IP Consulting Ltd. /img/frontend/nomap.png"

IP Consulting Ltd.

Здравейте! Много се радвам, че има място като този сайт и хора, които откровено да излагат мнението си! Така неприятните изненади ще бъдат по- малко, а никой няма нужда от тях. Преди известно време аз също работих за такава "кантора". Това, което ме изненадва е, че положението беше абсолютно същото- три интервюта докато те приемат, неясен трудов договор, безкрайно работно време без почивка и унизително отношение. Изглежда всички които с ентусиазъм се насочват към интелектуалната собственост трябва да бъдат предупреждавани, че тази сфера е овладяна от поредната мафия! И че най-общо не е това, което очакват!

Не ме вълнува кой, как си ръководи фирмата. Като клиент знам, че всичко за което плащам ще получа.
На служителите - моите съболезнования, но работата да е свършена с качество и в срок.
Моите интереси са платени с моите пари и вие получавате заплата от мен. Фирмата има задачата само да ги разпределя.

Твърде напрегнато е. Прилага се стилът на американските адвокатски компании. Когато ти плащат - миеш всичко каквото видиш. Ако издържиш си готов за работа в европейските централи. Ако не издържиш - не разчитей на възможностите си. Малки са.
Аз работих и не успях да се пригодя - просто преди това съм правил всичко това за повече пари. А ние за това работим.
Уважиние и обич от работодателя си нямате шанс да получите никъде! Ама никъде! Налягайте си парцалите и учете занаята. Тази фирма е много подходяща за да Ви подготви за работа навсякъде.
Инкубатор на кадри! Така го приемете и се дръжте духом и в новите си работи.

Напуснах съвсем скоро, защото положението ми в тази т.нар. фирма рязко се влоши. В продължение на няколко месеца не ми се начисляваха парите за градски транспорт, който използвах изключително и само по служба. Плешивият господин се опитваше да ме застави да върша работата си с личната си кола. Намирам го за недопустимо - ами ако нямах собствен автомобил? Ако не можех да си позволя горивото?
Никаква почивка не се дава. Нахалното семейство излизаше за обяд, като изрично ни предупреждаваше, че трябва да има човек в офиса по всяко време.
В началото ми обещаваха да стана техен младши адвокат, но - уви! Оказа се, че това е ицяло семейно, а не професионално насочена фирма, която не си знае интереса. След известно време се наложи да им мия чашите и чинийките след гостуванията на техни познати - не клиенти, познати и роднини.
За край малко любопитна информация - самозваната адвокатка е завършила Нов Български университет, няма и грам опит извън настоящата си кантора. Кантора - силно казано.
Изпитвам вътрешно удовлетворение, че се махнаг от това свърталище. Дано думите ми послужат на някого - да не постъпва там или да избяга възможно най-бързо.

И сега идва моят ред да разкажа за трагичния си опит с тази "кантора". Той продължи само три дни и бях уволнен, защото не мога да разбера какво да напиша в едно писмо. Е как да разбера като никой не ми казва, не мога да чета мисли. Трудов договор естествено няма. Бях на работа като правен стажант, а всъщност нямаше нищо общо работата ми там с правото- тя се състоеше от носене на кафе и различни документи до регистриране на кола в КАТ.
  Пет часовият ми работен ден се превърна в осем, без абсолютно никаква почивка. Отнопение към мен нямаше, а само държане с мен като с парцал и някакви безсмислени команди, които по едно време ставаха направо смешни и жалки. След като свърших огромна работа нямаше нито "благодаря", нито "добре се справи", а само едно незаинтересувано и пренебрежително отношение.
   Силно се надявам поне някой да прочете написаното( аз ще се опитам да го разпространя другаде) и да се замислите дали искате да почнете там.

Напълно съм съгласна с мненията изразени по-долу. Това е била най-кошмарната работа, която някога съм работила! Освен,че работно време реално нямаше - от 8 до 22 без дори почивка за обяд :) В началото всичко беше доста обещаващо, но след по-малко от месец вече тичахме като ненормална из София, а като бонус  - плащахме техните сметки, миехме  съдовете. В повечето случаи не получавахме пари за пътни, а се е случало да покриваме и техни разходи от нашия джоб... в замяна на това ежедневно ни наричаха с какви ли не обидни думи - то не бяхме малоумни, прости, олигофрени..нищо не ставало от нас.. Истината е,че всяка една работа след тази е в пъти по-добра!!! При възможност не започвайте работа при сем. Иванови, освен ако не желаете да сте обект на постоянни нападки и избиване на комплекси.

Лоши, лоши хора ...
\n
1. Работих за 450 лв заплата.
\n
2. Работих с удължено работно време 3 дена в седмицата.
\n
3. Крият си делата, залъгват ме.
\n
4. Караха ме да мия банята и да чистя стаята всяка седмица.
\n
5. Караха ме да им мия чиниите и чашите след бизнес срещите им.
\n
6. Сама си плащах транспорта, като ходих по техни задачи, включително по най-далечните квартали.
\n
7. Жената правеше хипер много правописни грешки - \"изкане\" и т.н.

И аз работих за минималната заплата миналата година.

Това наистина е най-гадното място, което може да съществива. Отношението е ужасно, изобщо поведението на семейството не може да се нарече отношение. НЕПРЕКЪСНАТО се цупят, крещят, мислят, че всички са им длъжни... Наистина кошмарни хора!!!!

Здравейте! Бих искала да изкажа мнението си за тази фирма. Имах нещастието да попадна там, в така наречения им офис като административен сътрудник. Първоначално отношението към мен беше много добро, а дните изпълнени с обещания за светло бъдеще. След известно време ме превърнаха в слуга, която им плаща сметките, мете офиса, сервира кафе и мие мръсните съдове.Работих няколко месеца там, през което време се смениха поне 6-ма служители, като всичките бяха обиждани и третирани по най-долен начин,нагрубявани и дори псувани без причина. Работното време беше от 8-22 часа, в много от случаите без дори пауза за кафе, да не говорим за обяд. Не искам да изказвам мнение за шефовете,явно твърде много хора са разбрали какво представляват, само ви предупреждавам - ако не искте да участвате във филм на ужасите - не започвайте работа там! Защото хонорар за участието си няма да получите....колкото и да настоявате.