АКВА КОМ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АКВА КОМ ЕООД

Здравейте и от един от доволните служители на фирмата.Доста работи прочетох,повечето са си така,има и откровенни глупости.Отношението,което всеки човек се надява да получи е такова каквото най-често предлага на околните.С въпросното шефче - И.Катушев, съм имал кнтакт най-много 3-4 пъти.От тези контакти впечатлението ми е много положително.Прекия ми началник е Здравка-съпругата му.Държи се малко кофти с служителие,но само защото те го позволяват.Моето мнение е,че е един страхотен човек с приятно чувство за хумор и съчма в главицата!За заплащането - заплатата е една нормална заплата за град Пловдив, винаги може да е и повече, но и с тази цифра хората преживяват, така съм чувал :).Представа си нямам колко взимат останалите колеги и колежки, и колко им е трудна работата и как се справят, но за текущата ми позиция - съм им казвал не един път, че аз трябва на тях да им плащам, а не да очаквам пари.Иначе за фирмата. Състои се от, не знам точно как да ги формулирам, да кажем отдели.Шофиорчета, склададжиичета, техник на апарати, технолог, спедиция, търговски отдел и Здравка.Писах го по възходящ ред за мен.Шофьорите са свестни типчета, има и тъпанари, ама къде ли няма, то и си зависи от личното мнение.Всички, мрънкат ли мрънкат, ама са доволни - най "новите" са поне на около 6-7 месеца. Склад- работничетата са стабилни типове - и те седят, техника и той е свестен, дамите от спедицията и те, същото казвам и за търговците. Здравка и тя, милата, всеки я занимава с разни работи, и да кажа за съчмата - взима да я тресе, ама като цяло си е много точна и коректна. Както споменах - отношението е двупосочно, държиш ли се културно и човешки те ти отвръщат със същото, започнат ми да ми се качват на главата - отговора е същия.Един вид се гони симбиоза!От коментарите по-долу, забелязах, че се възмущават за заплати и за изплащането им.Ами хора - вие договори нямате ли си?На какво сте си сложили подписите? Щом сте се договорили писмено на такава сума и устно на друга, нормално е да Ви клатушкат ако могат! Както е казано - "Аз каквото ти обещая,това никой не може да ти го даде".
 Иначе, забелязвам, казвали са ми де, че фирмата бележи спад в продажбите, което е нормално - все пак продават вода и има сериозна конкуренция, приходите са съизмерими с разходите, и човека - И.Катушев, трвбва да припечелва по нещо.Уточнявам, че няман никаква представа какви са приходите и разходите, не съм им одитор, ама семейството живеее в най-обикновен блок в тракия.Умрях от смях, обаче, като дадоха - коледен бонус - 3 пакета сладки от крупната сума на около 5 лева общо.Нямаше коледни тържества - банкети му викат в някой фирми, никаква социална политика няма.
Ами това е, надявам се да съм бил полезен, предполагам, че оценката ми е обективна - от моята гледна точка.И пожелавам на всички, щом четете това сигурно защо, да си подписвате реални договори с реални цифри за на не давате на ръководството да клатушка работниците с пари и време на труд.
Поздрави!

ТУК АКО САМ НЕ СИ ВЗЕМЕШ НЯМА КОЙ ДА ТИ ДАДЕ, САМО ДУМИ И ЛЪЖИ, КОЛКОТО УСТИСКАШ ТОЛКОВА, БАЛЪЦИ БОЛ,САМО НЕУДАЧНИЦИ КОИТО НЯМАКОЙ ДА НАЕМЕ,РАЗВИТИЕ В ОБРАТНА ПОСОКА, УВАЖЕНИЕ НЕПОЗНАТА ДУМА,БЕГАЙ БАТЕ

