. Вероятно има поне още 10 места, за който имаме отстъпка и не се сещам в момента, ей така, щот сме готини.

4. Фирмена Сигурност - Въпреки, че имам чувството, че доста често бивам извикан за обяснение, защото вървя от тъпотия на тъпотия, което в крайна сметка си е чистата истина, имам чувството, че трябва да убия някой, за да бъда изхвърлен. Майтапа на страна, но не се сещам да има път, в който да е трябвало по висшестоящ да помогне и това да не се е случило. Мениджмънта поема отговорността, която се очаква от тях, не си измива ръцете с "работниците" и винаги има разбиране, когато някой сгреши - обяснява се, повтаря се, назначава се някой по-опитен, който да помогне в ситуацията, а дори по някога се запазва трейнинг стая, ако се прецени, че определена група хора нещо им липсва и трябва да се обясни от - до, което съответно е полезно и приятно, както за ментора на групата, който опреснява това-онова - така и за останалите, който научават нещо ново, което в безброй пъти е плюс.

5. Натоварване - Тук няма много, какво да се каже. Понякога е кофти, че слакинга за едни означава двойна норма за други, но всеки е имал ситуация, в която "не му е ден". Неприятното, е когато се превърне в навик.

6. Потенциал - Тук се връщаме на уважението. Уважение ен се получава, а се заслужава. Ако успеете да си го заслужите и има нещо във вас, което да бъде полезно по какъвто и да било начин за фирмата, аз лично не вярвам това да не бъде забелязано и някой да не направи нещо по въпроса за развиването на съответното ваше качество. Ако някой се съмнява - варианти хиляди, винаги има "удобна" позиция и за двете страни, в която да има изгода, както за фирмата - така и за вас самите.

7. Местоположение - Тук ще бъда пристрастен. Признавам си. Въпреки, че живея при вълците, стигам до офиса за 12-15 минути при лек трафик, към 30 при нормален и максимум 45 при натоварен. Чак ми е неудобно, когато се наложи да звънна, че ще закъснея.. За което винаги съм получавал разбиране, дори когато е трябвало да бъда на работа в 7, а отговорника на смяна звънне в 7 и 40, а мен още ме няма.. Ама тва е щото фирмата е "гадна"

8. Колеги - Много от вас не знаят кой съм, а и по-добре така да си остане. Въпреки всичко съм благодарен на много от вас, както за това, че винаги сте били на среща, когато съм имал нужда, както и за положителното настроение, без значение колко "тъп" въпрос съм имал, колко несигурно и неразбираемо съм обяснил ситуацията или случайте, когато просто ме е мързяло и е било по-лесно да попитам. Тук ще намерите хора, който се стремят да ви научат и развият. Вярно, всеки е имал "кофти ден" и не му е било до поредната ваша глупост, но пък за сметка на това винаги е имало разбиране и от двете страни. Все пак сме по близо 30 човека на етаж, винаги ще намерите помощ. Нещото, което мен лично ми харесва, е че няма разделение, въпреки стабилния брой тераси, на който могат да се събират "групички" и всеки е добре дошъл на всякъде, както на етажа - така и в цялата сграда.

9. Работна Среда - Офиса се чисти всеки работен ден. За близо година не съм попадал на "пътечки", кочина или нещо от сорта, което се наблюдава на доста по-елитни или поне имащи се за такива предприятия. Вярно, случват се аварий с климатика, крушката в тоалетната, някоя тръба в тоалетните, но всичко това е напълно нормално. Все едно у вас не горят крушки и не се запушва сифона на мивката. Единственото, което от време на време предразполага за неудобство е чистенето на хладилниците, което се извършва всеки последен петък от месеца, когато някой "забрави" нещо вътре или не изхвърли остатъците преди да излезне в отпуск.

Моралната поука в историята: Ако не ви касае пряко, не си мислете, че няма да ви удари. Поне тук не важи фразата, че за да седиш и да не правиш нищо, трябва да седиш на високо. За разлика от повечето фирми, мениджмънта е на високо техническо ниво и отделя доста голяма част от времето си в задачи от техническо естество, от колкото в "мрънкане" и правене на "шеф".

Пийс аут. Със здраве на "неоценените", явно твърде компетентни да работят при нас.