Профилинк /img/frontend/nomap.png"

Профилинк

Здравейте,бивш служител на фирмата съм,прекарах доста години там,в които си съсипах здравето!По трудов договор се водиш на някаква длъжност,а реално вършиш 100 други,за които дори може да нямаш нужната квалификация или документ!Системата на заплащане е "оле-майко",вземаш заплата за месец назад,аванс за текущ месец,пари по карта,пари под масата ,процент от оборота и какво ли си казвате сега,брей тоя взимал 1000лв заплата,хахаха ми нищо подобно,почти наполовина!А "тоя" дори зимата остава без аванс,защото фирмата е в трудно положение...Потвърждавам от предходното мнение,че като напуснеш парите си вземаш трудничко,ставаш най-черния и трябва да станеш нахален просто,нямаш избор!Факт,е че не уважават старите си и опитни служители,не ги стимулират изобщо по какъвто и да е начин...Хайде със здраве и помислете добре преди да започнете работа там!!!!!!!!!!!

Мисля,че склад Варна работи добре...а това ,че вие не сте доволен от склада ,защо не потърсите грешката си в себе си.Желая Ви късмет!

Работих малко повече от два месеца за въпросната "фирма",но договор така и не беше сключен,спестиха си осигуровките.Управителката на склада не беше добре с нервите и по цял ден развиваше теория на конспирацията как работниците по цял ден мислели какво да откраднат,как да я злепоставят пред началниците и собственика,крещеше и замеряше с каквото и падне под ръка.Веднъж дори обвини един от клиентите,че и откраднал моб.телефон.Естествено избухна скандал,а накрая се оказа,че тя го е сложила в едно от чекмеджетата на бюрото си.Заплата се дава в плик без да знаеш кога и колко-фирмена политика.Естествено като напуснеш последните дни от месеца в който си работил не ти ги плащат и това при пложение ако си имал късмет да вземеш заплата за предходния месец.Явно от администрацията считат такава организация и стил на работа за добри.Дето се вика на чужд гръб сто тояги и двеста камшика са малко.

Здравейте,провокиран от предния коментар относно структурата на фирмата и заплащането реших да напиша и аз своето мнение.Твърденията за заплащането във фирмата са абсолютно невярни-заплати се изплащат за предходен изработен месец и има фиксирани дати.Случвало се е малко забавяне,но в рамките на ден-два.Работя във фирмата от 4 години и проблем със заплащането не съм имал.Повечето колеги-от администрация и производство са отзивчиви и готови да ти помогнат.Ако човек съвестно си гледа работата,уважава колегите си и има ясни цели за своето развитие може да ги постигне.Относно негативите изписани тук мога само да отбележа,че повечето от тях са написани от неграмотни хора /първо се научете да пишете на майчиния си език/,търсещи вина за своите неуспехи винаги другаде.Пожелавам на амбициозните си колеги успех,а на нереализираните по-голям стремеж към знания!!!!!

Искрено се учудих като видях, че фирма с толкова дълга история има толкова неорганизирана структура. Изключително неприятно е, независимо на каква длъжност си, да не знаеш кога ще получиш заработените си пари. Датите на обявяване стават 2-3 дена преди да се раздадат парите. Нямаш точно число за аванс, заплата или изравняване. Надяваш се просто да си ги получиш. Толкова сложна и сбъркана система на заплащане за първи път виждам.
След като напуснеш, след около два месеца си получаваш остатъчните пари, ако си упорит и нахален. И когато се явиш да си ги получиш (когато си успял да си вземеш почивен ден от настоящата ти работа) те посрещат с язвително заяждане и сарказъм.
Рабботниците, и стари и нови, са отзитчиви хора, самото производство са като човеци са добри и се опитват да си пазят кадрите. Там обаче, като повечето български фирми, администрацията и управлението е под всякаква критика. Дори не искам да хабя думи, за да изреждам куцото, всеки работник и служител е бил свидетел на подобна администрация.

За бъдещите служители и работници, не ви съветвам директно да се отказвате, месец-два ще са ви достатъчни (в зависимост от позицията), за да ви стане ясно какво се случва.

