Тони Бад ООД /img/frontend/nomap.png"

Тони Бад ООД

Бях на интервю в Тони Бад, попълват се анкети, разпитват се кандидатите, това е нормално. Фирмата е добра, предлага високо качествени продукти, имат добро име на пазара, затова е необходимо да си подбират кадрите, за да продължат да се развиват и да си защитават името и авторитета, който са си изградили. Обявили са високо заплащане и си търсят най-добрия кандидат за търговски представител. Подходът е правилен и им пожелавам много успехи .

Искам да запозная хората които смятат да кандидатстват или да работят там с начина за провеждане на интервю. 1 попълваш анкетна карта с доста лична информация и написаното в автобиографията ви. 2 провеждате кратък разговор с една мила и любезна жена която не си казва името. 3 чакате да ви звъннат за второ интервю там се срещате с шефа които също не се представя. Дава ви два теста един по математика и друг в зависимост от позицията. А след това на кратко ви омайва че при тях хора не напускат и че плащат добре. След това ви пита какво ли не за вас и къде и как сте работили. До няколко дена чакате обаждане след като го получите ако случайно ги помолите да изчакат 5 минути че не можете да разговаряте точно в тоя момент. Те пускат телефона в офиса на режим факс и на другия ден са звънна ли на някои от другите кандидати. А уж са ви харесали вас и одобряват вашата кандидатура. Адски некоректно отношение към мен и да се надявам че информацията която съм дал и написал поне е защитена и конфиденциална.

Ще напиша няколко реда за всички, които четат този сайт.Аз минах през тестовете и бях удобрена за управител на магазин.Започнах работа доста ентусиазирана,защото обучението и отношението беше на много високо ниво.Личи си, че искат да постигнат нещо в отношението работодател-работник.Но уви - незнаем как.След три месеца поисках длъжностната си характеристика и  късно вечерта ми връчиха заповед за прекратяване на  договора-ОК-така са преценили.Бях прочела всички мнения тук и до ден днешен не мога да разбера защо започнах работа там.Решиха,че не е необходимо след като не работя там да получа трудовите си възнаграждения за изработеното там време, а пък за отпуск да не говорим.Оказа се, че като управител на магазин нямам право на мнение, защото магазинът не е мой. Ревизия се прави без мое знание и присъствие.Не е необходимо да говоря повече - това трябва да отвори очите на тези като мен, които прочетоха, но не взеха предвид написаното.

В тази фирма кандидатствах за длъжността асистент на продуктовия мениджър и бих могла да коментирам единствено процедурата по кандидатстване и интервютата за работа.
Първо изпращат мейл, в който те канят в офиса им, за да попълниш някаква анкетна карта и  за кратък разговор с някаква госпожа, която май е управителката (и съпруга на шефа). Анкетната карта е пълна простотия и освен че трябва да повториш това, което вече са видели от СВ-то искат и доста допълнителна, ненужна и конфиденциална информация - неща от сорта на какво работят родителите ми, каква заплата съм получавала на всяка от предишните си длъжности и т.н.
След това си  говорихме малко общи приказки с управителката, което бих могла да кажа се държа изключително любезно и добронамерено.
След известно време ме поканиха на второ интервю с г-н Ангелов (т.е. управителя) и както се оказа той е и продуктовия мениджър, който си търси асистентка. Интервюто продължи умопомрачителните 2 часа и половина, в които г-на ми задаваше какви ли не откачени въпроси от сорта на "Какво бих променила в себе, ако имах вълшебна пръчица?". След това имаше някакъв тест със задачки - колко е площта на някаква фигура, колко е цената на някаква стока като се сложи еди колко си надценка и ддс и такива подобни, а накрая имаше и кратко текстче за превод от бълг. на англ. и на немски.
Като цяло ми направиха добро впечатление, с изключение на това, че не бяха особено точни и се наложи да чакам за интервютата (за второто около 20мин).
И все бях доста предпазлива и малко предубедена след прочетеното тук и когато по случайност ми се отвори друга възможност за работа отказах трето интервю.

Здравейте! Кандидадствах за позицията Управител на магазин и ми пратиха e-mail, в който ме канят на събеседване и попълване на анкета. Но след прочетеното тук смятам, че няма смисъл да си губя времето с поредните "работодатели". Имах опит вече с много такива "фирмички" и смятам, че те няма да просъществуват дълго- текучеството на персонал само по себе си говори за това...... БЛАГОДАРЯ на сайта и хората, които пишат тук!!! Трябва да бъдем единни, да се обединяваме срещу такива фирми и некоректни работодатели!

към ЦД: [email protected] и ще го обсъдим

Към "кандидат":  Нямам нищо против да се даде гласност и ако можем да променим нещата там... Не трябва да има такива работодатели и такива хора. Всеки заслужава уважение и коректно отношение ,още повече като е демонстрирал такова.  Ясно е че такива фирмички няма да просперират, но защо да продължават с това нахалство по отношение на твоята кандидатура и лични данни... Какво предлагаш....

Даниела, няма как да не вярват хората на тези сайтове, защото както ще видите ако разгледате, аз съм писала мнение за една друга фирма, в която е работил съпруга ми и всички негативни мнения там са САМАТА ИСТИНА!  И всички позитивни са написани или от подлизурковци или от хора, които живеят при мама и тате и им стига 300лв. заплата.
Така, че мили работодатели, хубаво е, че има къде хората да понаучат нещо за Вас и да се замислят преди да чуят примамливите Ви предложения!
Докато управлявате все едно за вас работят кучета и разчитате на текучество, един ден ще се събудите и ще видите как бизнеса Ви загива именно заради ужасното Ви отношение.
Много ми помогнахте! Благодаря Ви!

Ами Стелиана това показва колко са назад от фирмата. Мислят си, че никой не чете мненията за тях!
А хората все повече започват да търсят информация за фирмите преди да отидат на интервю. Когато аз бях в Тони бад,попитах Ангелов дали не е чел Bgrabotodatel,а той каза,че никой не вярва на мненията там и щял да си плати да пишат хубави неща! Направно не мога да разбера,той не знае ли в кой век живее?

Ами то не се знае и дали искам да съм одобрена? Аз продавач-консултант мога да стана навсякъде :)
Просто искам повече мнения, за да видя има ли смисъл да се разхождам до там :) И все пак няма ли кой да контролира тия обяви?
Пълно  е с нереални обяви.
Представях си длъжността "Управител" малко по-различно от продавач - консултант. И каква е заплатата за тази "висшестояща" длъжност?
И като четат защо не вземат да прочетат какво се пише за тях и да си пооправят отношението и политиката малко?