IP Consulting Ltd. /img/frontend/nomap.png"

IP Consulting Ltd.

Много интересно ....
Преглеждах този форум и преди и ми направи впечатление, че коментарите, които не допадат на ръководството на тази фирма биват изтривани.
Нека трият, тя истината лъсва, не може да се скрие дълго.
Бъдете внимателни, когато правите своя избор, за да не се тормозите после.
непоносими са

много интиресно местенце е този сайт - и когато си работил в няколко фирми - ти идва и на теб да споделиш това онова
в тази фирма работих около 11 месеца преди да замина за Германия и съм много доволен от  това което научих и можах да видя
моя съвет - ако ви поканят случайно на интервю семейството, както ги наричате, и ако Ви харесат значи имате голям шанс за професионално развитие - много са готини до момента в който започните да им въртите номерца - нали са консултанти усещат го преди да сте го измислили; ако си търсите местенце без да работите това не е такова.
дано да съм Ви бил полезен.

Не започвайте работа на това място!
Поканиха ме на интервю преди няколко дни, отидох и не искам да ви обяснявам за обстановката. Но първо, хората явно са много зле с организацията на работа, тъй като интервюто ми се забави с близо 1 час - очевидно не смятат времето на хората за ценно. Естествено после мазно ми обясниха, че имали важна среща и се извиниха, но това не ме интересува - изгубиха ми един час + още половин час някъде за сомото интервю. Докато чаках, стоях в една стая от т.нар. офис, където се помещаваше и едно момиче, на което това очевидно беше работното място - горкото, правеха лудо, явно за това имаше толкова уплашен и стресиран вид. Стана ми ясно, че шефовете са семейство - някй в др. коментар ги бе определил като семейство Адамс - ами много точно попадение.
След интервюто окончателно реших да не се занимавам с тази фирма, дори ако ще да е последната на света.
Направи ми впечатление, че много се мазнят, това означава че нормалното им поведение е друго - успях да доловя някакви нотки от истинското им поведение от начина, по който се отнасяха с момичето - явно на длъжност секретар. Поне като има външни хора да се усещат.
Ходила съм и на др. интервюта, за други фирми, но такова отношение към кандидата не съм срещала.
Не ходете там и винаги четете коментарите за фирмите, те не винаги дословно казват истината, но в тях винаги има частица истина и след като сте ги прочели може да доловите някой неща, които работодателите искат да прикрият в началото.

Търсете Вашата професионална реализация другаде!!!

Много ми беше интересно да си запозная с текстове написани от хора които работят за една фирма която се грижи за моите интереси и съм много щаслив, че тези хора ....... са вън от този колектив.

Ако хората знаеха защо не работите вече в тази фирма и Вас щеше да Ви е срам да си пишете псевдонимите защото зад тях стоят имена които ако искате мога да Ви кажа, но дали някой би Ви наел след това на работа.

И една препоръка към бъдещите работодатели - ако при вас кандидатства човек напуснал тази фирма бъдете предпазливи и се обадете на някои от собствениците за да разберете по-вече за човека - защото той може да е много добър или просто да се накиснете много здраво - внимавайте.

А що се отнася до последното написано от LULU - сега разбирам каква лицемерка и интригантка е.

Напускането на IP Consulting е най-хубавото нещо,което ми се е случвало.И се радвам,че ми се размина без много дандания.Като слушам разкази на бивши служители,как седмици след напускането им от фирмата им звънят да им говорят глупости.Да не говорим,че получаването на заплата е като да преминеш през деветте кръга на ада-бавят парите с месеци.
Изпращат те някъде по работа,а после даже не те питат как си стигнал там и колко пари си дал за билети,а да ти предложат служебна карта за градски транспорт-няма такъв филм.За няколкото месеца във фирмата похарчих половин заплата само за билетчета.
Много са прави другите потребители да обидите.Да те обиждат на малоумник,идиот,простак,тъп и т.н. е дивотия тотална.И повярвайте-това се случва без повод.Много рядко да чуеш "моля" и "благодаря" от тях.Те сутрин те посрещат в офиса едва ли не с "Добро утро,говедо" и те изпращат с "Аре чупка".
Няма да коментирам,че си позволяват да звънят вечер късно за да ти нареждат разни служебни неща.Не е нормално да държиш човек в офиса до 8 и в 10 да му се обадиш да го тормозиш пак с неща свързани с работата.
След като си тръгнах от там научих,че в тяхната гилдия никой не ги харесва,да не кажа никой не ги търпи.
И така,моля ви не се лъжете от милите усмивки и обясненията в любов.Всяко чудо за 3дни.А след това започва един безкраен ад,който може да ви навреди даже на психиката!

interesno no az bjax na staj i sam mnogo dowolna- koito ne e dovolen e zalko ce taka se e slucilo, ama i vas ne vi razbiram da vi naricat niakakvi bez povod? i zasto ne si napusnahte vednaga - sigurno sa iskali da vi pokazat imenno tova.niam smisal da se sedi na miasto kadeto ne se spravis, ce iznervias vsicki:)