Провокиран от всички негати изписани до тук, ще си позволя да изкажа едно малко по-различно мнение по темата. Фирма Профилинк е една типична българска фирма с всички предимства и недостатъци, произтичащи от това. И тъй като за недостатъците е изписано много, аз ще наблегна на позитивните неща:
1. Трудов договор - сключва се още в деня на постъпване, стига да си си набавил целия набор от необходими документи, като медицински, свидетелства за съдимост и прочие.
2. Условията на работа за администрацията са уникални - просторни и модерно оборудвани офиси. Никакъв оупън спейс с безкрайно крещящи по телефона колеги. От 2 до 6 човека в стая.
3. Условията за работа в производството също не са лоши. Цехът е ремонтиран, чист и подреден. Нещо, което може да се види в малко български фирми. Работи се с нови и модерни машини, а не със 100 годишни анахронизми. Единствения проблем е жегата през лятото. В цеха наистина е доста горещо, но не и непоносимо. За хората има осигурени съблекални с бани с топла вода.
4. Има възможност за развитие. В производството има много началници, които са започнали работа като опаковчици или оператори. Който има образование, желание за работа и мозък в главата, може да се развие във фирмата.
5. Фирмата предлага известна сигурност, която може да предложи всяка фирма с над 500 души. Момчетата, които се вземат за лятото сезонно се предупреждават, че работата е сезонна. На доста места лъжат че работата е постоянна, а като дойде зимата - изненада. Тук ти казват истината от първия ден.
6. Заплатата. Заплатата се плаща със закъснение, но като устискаш първите два месеца, след това се плаща редовно - в началото на месеца заплата около 5-10, и аванс около 20ти. А като напуснеш , продължаваш да взимаш още 2 месеца заплата.
7. От тази година се дават и ваучери за храна. И се дават наистина, а не за сметка на заплатата.

Не ви препоръчвам да започвате работа към тази фирма! Отношението е лошо, това е фирма, в която интригантите и подмазвачите са на почит! Не се дава шанс за реализация, работодателя е изключително некоректен а и на всичкото отгоре напуснете ли няма да си получите парите!

Здравейте
още в началото искам да кажа, че нямам намерение да вземам страна в спора добра ли е или не е фирма Профилинк, тъй като не познавам фирмата, нито съм имал нещо общо с нея. Просто прочетох няколко от последните мнения и имам един въпрос към господата Николов, Танева и Митко... Та въпросът ми към тях е: Как може да казвате, че това е съвременна фирма, носител на прогреса и не знам си какви още неща при положение, че болшинството от мненията са че заплатите се дават със закъснение, осигуровките са на минималната заплата, някакви селяндури началници викат и крещят по хората, налагат се глоби, което е абсолютно незаконно, има разминаване между обещания и действителност и т.н. Да! Всеки има право на мнение, но явно някои са много заблудени, но те си знаят защо... Жалкото е, че докато има хора като вас, които с мненията си поощряват българските работодатели да се държат по този начин, те никога няма да станат като западните - да уважават хората и държавата. Не може да се мисли, че с един паркинг или една добра инфраструктура и до там свършват задълженията на работодателя. До там ли стига ценностната ви система? И още един въпрос - ако работниците ги глобяват, защото нарушават някакви праила и норми, т.е. не си изпълняват добре задълженията, то кой наказва и глобява Профилинк затова, че лъже държавата? Или това не е важно?! Има ли контролни органи в тази държава, които да реагират на подобни сигнали, каквито се чуват в този форум? Явно няма...! Промяната трябва да дойде от нас, разберете го!!! Работодателите имат повече нужда от нас, отколкото ние от тях, помислете не е ли така...

Е да  наболелия въпрос с заплащането! Е нищо де с 2-3 месеца може да дават парите назад но поне ги дават :-) пък и накрая на годината като те освободят ще вземеш заплатите наведнъж , нищо не се губи
Иначе работа има много ,плащат ти осигуровките , макар и на минимума дават ти една част там минималната 350лв по договора на превод по карта другите 250лв на ръка! Отпуск лятото няма но октомври -ноември може се вземат някой друг ден! Работи се на смени по 12 часа -денонощно- няма събота няма неделя,няма делник няма празник- нонстоп! Извънредно не се заплаща,доста кандидати идват виждат какво се работи и си заминават-явно не издържат на работата- имайте предвид че сега лятото вътре в цеха е 50 градусар напича яко а и машините излъчват топлина,а за щума няма да казвам,трябва да се работи с тапи за уши! скатаването е невъзможно-като тръгне таз машина неможе да смогнеш я обслужваш натрупва се материал а ако я изпуснеш поне за 2 мин ще те глобят! Е то глобите не са много големи 20лв но пък 3-4 глоби и кво остава от заплатата! ТРЯБВА СЕ ВНИМАВА
Това е като цяло-ако някой реши да работи ,това е в общи линий

Още от началото на кампанията на са дали аванс камо ли първа заплата.Кампанията почна  началото на април ,а ве една стотинка не са дали до сега края на май,а все обещават  ей сега на 10-ти.Ако платят до края на кампанията  атя  края на октомви.Ама хората тряят,12часа труд.А ве ще ти изкарят душата от работа ама пари няма да видищш.