Svet Solutions Interactive /img/frontend/nomap.png"

Svet Solutions Interactive

Към Анонимен: Споделям мнението Ви, че сайта е за оценка на работодатели. Но след като има свобода на словото от всеки анонимен и целта на сайта е да има достоверна вътрешна информация е въпрос на уважение към сайта от моя страна да изясня отделен казус. Със сигурност етичен дебат би помогнал за целта на сайта чрез коректно съпоставяне на мнения. А ползването на трудовата книжка като ученически бележник е несериозно. Нека всеки има шанс да се поучи от грешките си.

Относно отношението ми към служителите, явно българската поговорка се приема първосигнално. Затова ще добавя една ирландска поговорка "на умния и намек му стига" (Ирландия е най-преуспялата държава в ЕС, стартирала най-бедна и по-малка от България, и преуспяла в ИТ областта). В този ред на мисли, съпоставете оценката ми за изброените служители преди и след поговорката в предходния текст. Надявам се проявилите след това интерес към нас да са малко, но само тези, за които си заслужават жестовете ни и след които имаме успехи, развитие и признателност.

Към "работодателя". Мисля, че този сайт е за оценка на работодатели, а не за оценка на служители. За несправяне със задълженията, служителят може да бъде уволнен, което се вписва в трудовата му книжка и всеки, който я види, ще знае с какъв човек си има работа. Фразата "храни куче, да те лае" може да се приеме като отношение към служителите Ви.

Както е описано, форума е за обективна информация за работните места, а не за серия анонимни злонамерени нападки срещу мен и фирмата ми. Едва ли някога малката фирма щеше да попадне в подобен списък, освен ако автора на серията е най-вероятно бившият служител ....... ........ от Варна. Може да се е разписал и някой негов колега на същия акъл.
Второ, трудовият стаж на ..... е пазач в детската градина на майка си, администратор във фирма без второ копие на ТД и програмист на php общо ~10 месеца. Взех го като млад .Net програмист учил за това, но без стаж. Включих го в голям проект и му дадох достатъчно възможности да се научи и в .Net и в ОО дизайн и в разработка на софтуер. Както и привилегии, които не споменава. Сигурно е имало и грешки. Но сигурно има защо да препоръчва една година стаж при мен. Той работи 17 месеца във фирмата и винаги е можел да си тръгне. Накрая си замина принудително изолиран и санкциониран финансово за умишлено провален проект (в който трябваше да се докаже като отговорен .Net специалист) и значимо "оползотворяване" на работно време със спорт.
Трето, автора погоре пише, че трябвали големи проекти. Дефакто той вече бе в такива и в последния се видя колко заслужава по-голяма отговорност в голям проект.
Сега като добавим и коментарите за копентността ми по ООП (отделно въпроса за възпитанието) следва извода, че съм жив да видя значението на поговорката "храни куче да те лае".
Накрая, благодаря на Стефан, Миро, Димитър, Румен, Мишо, Златка, Тома, Илко, Атанас, Косьо и още около десетина добри сътрудници или служители с които имах честта да работя през годините. С тяхна помощ пред мен се "отваряха врати" в развитието на фирмата.
Пожелавам им бъдещи професионални успехи!

Светослав Иванов
* Игнорирам оценките където ...... откровено лъже между постингите си и не отговарят на истината. Останалото преценете сами.

Тези, които са работили дистанционно, може да имат добри впечатления от шефа, защото не им е бил на главата. Това е човек, който потвърждава в пълна сила теорията за Наполеоновия комплекс - той е най-компетентен и неговото мнение е меродавно. Стартира офисната разработка с .НЕТ, но му беше трудно, тъй като самия той няма потенциала да научи .НЕТ и изобщо да схване смисъла на ООП. Фирмата беше с малко постоянни служители на трудов договор и затова нямаше потенциала да вземе добри и големи проекти. Като малка фирма, беше много нестабилна и това се доказа със затвяарянето на офиса в началото на миналата година след отпадането на един проект. Предните две мнения трябва да се проемат с резерви, тъй като са отчасти PR. Мнението на \"Стефан\" е показателно за дистанционна работа, но при нея самият процес е различен. Накратко - фирмата се състои от шефа, който е посредствен програмист и посредствен мениджър, и няколко човека работещи дистанционно; може да изпълни малки и несложни проекти, но няма умения и ресурси за средни и големи. Не си заслужава да се работи в нея повече от година за натрупване на начален стаж.

Фирмата е малка и не парадира за публична известност, че е велика с продуктите на които работи, международна и т.н. (въпреки, че дейността е такава). Нека името не Ви заблуждава. Това е изцяло българска фирма, но това не й пречи да има коректно отношение към хората си, което е рядкост напоследък. Както и очаква обратното от хората си. Надявам се, че ще намерят най-подходящите хора за позициите си. Пожелавам им успех.

Ето и моето скромно мнение след две години работа. Беше си късмет като открих работата. Имах прилично динамично възнаграждение и предизвикателни задачи с които напреднах в web програмирането. Добре бе, но има какво да се желае още. Шефа е толерантен като човек, но не е и към некачествено изпълнени задачи. Всяка работа си има проблеми, както и ние не сме останали без тях, но като се справяш нещата вървят добре. Тогава и работата и отношението ти е гарантирано. Като знам как подхожда собственика към мърляшка недовършена работа, явно изказалите се горе са го отнесли яко. Май се мъчат да си го компенсират - шефа ни е лош, офиса мрачен, "гроздето кисело". Аман от такива "свестни компетентни колеги".

Преди 3-4 години работих дистанционно с тази фирма. Даваха ми задачи, правих ги, плащаха ми. Шефът не съм го виждал никога, но е взискателен и държи всичко да е изпипано. Задачите бяха добра школа да възстановя позабравените програмистки умения. Отказах се, тъй като смених основната си работа и не ми оставаше време.

Хехе, тази фирма съществува ли още? Това е шефа с главно Ш. А има ли изисквания за "интердисциплинарност" на служителите:) Предполагам още се пише на Access ? Веселба.

Заплащане: добро за града, прилично за бранша. Осигуровки: на минимума за бранша. Закъснение в плащанията: редовно. Уважение: докато си съгласен с шефа. Привилегии: отпускат се пари за служебно облекло, без изисквания какво да бъде. Фирмена сигурност: отчасти оправдана параноичност. Съотношение работа / свободно време: 8-часов работен ден, с оставане след работа когато му скимне на управителя (без да предупреждава). Потенциал за развитие: малка фирма с нулеви възможности за разрастване и съответно за развитие в нея. Местоположение:БЕШЕ на добро място като адрес, но самият офис беше депресиращо мрачен. Колеги: свестни и също толкова недоволни от фирмата. Работна среда: излишно напрегната от постоянното мрънкане на шефа.