Радвам се, че все някой от тълпите изтормозени хора, минали през ада, наречен IP Consulting се е сетил да създаде профил на компанията, за да можем да предпазим поне част от хората, които са решили да пробват късмета си там....Опомнете се докато е време, не че после не може, но ще си загубите значителна част от нервите, усилията и спокойствието, без да получите и една стотна възвръщаемост. Най-безочливите, лукави, манипулативни, алчни и груби хора ще бъдат ваши шефове! Критерия колеги е по-висок от останалите, защото там не включвам ръководителите на тази порочна организация, а като цяло много готини и интелигенти хора минаха през агенцията, та затова. Разбира се, никой не успя да издържа дълго, включително и аз, някои си тръгваха и след броени дни дори...Иначе отвън фирмата изглежда много по-професионално и просперираща и затова хората се лъжат. Абе, след това работно място всяко друго ми изглажда много по-добре)))

В предходните коментари е казано много добре и всичко написано в тях е повече от вярно. Изцяло се присъединявам към тях. Работната атмосфера е ужасна, шефът често сам не е знае какво иска и крещи в опитите си да прикрие собственото си безсилие. Няма абсолютно никакъв потенциал за развитие, защото никой не иска нищо да ти покаже(все пак сме потенциални конкуренти) няма мотвация за работа, нито пък материални стимули. Думичките "моля", "благодаря", "извинявай" не съществуват в речника на семейство Адамс. И двамата са умни и интелигентни, но груби, нахални и безочливи. Колегите, доколкото се задържат там са все образовани и амбициозни хора, но рядко издържат повече от месец-два. Не си струва дори да опитвате, освен ако не сте мазохист или любител на силни усещания.

Boooje, a az si misleh, che samo az moga da izkaja tolkova negativni neshta za IP Consulting, no qvno ne e taka. Bih iskala samo da dopalnq nqkoi ot opredeleniata, koito tezi rabotodateli sa mi davali - "laino, nikakvitsa, mrastnica..." Ima i oshte, no da ne natovarvam izlishno. Tova za rabotnoto vreme e absolutno vqrno, na men mi se e sluchvalo i sled 20h da ostavam, no vapreki tova mi kazvaha, che ne se staraq i che mi davali prekaleno mnogo pari!!! Pred men sa unijavali i drugi hora. Naistina e ujasno tam!!! Nikoi ne zaslujava takova otnoshenie. Pak sled izvanredno dalgo stoene i rabota v ofisa mi se e vdigal grandiozen skandal, che ne sam izhvarlila koshcheto za bokluk!

Sega da se argumentiram:
1.zaplashtaneto e mnogo nisko imaiki predvid kakvo prejiviavash vseki boji den, no dori i dvoini da gi napraviat zaplatite pak ne se izdarja - vse pak parite ne sa dostatuchni da si potapchesh dostoinstvoto;
2.Uvajenieto vaobshte go niama vapreki usiliata, robskia trud i vsekidnevnata izvanredna rabota;
3.Privilegii - na interviuto ti kazvat che ti se polaga slujebna SIM karta (bez telefon) -tova e!
4.Firmena sigurnost - sobstvenicite sa semesitvo, predpolagam che za tiah firmenata sigurnost e nalice, samo che kogato v prodaljenie na meseci nikoga ne si poluchavash navreme zaplatata i vse ti nalagat niakakvi globi za shtialo i neshtialo, tai che i ne mojesh da precenish kakvo ti se polaga za celia mesec, v koito si se razdiral ot rabota...togava ne znam za kakva firmena sigurnost stava vapros!!!
5.Rabota-svobodno vreme - nachalo na rabotnia den - 9h, krai - 19,30-20,00h (redovno);
6.Potencial za razvitie - kakto pisah i po-gore firmata e semeina - za kakav potencial da govorim togava, pri polojenie che na vseki obuchen kadur se gleda kato na eventualna konkurencia poradi fakta, che vsichki se iznasiat sas skorostta na svetlinata;
7.Mestopolojenie - Lozenets, no ofisa e malak i tesen (apartament 70 kv.m. bez terasi))) - poveche ot 5 choveka trudno sajitelstvat;
8.Kolegite, s izluchenie na shefovete sa super, ne znam zashto vse kachestvenite hora se nabutvat kadeto ne triabva;
8. Rabotna sreda - ami Nevidimia go e opisal mnogo dobre, strashna strategia za rabota - kolkoto poveche rabota, tolkova poveche kriasuci i obidi, predpolagam si misliat che kato se chustvash kato iztrivalka si po-efektiven.

V zakluchenie - samo kato vidite obiava IP Consulting, Interprodukti ili IP Bulgaria - biagaite nadalech!!!
A na koito ne viarva i misli, che informaciata tuk ne e dostoverna, preporachvam predi da zapochne tam, za da se uveri sam, da si podgotvi avarien izhod (razbiraite vtori varinat) za biagstvo!!!