положението е следното:
Идвате да започнете работа. условията на работа са добри. Наистина , ако се ПЛАЩА. работата си заслужава НО:
1- 1 месец обучение-заплата 400 (реално зимаш 200, другото е ЩЕ ИМАШ ДА ВЗИМАШ)
2- ЕВЕНТУАЛНО ,АКО СИ МАЗОХИСТ И РАБОТИШ ЗА БЛАГО ФИРМА, ЧЕ Е КРИЗА,  започваш на 6 лесечен договор при усигоровка 430 лева (по надолу не може, че има праг.)
3- ВЪЗМОЖЕН Е И ВАРИЯНТ НА 4 ЧАСОВ РАБОТЕН ДЕН НА 215 ЛЕВА, ЧЕ Е КРИЗА РАЗБИРАШ ЛИ.
4- РАботиш реално за 50 лева на седмица, другото е за в будеще.
има работници, който имат да зимат по 3-4 0000 лева,заради това ,че влизат в положение, а фирмата влиза ли ??????????????
С две д уми - АКО НЯКОИ ИСКА ДА РАБОТИ ЗА БЕЗ ПАРИ ИЛИ ЗА 10 ЛЕВА НА ДЕН ДА ЗАПОВЯДА В ФИРМАТА. 99% ОТ ПЕРСОНАЛА СЧИТАНО ОТ 15,06,2010 НАПУСКА. В МОМЕНТА СТАЧКУВАМЕ.

Виждам, че нещата с г-н Иван Катушев се влошаваааат. Е за пореден път питам няма ли кой да спре такива самозабравили се "работодатели"? Както се вижда въпросният господин и съпругата му вместо да се захванат за работа и да си върнат неизплатените възнаграждения на всички служители и да вземат да им направят пропуснатите осигурителни воски, си откриват поредната фирма. То не беше ЕТ ""Иван Катуше", "АКВА КОМ" ЕООД, "АКВА КОМЕРС" ООД, а сега разбира се и "УОТЪР ГРУП". А на чий гръб и с какви пари?
И кой стои зад тях, че да могат да си позволяват такива волности?
Може би наистина проверяващите органи в тая държава трябва да четат по-често такива сайтове. Или не на тях им е по-лесно да се държат като щрауси...
Оценки няма да давам, по простата причина, че няма толкова лоша оценка която да посоча. От даденият избор тук всички са прекалено високи за цитираните фирми.
Наистина не ходете там на интервюта.
Ако наистина държите на себе си  и поне малко се самоуважавате.
И за да не звучи толкова ощо ще посоча за пример продължителността на моят първи работен ден сутринта от 8  и до 23ч. Няма грешка до 23ч. и де да беше само това....., винаги си виновен за нещо. За първи път виждам фирма която да те кара да плащаш за липси / условно казано липси така ги наричат те -неплатени суми от клиентите / и за суми в плюс / платени в  повече  /  и в двата случая ти се прави удръжка за съответната сума в най-добрия случай съотношение 1/1 или както обикновено 1/1,5. Е те такова животно дето никога не губи не бях виждал.
Могат да се изброяват още много неща , петдневна работна седмица и осем часов работен ден , но напрактика 10/12 часов работен ден - аснимев и времето за прибиране ти е оделно, събота по график - разбирай всяка събота.
И така уважаеми кандидати за работа ЧЕТЕТЕ ПО САЙТОВЕТЕ И СИ ПРАВЕТЕ ПРОВЕРКА ЗА ВСЕКИ РАБОТОДАТЕЛ ПРЕДИ ДА КАЖЕТЕ ДА И ДА ПОСТЪПИТЕ!!!!!!!

Ако искате да работите по 8 часа , а да ви осигуряват на 4 часа.
Ако искате да се отнасят с вас , като с нечовешко същество и в замяна да не получавате заплатата договорена в трудовия ви договор.
Ако искате да не получавате боносите от боносната система по която са ви казали че ще ви плащат допълнително, а от прекия ви началник до счетоводителят не знаят каква е тя.
Можете да започнете работа в УОТЪР ГРУП БЪЛГАРИЯ АД, АКВА КОМ ЕООД, ЖИВЕНА ПЛОВДИВ- един собственик , една фирма , едни правила.
Научете се да визите в положение на фирмата ,но фирмата не очаквайте да влезе във вашето.

