АСБИС България ЕООД / ASBIS /img/frontend/nomap.png"

АСБИС България ЕООД / ASBIS

И тъй като длъжността на Емилия Ботева – HR, е една от малкото, които са ми директно подчинени, ще си позволя няколко думи по въпроса и аз. Освен с основните си задължения, свързани с организационното развитие на АСБИС, подбора, обучението и мотивацията на служителите, тя е ангажирана и с други дейности, свързани с търговски или маркетинг въпроси. И в двата случая оценката ми за резултатите от нейната работа е изключително висока.
Искам да завърша краткото си експозе с думите на колегата Петър Иванов, управител и собственик на Солитрон:
Поздрави към всички, които не се страхуват да застанат с името си зад своето мнение. И пожелание към всички „анонимни” – първо изкажете мнение, от което не бихте се срамували, и чак след това го напишете където и да е.
Петър Йорданов
Управител

Отдавна, отдавна въпросната специалистка, оценена изключително високо, биде уволнена. О-О! А малко след това и оценяващият я.
Ей, казал го е народа - голяма дума не казвай, че после не се знае кой ще се срамува или кой ще се смее последен, или както там беше. :D :D :D

Искам да изразя мнение относно политиката като "дистрибутор" за Асбис и настоящ вече системен интегратор.
Днес установих, че в името на техния си бизнес оферираха наш клиент и му предоставиха по-добри условия от на нас. Какво имам предвид: цени същите, но и АСЕМБЛИРАНЕ и инасталация на закупения софтуер и то на клиент, за който сме купували части от Асбис и сме разчитали на тях като партньор диструбутор. Та колеги искам да отбележа че коректния до скоро дистрибутор Асбис е наш конкурент в системната интеграция. Съобщавам всичко това за да спестя изненадата ви като оферират и ваши клиенти.
т.к. няма раздел лоялност към клиента им поставям 3 минуса. Само 3 са минусите заради добрите стари времена.
Успех на СИСТЕМНИЯ ИНТЕГРАТОР АСБИС !!!

Мда, същото като предходният господин, за предните две години имаме 40 000 оборот към асбис. Същото отношение. Живи и здрави.

Аз съм писал по-надолу като служител (бивш), но сега пиша като клиент, бивш.
АСБИС надминаха тотално себе си това лято. Написаха история на търговията.
Аз съм от 20 години в ИТ бизнеса и поради тая причина бях клиент на Асбис, дори когато работех там.
Пазарувах си регулярно, стигах оборотии до 4-5000 УСД на месец.
Кризата разбира се ме порази и мен, и съответно оборотите ми понамаляха, но все още имам своите клиенти на които правя хардуерен и софтуерен съпорт.
Представете се изнанадата ми, когато открих, че акаунта ми в Асбис е невалиден. Предположих, че е някакъе бъг, пуснах рекуст за възстановяване - нищо.
След като звъннах на търговеца си, се оказа, че Асбис са взели решение да спрат достъпа на всички клиенти, които имат оборот по малко от не помня каква сума.
Забележете, под внимание са взети месеците юни, юли и август. Най- оборотните месеци в годината?!?!
Аз плащам само в брой, имам своите възходи и падения, но да нямат нужда от моите няколко хиляди лева годишно?!?!
И разбира се, познайте дали бях уведомен по някакъв начин. Иначе получавам различни спам рекламки, но нямаше кой да напише "Деар къстъмър, не се нуждаем повече от Вас, благодарим за дългогодишното сътрудничество - или нещо подобно. Ако смяташ, че правиш нещо правилно, не виждам къде е проблема да го съобщиш любезно.
Съжалям но ще си кажа мнението - шефове на търговски отдел са само прости момчета от провинцията, без елементарни търговски умения, пък камо ли възпитание и отношение към клиента.
П.С. Така и така съм ви почнал, абе работодател.бг, оправете си скапания сайт - не ми приема поста защото имало на едно място УСД на латиница. Ако искате да запазим езика чист, не принуждавайте хората са пишат измислени думи на кирилица, вместо оригиналните на английски!!!

Когато фактите говоря и Боговете мълчат : в рамките на 1-1,5 година двама уволнени главни счетоводители...

Не само гл.счетоводител, а също и търговския директор е бил уволнен. Какво се случва във фирмата аз не знам, но из бранша ни не се говорят много хубави работи за бъдещето й.

Аз също искам да работя в тази фирма в счетоводния отдел, но и мен ме притеснява факта, че Гл.Счетоводител е бил уволнен .
Може ли някой от фирмата да каже нещо повече т.к. е доста странно лично за мен да уволниш Гл. Счетоводител ??? Защо и какво се случва в тази фирма сега?

Здравейте.
Имам голямо желание да работя в Асбис. За мен това е една от най - добрите фирми дистрибутори на компютърна техника в България. Въпреки че изчетох доста негативи за НR не вярвам нещата да са чак толкова зле. Имам няколко запитвания към вече бивши служители. Какво е горе долу заплащането и осигуряват ли на пълна работна заплата. Както и какви отстъпки ползват като служителни на фирмата при закупуване на стоки ...
Благодаря Предварително.

Уважаеми г-н Йорданов,
Приемете моите сърдечни поздрави!
Вече бях загубила надежда, но Вие приятно ме изненадахте.
Поздравявам Ви за проявения кураж и здрав разум!
С пожелания за бързо възстановяване,
Искрено Ваша Т.Н.

Значи, звъни ми телефона тази сутрин .. ии се започва един разпитдали съм аз, работя ли в момента, защо съм напуснал старата фирма, какво не ме е удовлетворявало и тем подобни работи, без да се представи кой е, без да ме поздрави и си позволява да ми говори на Ти.
Което какво означава.. не уважават персонала си (и бъдещия) нямат обноски и да не продължавам.
Ами кажете ми как да отида да работя при такива хора. По-добре да стоя без работа!
Надути прости селяндури. Това мога да кажа!!!!