Държавен фонд Земеделие /img/frontend/nomap.png"

Държавен фонд Земеделие

Предстоими изпит на 20.05 2010 в ДФЗ.Моля ви,кажете в какво се изразявя той.Благодаря !

Здравейте!
Кандидатствам за работа в техн инспекторат на ОДЗ Плевен.
Изпита е на 14.05.2010г. Моля някой да ми каже как се провежда и в какво се състои.
Благодаря.

Всички тези конкурси са нагласани за свой хора. Другото е прах в очите на участващите. Пълна корупция! Трябва да дойдат хора от Европейския съюз да се разровят в тази простотия с нагласените конкурси. Даже активистите на ГЕРБ немогат да участват в тези подбори, въпреки отличното представяне.

Здравейте, моля някой да сподели малко повече за изпита който се състоя на 7.12.2009-10.12.2009 за отдел договориране. По точно ме интерисува каква е задачата за Excel-a. Предстои ми изпит в отдел б=джетиране .

Видях, че има изискване за отлично владеен е на английски, моля някой да сподели как минава изпита по английски език. В самото изпълнение на задълженията работи ли се с документи на английскил Питам, защото моето ниво е на английския е пърно и искам да знам дали има смисъл да кандидатсквам изобщо?
Благодаря

На питащия за заплащането на селските ще му кажа
че основната заплата е около 12**-14** + евентуално техническа помощ още 1***. Затова всички се натискат да са "селяни".......

все пак каква е заплатата в отдел селски райони за експерт договориране,чисто, защото на интервюто никой нищо не спомена за цифри.Изпитватте и незнаеш за каква зплата се бориш

Здравейте! Бих искала да изразя мнение относно конкурсите за работа в ДФЗ.Месец октомври имаше интервю за набиране на експерти във фонда и познайте как мина?Прочетах мненията на хора,които са били на интервю и до някъде мога да се съглася със тях.Самото интервю се състои от три части/но никъде не  е упоменато това,освен ако като мен не разбереш от познат,който работи там/,Има да се прави таблица на Excel,превод от английски език на български на текст свързан със фонда и ако се справиш със тях минаваш на препитване за ДФЗ.Действително имаше хора,които отпаднаха заради неуспеха с таблицата или превода.Но зо връзките сам съгласна защото зная че половината от хората които бяхя там,бяха мн запознати със вс покрай интервюто,

Аз съм служител на една ОРА.Заплащането е прилично, но и работата е много. Няма и точни инструкции за работа - пристигат ни писмени заповеди, устни нареждания от много хора,които никога не стиковат нещата помежду си и настава ХАОС, особено като тръгне СЕПП. Работим неофициално и по празници и през уикенда, оставаме и след работно време- пишат ти инструкция от ЦУ -напр. всички заявления по еди коя си мярка да се обработят до края на работния ден- и така работим поне 50% повече време от регламентираното ни.Трябва да си много добре организиран човек и бързо да схващаш, за да се справиш. Като колектив ние сме горе-долу добре,шефката е разбрана. Възможност за развитие не мисля ,че има-обикновено ДПС си издига свои хора за главни експерти и ръководители, но поне научаваш доста неща. Ако не си семеен - работата е добра! Колкото до това дал трябва да имащ връзки-да трябжа.Аз започнах работа без връзки,но това беше при стартирането на РА през 2006.Тогава набираха много хора и някак минах между уредените.Но сега съм вътре и виждам как стават нещата.

Някой знае ли, след провеждането на интервюто колко време минава докато се обадят за започване на работа. Питам поради факта, че от подаването на документите до допускането на интервю минаха повече от два месеца/на 02,
02,2009 и резултатигте изледнаха на 13,04,2009/. Много време наистина и се получава на практика, че от одобрени 16 кандидата на интервю се явяват 6. Или дали някъде изнасят одобрените кандидати.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО