Министерство на образованието и науката /img/frontend/nomap.png"

Министерство на образованието и науката

Има ли допълнителни доходи под формата на граждански договори за дейности,които не влизат в служебната характеристика на служителя?

Всички заплати на служителите в МОН, с изключение на тези от дирекция Структурни фондове, са страшно ниски. Държавен експерт в другите дирекции взима максимум 700 лв.!
Тъй като в Дирекцията СФ се работи по европейски програми, служителите получават допълнителна работна заплата, т.е. младши експерт там към момента взима около 700 лв. Единственият минус е местоположението на дирекцията- Цариградско шосе...през девет земи в десета.
Моят съвет към младите хора:кандидатствайте на позиции в държавната администрация, свързани именно с европейските фондове.

Няма ли други мнения по въпроса за това министерство? Интересуваме мнението и на други хора, тъй като мисля да кандидатствам там по една обявена позиция?

Za syjelenie samo imeto na instituciqta e golqmo, ne sam dovolna ot vyznagrajedenieto zaplatite sa niski sredna okolo 350, pylna eksploataciq na truda izkluchitelna nekompetentost na slujitelite i razhodvane na sredstva za milioni, a bednite uchiteli edva svrzvat dvata kraq, vsichko e dobre izpipan PR, ne si i pomislqte za razvitie i bydeshte v podobna insituciq srednata vyzrast e nad 55 nima mladi hora, NE SE ZBLUJDAVAITE I NE SI GUBETE VREMETO TUK !!! uspeh