Държавен фонд Земеделие /img/frontend/nomap.png"

Държавен фонд Земеделие

Здравейте!Ще кандидатствам по позиция Експерт в отдел регионална разплащателна агенция към областна дирекция.

Ще съм много благодарен ако някой може да ми каже малко повече за самия конкурс? Какво представлява практическия изпит,какви са въпросите на теста, и как протича самото интервю?

Благодаря предварително!

Здравейте, Мили хора, ако психическото и физическото Ви здраве са по-важни от заплата в размер на 1000 лв, ако можете да понесете подигравки и некоректно отношение, ако можете да спите спокойно след натиск да подписвате или пишете някакви неща, поискани ви от Зам.изп Директор Вели, тогава това е Вашето място. Браво на нея! Създаде за няколко години един нов концлагер! Само забрани, забрани и отношение като в третия свят.
Животът е един и е кратък, а последствията от ДФЗ могат да бъдат и дълги и здравословно опасни.
И изобщо не е ясно как от един Биотехнолог по образование стана Зам.изп.Директор. Тази госпожа ще носи със себе си товара на негодуванието от 99% от настоящите и бившите й служители за цял живот. Жал ми е за нея..но кармата си е карма...и тя ще усети ..Идва си времето за всичко. Злобен, лош човек, интригант, високомерие...интересно как са намерили този индивид в Родопите. Явно госпожата е решила да покаже на всички българи във Фонда, че турците са по-велики и по-големи..или пък си връща заради историческото ни минало.
Съвет - пазете здравето и нервите си.

Здравейте кандидати за работа в ДФЗ!
На кратко ще опиша как протече изпит за 'Експерт' към "Технически инспекторат":
-форматиране на текст;
-превод на едно изречение от английски език;
-таблица в Еxcel - пресмятане на стойности от посочени колони, вмъкване на редове и други такива функции.
изпита не е труден, за време от 30 мин.
Кандидатите преминали т.е изпълнили тази практическа част, изчакват за интервю по-късно.
Интервюто протича за няколко минути, след събеседване с комисия от 4ма (в моя случай бяха толкова). Въпросите са свързани с Устройствен правилник на ДФЗ, въпроси по автобиографията Ви. Също така задават ситуации и очакват да чуят как бихте реагирали и какво бихте предприели.
Не знам дали на всички задават едни и същи въпроси, тъй като никой от кандидатите преди мен не сподели :)
Успех!

ще се радвам ако има кой да отговори до сряда.
Интересува ме какво точно представлява практическата задача на Ексел?
Може ли някакви насоки за нея?
Също така превод от английска, за обща материя ли става въпрос или е някакъв специализиран текст?
Благодаря предварително на отзовалите се.

Работех почти 5 години във фонда като експерт в дирекция Договориране. Участвал съм във всички възможни работни групи. И накрая ръководството ме уволни, защото не можеха заради мен да си прокарат далаверите. След това разбира се си наредиха всичко.

Работата е перфектна за хора без никакви стремежи и потенциал, готови безпрекословно да подписват всичко, независимо от всякакви възможни последствия. Ако ще спите спокойно, като знаете, че сте одобрили документи, с които се източват няколко милиона и след време може да давате показания в ДАНС, тогава работата в ДФЗ е перфектна за Вас.

Накратко за работния процес - казват Ви да свършите нещо незаконно за отрицателно време и ако не успеете, Ви уволняват. Това често означава да стоите до никое време на работа и в почивните дни и да гледате на проверките през пръсти.

За идеалистите - ако мислите, че ще помогнете с нещо на земеделието или страната като цяло, прочетете първия абзац.

Няма такава пародия на действие. Конкурс ли. Тази държавана администрация се е върнала едно цяло столетие назад, та даже и повече.
Ето как се избират с конкурс хора които да работят за длъжност обявена като експерт:
1. Първо прави впечатление, че търсят ескперти които можело и без опит. Значи за първи път чувам, че човек може да стане експерт и без опит.
2. Самия конкурс:
- тест
- практически изпит
- интервю
Сега за самите елементи:
1.за теста и практически изпит - дават ти се свръх елементарно задание за форматиране на някаква таблица в ексел, и още по елементарни примери с които тестват ужким езиковата подготовка по английски. Сложност - като за недоразвити деца от предучилищна възраст. Значение за крайния резултат на представящия се = 0.
2. за интервюто - седят няколко души - от рязлични дирекции и един шеф на комисия - в моя случай какичка която има специфичен тен, характерен за малцинствена част от бг общество в пограничните райони на турската граница. Задават мега стандартни въпроси които даже вече и в гугъл не излизат, че им е омръзнало на буквите... Значение за крайния резултат на представящия се = 0.
Крайното класиране - появяват се странни имена които са гравитирали около една едноименна партия (започва с Д_С).

Реално какви хора се търсят:
- такива от едноименната партия
- и една част - млади без опит, за да не задават много въпроси, а да изпълняват каквото им се каже.

Айде късмет на следващите кандидати!
Аферим машала!?

За съжаление вече въобще не си струва да се работи в Държавен фонд "Земеделие". Изискванията са до небето, всяка втора дума е - ако не ви харесва - напуснете. Стратегията на "наведената глава". Започнах работа преди 2 години там, по постановление на трудов договор. Чисто взимах 800 лв. Сега ще ни преназначават за новия прогламен период на 660 лв. - чисто. Това, ако не е подигравка, здраве му кажи. А работат въобще не е клатене на крака! Не си ли партиен функционер или близък на милионер - щатна длъжност ЗАБРАВЕТЕ!!! Аз може би ще съм най-скоро време бивш служител на тази "легендарна" мизерна администрация.

Здравейте, ако някой има примерни тестове за Младши Експер, и иска/може да помогне, ще се радвам да изпрати материали на e-mail [email protected]
Благодаря.

Здравейте, някой може ли да ми каже каква е стартовата заплата на младши експерт в Държавен фонд земеделие? В момента кандидатствам там за работа но бих искал да преценя дали си струва.

Здравейте, ще кандидатствам за младши експерт в земеделието моля ако ниакой има информация за тестовете или примерни тестове да ми помогни и изпрати на [email protected], благодаря предварително