хотел Арена Ди Сердика /img/frontend/nomap.png"

хотел Арена Ди Сердика

Отвратително място на което работиш като роб за минималната заплата,нямаш никаква възможност за професионално развитие,не може да излезеш в отпуск когато искаш,не може да излезеш в почивка докато си на смяна.За Кодекса на труда не са и чували във тази фирма.Работи се по 4,5,6 дни подред по 12 часа,че и повече,а се правят фалшиви графици за пред проверяващи.Колегите са злобни клюкари и егоисти,гледащи само за себе си.Ръководителите-вечномрънкящи,нищо неразбиращи от хотелиерство и ресторантьорство индивиди,поставени там само защото са човек или любовница на някой във фирмата.Бягайте далеч видите ли обява за работа от FPI,колкото и примамлива да е,знайте че е уловка и няма нищо общо с действителноста.Изключително съм щастлива,че преди време се измъкнах от този ад,а от колеги чувам че е станало и по-зле.

Пичове, напълно подкрепям написаното от Бивша,аз работих там пиколо и всичко е вярно.Хубаво е че много хора четът този сайт и си правят сметката каде да работят,управителката на хотела седи по цял ден на конпю.и гледа камерите и тормози персонала със глупости,вие да сте чували управител на някой хотел по цял ден да гледа камерите,не нали.Там колкото и да се стараеш се си лош,а една група нейнни хора нищо не работат, и другите им вършат работата са най добри!!!Всички виждат това и затова нямат стимул за работа,има и свесни колеги който се мъчат да оцелеят някак си.Дано всичко това се промени и всички останали там да работят спокойно?!?!?!?

Хотелът е страхотно място за работа и развитие, особено за студенти и млади хора. Заплащането е малко над средното за пет звездни хотели. Отношението е много добро и е едно от малкото места на които съм бил където наистина те уважават. Условията като работна среда са перфектни - униформи, обяд и т.н. Управители (странно но факт) влизат в положението на всеки и работното време е достатъчно гъвкаво. Единственият проблем, че след определено йерархично ниво, няма на къде повече да се израства, но това е проблем за почти всички хотели в София.

Явно всеки си знае неговото. В крайна сметка на който не му изнася да му напомня, че има и други хотели, в които може да се пробва.

Интересно е последното мнение, сигурно е на човек, който беше на смяна снощи? Безумие е да си бъркаш в носа пред клиентите и да очакваш потупване по рамото, колега :)

Интересно е последното мнение, сигурно е на човек от офиса на първи етаж!?! Абсолютно вярно е, че няма перфектно работно място в пет звезден хотел в София, но това не извинява всички безумия в този конкретен случай.

Искам само да попитам част от предишните участници във форума следните въпроси:
1. Защо след като са толкова категорични в мненията си все още работят в хотела?
2. След като според тях толкова "компетентни" не мислят ли да се реализират на друго място?
3. Там с космически заплати ли ще ги посрещнат? все пак ако не са запознати в този бизнес в световен мащаб ситуацията не е прекрасна .. а не само в Арена ди Сердика, FPI хотели и не само в София ... може да се заинтересуват, а не да пишат глупости.
4. Да дадат все пак някакъв пример къде е по-добре, да ни "просветнат" и нас .... невежите.

Най-добре за тези хора ще бьде да разберат какво значи "туризъм" и "хотелиерство", как се обслужват гости, да осъзнаят, че това не е да носиш таблата, куфара и т.н. или да мислиш само за пари по време на цялата си смяна ..... тогава, когато го осъзнаят, резултатите ще дойдат сами. Тогава МЦ няма да им е виновна по цял ден, а и клиентите ще го забележат бързо. Ще го усетят веднага и по джоба си ... Ако не могат да го разберат ... просто да си ходят....

PS От няколко месеца работя в хотела

Колега, вземи си потърси работа вместо да бълваш небивалици през ден два. Може да смениш бранша - имаш доста развинтена фантазия и явно си вярваш!

Хотелът е уникален и персоналът работи с усмивка. Голяма част от хората са израстнали благодарение на работата си в този или другите хотели от веригата. Аз съм доволен от постигнатото. Учудвам се от злобата на хора, които явно "не са били оценени".

на администратора взе да му писва да трие неграмотно написано мнение, неотговарящо на правилата на сайта, започващо с думите:
"Да кажа и аз няколко думи за..."

Моля автора да се запознае с правилата или да се връща в рая за който говори и откъдето изглежда идва той самия, иначе ще има по сериозни мерки!