Не мога да повярвам,че съществуват такива работодатели.Имам познат,чийто много близък/а роднина работи там.Хората едва свързват двата края, а имат и заем и плащат със заплатата на половинката, но с тази заплата си плащат и сметките и текущите разходи.Нестига, че не плащат, но налагат и страхотни глоби одържат 1/4 от заплатата.Собственика и жена му не ги интерисува как живеят служителите им,според тях всеки ги краде и за това налагат глоби и после ги уволняват.Продуктие им са на една цена, а глобата за същия този продукт е два пъти върху неговата стойност-печелят двойно от налаганите глоби.Друг е въпроса дали имат законовото право да ги налагат тези глоби-плачат си за проверка и санкции от инспекцията по труда, но всички си мълчат, защото ги заплашват с това, че ще им платят на колкото ги осигуряват, а се водят и на четири часов работен ден, а работят по 10-11 часа.
А сега не мога да повярвам, че има такива мениджъри на фирми.Всеки работодател пази и защитава квалифицирания си работник, а това текучество в тази фирма може да доведе само до нейния фалит.Само един мотивиран и уважаван работник ще работи за фирмата.Повечето от старите служители напускат и предполагам още ще губи , а тях ще замества с нови.Ще ги завърти в лъжите си, ще им наложи глоби и ще ги изгони и пак така.Така може да спести от заплатите им но не и от качеството на продукта и услугата.
И накрая не се заблуждавайте, и на мен ми звучеше невъзможно казаното от моя познат и за това го коментирахме, но като прочетох толкова повтарящи се едни същи неща от работещите там повярвах на казаното от него.Не си губете нервите и времето тези хора няма да се променят.Те живеят на вашя гръб-ходят на почивки,фитнес,карат си лизинговите коли/естествено си внасят вноските/, вие ще пиете по една студена вода Живена.

Тук сме не за да си мерим ..... а за да сме полезни един на друг, да се пазим от лошите РАБОТОДАТЕЛИ, стига са живеели охолно на наш гръб. Долунаписаното е самата истина, минал съм през този ад. Само да добавя освен "АКВА КОМ" ЕООД другите фирми на собственика от чието име пуска обяви за работа е "АКВА КОМЕРС" ЕООД , както и "УОТЪР ГРУП" АД гр. Пловдив

Днес бях на интервю с г-н собственика! Нямам думи- не си направи труда да ми каже по телефона, че преди всичко не става дума за позицията, за която съм кандидатствала,а за нещо доста неатрактивно и ниско квалифицирано като работа (имайки предвид все пак специалностите ми)- даже в момента и измисляше име на длъжността.
Второ, още от самото интевю си личи пренебрежение и подигравка към "бъдещия служител", а какво остава за след това! Така че, много е вярно всичко за тях. Да, офисът е лъскав, както и омайните думи на "шефа", но всичко останало е пълна противоположност!
Така че, желая успех на всички да случат на коректен работодател и екип!

Хора утре съм на второ интервю в същата фирма ,добре че ви прочетох мненията ,защото и аз както и вие най-вероятно сме били омаяни и привлечени от уважаемия г-н Гяуров! Много ми стана интересно от проведената с него беседа и имах много голямо желание да работя там, докато случайно не се натъкнах на този форум с вашите коментари! :)
Благодаря Ви за ценната информация ,успех на всички!!!

Хора, моля ви не си го причинявайте!Управителя наистина е много сладкодумен, но истината съвсем не е такава.Цели два месеца не можех да си получа заплатата-постоянно ме увърташе днеска,утре... и накрая е получих на части!Да не говорим че така се получава всеки месец-служителите се молят за изработените пари и неговият отговор е:"И НА МЕН МИ ТРЯБВАТ ПАРИ!" То текучеството само говори за фирмата-всеки месец нови хора.За управителя хората са машини и те се амортизират (имат срок на годност), неговото решение сменям ги.Потенциал за развитие абсолютно никакъв, а за удръжките просто нямам думи по 100-200лв служителите винаги имат да дават!Работната среда е напрегната,провокираща за създаване на конфликти между колеги.