Sixty K Plc - International Contacts Centres /img/frontend/nomap.png"

Sixty K Plc - International Contacts Centres

Само да добавя, тъй като видях, че има интерес към евентуалното увеличение на заплащането :

- всяка година ще имате актуализация на заплатата в размер на инфлацията за годината. Да предположим, че инфлацията е 4 %, при заплата от 627,11 лв, Вашето увеличение ще е от 25,08 лв

- бонусите от 150 лв, за които писах в предходното мнение, са в случай, че си вършите работата и таргетите са постигнати

Надявам се, че съм Ви бил от полза.

14/11/2011

началната заплата е фиксирана и е следната :
- 650 лв (509,52 лв нетно) + бонус от 150 лв + ваучери за 50 лв през изпитателния срок.

- 800 лв (627,11 лв нетно) + бонус от 150 лв + ваучери за 50 лв след изпитателния срок.

Коментарите си направете сами.

Успех !

14/11/2011

Това е единственото работно място, на което съм се чувствала комфортно. Работех по краткосрочен проект и честно казано това бяха най-хубавите месеци свързани с работа там. Всеки проект има различно заплащане, има купони за храна, талони за таксита... Ходех и се прибирах широко ухилена, въпреки умората. Работела съм и на други места, но това е единственото място, където се чувствах добре.

Работя от фирмата от няколко години, разбира се както във всяка фирма си има проблеми, но като цяло атмосферата е доста приятна. Има неизбежните клюки и слословия, има си колеги които не могат да се понасят, но това го има навсякъде.
Няма много мегдан за развитие и ако сте много амбициозни, може би това не е правилното място за Вас. Заплатата не е от най-високите в бранша и това е основна причина за текучеството във фирмата.
Привилегии почти няма. Има билярдна маса, джага и тенис маса, за свободното време, както и три вендинг машини.
Ангажираността зависи много от времето, но след месец два кгато свикнеш с работата не се "прибираш-пиеш две ракии-падаш под масата".
Местоположението е малко куцо, но пък си има служебен транспорт от метростанцията и от Руски паметник. Има също (когато околовръстното не е в ремонт) маршрутка (47) плюс няколко селски рейса.
Проблем е сградата, която е предвиждана (очевидно) за шоурум и е едно голямо хале, което трудно се отоплява/изстудява. В по-малките проекти това не е толкова сериозен проблем, но в големите проекти си е некомфортно.
Както каза написа един от постващите преди ме, това си е хубав uptraining, защото в почти всеки следващ кол център работата в такъв си е голямо предимство. (Не напразно ни наричат тренинг центъра на HP) :D

Моля, бъдете конкретни по отношение на заплащането, субективно е да казвате дали за вас е добро или не.
Просто кажете колко пари взимате и дали се увеличават с времето.

Работя във въпросната фирмва от няколко месеца.

Заплащането - Съотношението на изискваните знания, натовареноста и заплащането по мое мнение е доста добро.
По-висшестоящите са много свестни хора. Никога не съм усетил липса на уважение или доверие. Там са предимно за да ни помагат. Проблеми може да имате само, ако сериозно сгафите в работния процес.
Работата рядко е прекалено много или прекалено натоварваща. (това е субективно, разбира се)
Развитието във фирмвата поне за момента не е много добро. От друга страна няколко месеца стаж ще ви помогнат да си намерите по-добре платена и по-тясно специализирана работа (лично мнение).
Местоположението е Малинова Долина, което е м/у Студентски град и Младост, близо до Околовръстното. Не звучи много удобно, но има организиран транспорт и се свиква.
Колегите - още една от причините да отивам с удоволствие на работа.
По отношение на договори и осигуровки фирмата е коретка, даже има и допълнителни здравни. Първо подписвате 4 месечен договор с който сте в пробен период. След това, ако се справяте добре подписвате постоянен. Разликата е че с вторият взимате повече пари и ако работодателя реши да прекрати трудовите отношения ви усведомява 1 месец предварително.
Никога не си носите работа или нерви вкъщи.
Стига да си вършите работата съвестно няма да имате никакви ядове и мисля, че мястото ще ви допадне бързо.

Проектът "Be Unlimited" на фирмата има много предимства пред други в областта, основно заради това, че всички са българи, докато в "IBM" (където съм работил) целенасочено са сложени някакви западни отрепки на по-високите постове, които нямат никакви умения. Но пък се срещаме с една много закостеняла шуробаджанащина, заради която никой няма развитие дори до най-жалкия "престижен" пост "тийм лидер", тъй като въпросните, както и няколкото по-високи са окупирани от хора, които няма изглед да напуснат скоро, тъй като тук им е добре, а нямат особени качества да отидат другаде на подобен неангажиращ пост и за такива пари. Същото е и със супервайзорските постове и мениджърските.
Заплатата е прилична, но може да се изисква още малко. Местоположението е ужасно и дори със служебния транспорт, пак не е удобно - това е до полето зад кв. Младост! Наистина на *айната си. И колкото и смешно да звучи - има сериозни проблеми с проветрението това място - лятото климатиците не смогват, защото помещението е голямо, а те са с по-малка мощност, а зимата умирате от студ, тъй като и парното се спира след 20:00 ч., макар и да има нощни смени. Също така, много пари отиват за храна, поради крайно некомуникативното местоположение - ще го карате на пици от Фейм и Лачони и сандвичи от Вселената.
Работата ангажира почти половината денонощие - работния ден с пътя до това крайно място в София...
За кратък период става, но то това е валидно за всеки "call center", в противен случай, тази професия се превръща неусетно в диагноза. Но пък виждам, че не малко "болни" има.

Бях там на интервю миналата седмица и съжалявам че си загубих времето. Първо стоях 10 мин пред сградата и на никой от входовете нямаше охрана или човек който да ми отвори!!!! Накрая след 15 мин  се появи един служител който беше ходил донякъде за кафе и ми отвори!!!!! Изпитващата ме с моя чужд език беше на много по ниско ниво от моето и на всичкото отгоре проекта за моя език още не е стартирал окончателно!!!!! И  заплащането което ми предложиха беше 860 лева - бруто + 50 лева ваучери - напитки или сандвичи само и евентуално за нощните смени. Според мен не си заслужава и наистина са " на м.в г. в царевичака".

Може ли някой да ми каже повече за задълженията и заплащането в тази фирма.

Моля, бъдете чесни и споделете и положителните и отрицателните страни.

Благодаря!

Първото мнение тук е встрани от темата. То коментира отношенията Работодател (шеф) <-> Клиенти вместо Работодател (шеф) <-> Служител. Това са български (демек цигански) истории и точно заради този начин на мислене сме толкова зле в БГ.

Колко взима един шеф от фирмите клиенти и какво плаща на работниците си е негова работа и един служител не трябва нито да се интересува, нито да се натоварва психически да се чуди дали е справедливо. В най-добрият случай не трябва да я има тази информация за да не се натоварва да я мисли. Условията на заплащане са изложени в трудовият му договор. Служителя трябва да си преценява дали договора му го устройва. Този който се е изказал с първото мнение е въздухар и нека го знае. Всеки трябва да си знае мястото и да си гледа собственият интерес и работа.

Собственият интерес на служителя не е да гледа шефа му колко взима (от клиенти) и колко дава (заплаща на работниците си), а да гледа той самият колко "дава" (колко работи, колко се изтощава, колко нерви влага, каква роля играе за фирмата) и колко взима. Това е решаващо и това е темата на този сайт.